خبرنگاران سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: به بیمارستان های ارتش احتیاج داریم

به گزارش دابی بلاگ، اهواز- خبرنگاران- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را تا کنون 19 نفر اعلام نمود و گفت: برای مقابله با ویروس کرونا در استان و نگهداری هرچه بهتر بیماران مبتلا، به محیط های بیمارستانی ارتش در استان نیازمندیم.

خبرنگاران سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: به بیمارستان های ارتش احتیاج داریم

به گزارش دابی بلاگ فرهاد ابول نژادیان شامگاه شنبه در جمع دابی بلاگ با اشاره به اینکه برای اینکه بیمارستان های ارتش را در اختیار داشته باشیم کوشش های متعددی اجرا شده، اظهارداشت: تا به امروز با این درخواست دانشگاه علوم پزشکی اهواز موافقت نشده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که از امروز 2 باب از بیمارستان های ارتش در پایتخت برای نگهداری از بیماران مبتلا به این ویروس در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است.

این مقام مسئول در قرارگاه استانی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اینکه هم اکنون نگهداری از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان رازی اهواز صورت می گیرد، اضافه کرد: نگهداری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان رازی به عنوان یک مرکز درمانی در مرکز شهر، انتقاداتی را به همراه داشت که در پاسخ باید گفت؛ این مرکز تنها بیمارستانی است که از تجهزات و سیستم تهویه مناسب داخلی برخوردار است.

بحث قرنطینه خوزستان مطرح نیست

ابول نژادیان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا موضوع قرنطینه کردن استان در قرارگاه استانی مقابله با ویروس کرونا مطرح است، گفت: زمانی قرنطیه فایده دارد که بیماری دارای یک کانون باشد اما وقتی که این ویروس در کشور پخش شده، چنین موضوعی دیگر فایده ندارد.

وی ادامه داد: تا قبل از 30 بهمن تعریفی که از این بیماری داشتیم، مبتلایانی بودند که به کشور چین سفر نموده و یا تبعه این کشور هستند اما بعد از آن تعریف ما از مبتلایان تغییر کرد و هر بیماری که دچار علایم تنفسی، تب، لرز و ضعف عضلانی است احتیاج به چکاب ویروس کرونا دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه از روز یکم تا چهار اسفندماه آزمایشات در تهران آنالیز می شد، ادامه داد: اما از روز پنجم اسفند آزمایشگاه استانی فعال شد و ظرف مدت 12 تا 24 ساعت نتایج آنالیز ها در استان قابل تشخیص شد.

مبتلایان 19 و فوتی ها چهار نفر در خوزستان

وی در مورد تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بیان داشت: تا ظهر امروز این بیماران 16 نفر و سه نفر فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس داشتیم اما تا شامگاه امروز بیماران مبتلا به 19 نفر و فوتی ها به چهار نفر رسیده اند.

ابول نژادیان توضیح داد: از بین افرادی که جدیدا به آمار مبتلایان کرونا در خوزستان اضافه شده اند 2 نفر در اهواز و یک نفر از دزفول بودند که فرد دزفولی متاسفانه امروز فوت شد.

به گزارش دابی بلاگ بیماری جدید ویروس کرونا با یک دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا 2 هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

تا به امروز 6 نمونه از ویروس کرونا در دنیا کشف شده و با این مورد آخر، تعداد آنها به هفت مورد رسیده است.

این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس هاست که از سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می گردد. ؛

ویروس کرونا در معمولی ترین حالت باعث سرماخوردگی می گردد و نشانه های ابتلا به آن در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

کرونا مثل سایر ویروس های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری های خود ایمنی می تواند خطرناک باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 5833

به "خبرنگاران سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: به بیمارستان های ارتش احتیاج داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: به بیمارستان های ارتش احتیاج داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید