جزئیات حمله گسترده ملخ های صحرایی به کشور

به گزارش دَبی بلاگ، مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور از ورود دسته گسترده ای ملخ صحرایی به کشور از هفته های آینده خبرداد.

جزئیات حمله گسترده ملخ های صحرایی به کشور

به گزارش ایسنا، سعید تعیین در پاسخ به اینکه تا کنون در چه سطحی با آفت ملخ صحرایی مبارزه شده و این آفت چه استان هایی را درگیر کرده است؟ گفت: در آبان ماه یک دسته کوچک ملخ صحرایی از پاکستان وارد کشور و شهرستان بشاگرد استان هرمزگان شد. در آذرماه هم دسته ای دیگر از سمت کویت وارد استان های خوزستان و بوشهر شد و به طور کل در سطحی بالغ بر229 هکتار علیه آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است.

حمله گسترده ملخ های صحرایی به کشور

وی ادامه داد: قرار بود ریزش گسترده ملخ صحرایی به کشور از ابتدای بهمن صورت گیرد، ولی این حمله براساس فاکتورهایی، چون دما و جهت وزش باد احتمالا در اواخر بهمن و اوایل اسفند است، زیرا جهت باد تا کنون به سمت ایران نبوده است، ولی تا تیرماه از سمت شبه جزیره عربستان جهت باد به سمت ایران خواهد بود.

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور افزود: دسته های ملخ صحرایی از شرق آفریقا یعنی سواحل سودان، جیبوتی، اتیوپی، اریتره و سومالی وارد شبه جزیره عربستان می شوند و با مناسب شدن شرایط به شمال عربستان حرکت می کنند. پس از آن وارد جنوب ایران می شود.

تعیین شرح داد: حمله اصلی از دو تا سه هفته دیگر آغاز می شود و استان های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان و جنوب فارس را درگیر خواهند کرد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15493

به "جزئیات حمله گسترده ملخ های صحرایی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حمله گسترده ملخ های صحرایی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید