جدیدترین جزئیات از سقوط هواپیمای یاسوج، پیاده کردن طبق قانون مسافر بوشهری از هواپیما

به گزارش دابی بلاگ، اسلامی گفت: گزارشی درباره سانحه هوایی یاسوج در کمیسیون آنالیز سوانح تهیه شد اما به دلیل درخواست کمیسیون اصل 90 در سال گذشته منتشر نشد.

جدیدترین جزئیات از سقوط هواپیمای یاسوج، پیاده کردن طبق قانون مسافر بوشهری از هواپیما

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع دابی بلاگ با بیان اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت فاصله گذاری در شرکت های حمل و نقلی رعایت می گردد، گفت: ما این دستورالعمل ها را ابلاغ و ارسال نموده ایم و زدن ماسک و استفاده از آن اجباری است و با شرکت های حمل ونقلی که از این موضوع تخلف نمایند با جدیت برخورد خواهد شد.

او درباره پرداخت تسهیلات حمایتی به شرکت های حمل و نقلی در خرداد 99گفت: این بسته در فرآیند ارسال به بانک است و بخش اول آن خرداد ماه سال جاری به شرکت ها پرداخت می گردد. هر شرکت مسافری در چهار مدل حمل و نقلی می توانند تسهیلات 12 درصدی دریافت نمایند.

اسلامی اظهار کرد: موضوع مهم این بسته آن است که شرکت ها نباید تعدیل نیرو انجام داده باشند و فهرست بیمه خود را باید بهمن 98 به تأمین اجتماعی فرستاده باشند چرا که این موضوع مرجع ما در پرداخت تسهیلات است.

او یادآورشد: رعایت کردن تمامی پروتکل های بهداشتی یک ضرورت است و تمامی این شرکت ها مطابق با کمیسیون ماده 11 و 12 بایدآن ها را رعایت نمایند.

اسلامی با اشاره به اینکه پرواز های چین در اولین جلسه ستاد مقابله با کرونا به صورت کامل قطع شد، اضافه نمود: پرواز به چین توسط شرکت های حمل و نقل هوایی تنها به دو صورت آن هم یک پرواز اختصاصی به ووهان چین برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی و دیگری هم برای بازگرداندن ایرانیان انجام شد.

او شرح داد: در این پرواز ها دانشجویان بعد از بازگشت به کشور وارد قرنطینه شدند و در پرواز دیگری هم که برای بازگشت ایرانیان انجام شد مسافران به صورت کامل کنترل و غربالگری شدند.

اسلامی اضافه نمود: همیشه مسافران ورودی به کشور از جمله مسافرانی که از مبدا اروپا و آمریکای شمالی وارد کشور شده اند، تعهد کتبی داده اند که 14 روز در قرنطینه حضور داشته باشند.

او بیان نمود: هیچ اختلافی با وزیر بهداشت درباره انجام پرواز ها به چین نداریم چرا که فرمانده ستاد مقابله با کرونا وزیر بهداشت است و پیروی از عوامل و صحبت های آن ها لازم اجراست.

اسلامی درباره راه اندازی خط سریع السیر تهران - قم -اصفهان هم گفت: این قرارداد به صورت روان با شرکت های چینی جاری و فعال است و قرارداد در قالب فاینانس با پیشرفت در حال اجرا است.

او درباره گزارش کمیسیون اصل 90 مبنی بر نظارت نامناسب سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه پرواز و و سانحه هواپیمایی یاسوج گفت: این گزارش را از رسانه ها شنیده ایم و هنوز نامه به دست ما نرسیده است. نظارت از سوی سازمان هواپیمایی کشوری وظیفه ذاتی است و هیچ کس در حوزه هوانوردی اجازه اظهار نظر و پیاده سازی را ندارد و تمامی بخش ها تابع سازمان هواپیمایی هستند.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد؛ در پرواز یاسوج کمیسیون اصل 90 گزارش را ارائه نموده است و سخنگوی کمیسیون اصل 90، سال گذشته به وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود که سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کمیسیون آنالیز سوانح را منتشر نکند و ما هم به دلیل آنکه مجلس خواسته بود منتشر نکردیم.

او یاد آور شد: این در حالی است که گزارش کمیته سوانح سازمان هواپیمایی زیر نظر نماینده ایکائو تهیه شده است. این گزارش ها را با هم مقایسه و سپس اظهارنظر می کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه ضرورت دارد در خصوصی سازی ها تصدی گری از فعالیت های حاکمیتی جدا گردد، اضافه نمود: موضوع واگذاری مدیریت تراورس به شرکت راه آهن تصمیم سازمان خصوصی سازی بود اما به دلیل واگذاری ناصواب دچار مشکلاتی شده بود بنابراین در راستای تسهیل گری سازمان خصوصی سازی تصمیم گرفته که این شرکت را به راه آهن واگذر گردد.

اسلامی افزود: بهترین حالت این است که بیش از ارزش گذاری به وسیله سهام در بازار سرمایه برای مالکیت تراورس مشخص تکلیف می شد تا به صورت سهامی عام مدیریت گردد.

اسلامی درباره مسافری که از هواپیمای بوشهر تهران اخراج شده بود، گفت: این خانم مسافر در هنگام پرواز اعلام نموده بود که به کرونا مبتلاست و طبق ضوابط ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی)، خلبان موظف به جلوگیری از سوار شدن مسافر مشکوک به کروناست که این اتفاق نیز رخ داد و فیلم آن هم موجود است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 8864

به "جدیدترین جزئیات از سقوط هواپیمای یاسوج، پیاده کردن طبق قانون مسافر بوشهری از هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین جزئیات از سقوط هواپیمای یاسوج، پیاده کردن طبق قانون مسافر بوشهری از هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید