جدول ارزش ماهانه دادوستد در مسکن، سامانه نیما و بورس؛ معرفی پرسودترین بازار در چهارماهه اخیر

به گزارش دابی بلاگ، خبرنگاران : بورس تهران هر روز رکوردهای جدیدی را جابه جا می نماید. میانگین بازده سرمایه گذاری در این بازار از ابتدای سال جاری تا به امروز به 280 درصد رسیده است.

جدول ارزش ماهانه دادوستد در مسکن، سامانه نیما و بورس؛ معرفی پرسودترین بازار در چهارماهه اخیر

جهت دریافت خدمات آلاچیق های چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش دابی بلاگ اما این تنها رجحان بازار سهام نسبت به دیگر بازارهای سرمایه گذاری نیست. آنالیز ها نشان می دهد در چهار ماه سپری شده از سال 99، مجموع ارزش مبادلات بازار سهام به یک هزار و 217 هزار میلیارد تومان رسیده است تا بورس با فاصله 6 برابری از رقبای خود، یعنی ارز و مسکن جذاب ترین مقصد پول های سرگردان باشد. دو بازار مسکن و ارز از ابتدای سال جاری تا سرانجام تیرماه به ترتیب شاهد 111 هزار و 575 میلیارد تومان و 96 هزار و 114 میلیارد تومان نقدینگی بوده اند. بر این اساس بازار سهام با فاصله 6 برابری از رقبای اصلی خود؛ یعنی ارز و مسکن، همچنان جذاب ترین مقصد پول های سرگردان است. به این ترتیب شاهد حفظ فاصله سه گزینه اصلی سرمایه گذاری در جذب پول های سرگردان بوده ایم. در مقیاس ماهانه نیز درصد رشد ارزش معاملات در بازار سهام به مراتب بیشتر از دو گزینه دیگر سرمایه گذاری بوده؛ چنان که شاهدیم ضریب نفوذ بازار سهام در جامعه ایران آن چنان تقویت شده است که روزبه روز شاهد افزایش جریان نقدینگی ورودی به بازار سهام هستیم؛ حتی در بعضی روزها ارزش معاملات خرد سهام به 30 هزار میلیارد تومان نیز می رسد که پیش تر سابقه نداشته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 9159

به "جدول ارزش ماهانه دادوستد در مسکن، سامانه نیما و بورس؛ معرفی پرسودترین بازار در چهارماهه اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدول ارزش ماهانه دادوستد در مسکن، سامانه نیما و بورس؛ معرفی پرسودترین بازار در چهارماهه اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید