خبرنگاران دادستان همدان: سرقت افزایش نداشته است

به گزارش دابی بلاگ، همدان- خبرنگاران- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: به دنبال شیوع کرونا و مرخص شدن شمار زیادی از زندانیان در این استان اما این امر در نرخ سرقت تاثیری نداشته است.

خبرنگاران دادستان همدان: سرقت افزایش نداشته است

حسن خانجانی روز پنجشنبه در گفت و گو با دابی بلاگ اضافه نمود: به دنبال شیوع کرونا به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس در زندان ها، شمار زیادی از زندانیان به مرخصی رفتند که این افراد شرایط لازم برای حضور در اجتماع و بیرون از زندان را داشتند.

وی افزود: حضور این افراد در بیرون از زندان تاثیری در شمار پرونده های قضایی ناشی از بروز تخلف ندارد چرا که اگر تخلفی صورت بگیرد به طور حتم به دنبال شکایت، پرونده ای تشکیل می گردد که شمار پرونده های قضایی رشد نداشته است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان اعلام کرد: دعوت نهادهای مسوول به قرنطینه خانگی و حضور مستمر مردم در منزل در کاهش سرقت ها نیز تاثیر مثبت داشته است البته موارد متفرقه ای مبنی بر سرقت خوراکی از مغازه ها توسط افراد معتاد گزارش شده است.

خانجانی با بیان اینکه آمار سرقت های خُرد نیز نسبت به گذشته افزایش نداشته است از شهروندان خواست ابزارهای لازم برای افزایش امنیت خودرو و منزل را فراهم نمایند تا سارقان نتوانند به اموال آنها دست اندازی نمایند.

وی گفت: بعضی از مالکان خودرو، برای امنیت وسیله نقلیه از قفل فرمان و پدال یا دزدگیر استفاده نمی نمایند و تنها با قفل کردن خودرو توسط سویچ آن را در معابر عمومی قرار می دهند که این کار آنها متخلفان را به سرقت خودرو یا ابزار داخل آن وسوسه و ترغیب می نماید.

دادستان همدان افزود: بنابراین انتظار می رود مردم در تامین امنیت مشارکت نمایند و حداقل تا حد متعارف ابزار امنیت را داشته باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 7535

به "خبرنگاران دادستان همدان: سرقت افزایش نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دادستان همدان: سرقت افزایش نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید