اگر شعار های اول انقلاب عملی می شد دیگر نیازی به مطالبه گری نبود

به گزارش دابی بلاگ، میثم مهدیار گفت: از اول انقلاب بیان کردیم که این انقلاب، انقلاب مستضعفین است و باید طبق آن شعار ها عمل گردد و اگر این موارد حل گردد دیگر نیازی نیست جنبش هایی تشکیل شوند تا مطالبات مستضعفین را پیگیری نمایند.

اگر شعار های اول انقلاب عملی می شد دیگر نیازی به مطالبه گری نبود

از پروفایل ما encaria دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، میثم مهدیار عضو سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی عصر امروز سه شنبه 8 مهر 99 در نشست گفتار روز با موضوع مطالبات عدالت خواهانه نسل جوان، گفت: بنده به طور کل با این ساختار عدالتخواهی که در بین دانشجویان وجود دارد مخالف هستم، زیرا این مورد مرضی است که هم در قانون و هم در اجرای آن وجود دارد.

وی ادامه داد: اول باید گفت چرا جنبش های عدالتخواهی تشکیل شده به خاطر آن است که افرادی در جایگاهی وجود دارند که درست به وظایف خود عمل نمی نمایند و از این رو دانشجویان برمی خیزند و درخواست عدالت می نمایند.

عضو سابق جنبش عدالتخواهی دانشجویی گفت: از اول انقلاب بیان کردیم که این انقلاب، انقلاب مستضعفین است و باید طبق آن شعار ها عمل گردد و اگر این موارد حل گردد دیگر نیازی نیست جنبش هایی تشکیل شوند تا مطالبات مستضعفین را پیگیری نمایند.

مهدیار توضیح داد: بالای 90 درصد خصوصی سازی های عظیم یک دهم قیمت کارخانه را واگذر کردند به کسی یا کسانی که اصلا اهلیت آن را نداشته و متاسفانه در اقساط بلند مدت هم واگذار شده بودند.

وی اضافه کرد: طبق اصل 44 این است که باید بخش تعاونی فعال گردد که این مورد در مسائل خصوصی سازی رعایت نشد و از این جهت خصوصی سازی ها به مشکل برخورد و هزاران کارگر متضرر شدند.

عضو سابق جنبش عدالتخواهی دانشجویی با بیان اینکه یکی از دلایلی که فساد را ایجاد نموده است تعارض منافع است، گفت: تشکل های صنفی زیادی در کشور حضور دارند، اما بعضی از این صنف ها هستند که میتوانند مطالبه خود را چه از مجلس و چه از دولت پیگیری نمایند، اما بعضی صنوف نمی توانند راحت خواسته های خود را مطالبه نمایند.

مهدیار تاکید نمود: این تعارض منافع به خاطر ضعف قانون کار کشور است از این رو صنوف های مختلف باید متشکل شوند تا راحتر بتوانند خواسته های خود را مطالبه نمایند و دیگر نیازی به تشکل دانشجویی نیست.

وی گفت: سه سطح در مسئله مطالبگری وجود دارد که یکی از آن ها این است که مطالبه گری رسانه ای است مثلا موضوعات یا هشتگ هایی که در فضای مجازی منتشر می گردد و خیلی هم آنچنان کارساز نبوده است.

عضو سابق جنبش عدالتخواهی دانشجویی اضافه کرد: باید عدالتخواهی و مطالبه گری به صورتی باشد که اتفاقی رقم بزند نه اینکه فردی مشکل ساز است از جایی برداشته گردد و در جای دیگر گذاشته گردد.

مهدیار گفت: متاسفانه مسئله تعارض منافع در کشور وجود دارد که همین مورد ضرباتی به ساختار و منافع مردم کشور زده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 12004

به "اگر شعار های اول انقلاب عملی می شد دیگر نیازی به مطالبه گری نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر شعار های اول انقلاب عملی می شد دیگر نیازی به مطالبه گری نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید