خبرنگاران فراهم شدن زیر ساخت ها سیستان و بلوچستان را شاهراه بازارهای جهانی می نماید

به گزارش دابی بلاگ، زاهدان- خبرنگاران- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با برخورداری از فرصت مرز زمینی، دریایی و هوایی و تنها بندر اقیانوسی ایران در صورت فراهم شدن زیر ساخت ها لازم در تجارت و ترانزیت به پل ارتباطی بین 37 درصد جمعیت دنیا و شاهراه بازارهای بین المللی تبدیل خواهد شد.

خبرنگاران فراهم شدن زیر ساخت ها سیستان و بلوچستان را شاهراه بازارهای جهانی می نماید

احمد علی موهبتی روز دوشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی که با حضور نهاوندیان معاون مالی رئیس جمهوری در زاهدان برگزار گردید گفت: یکی از مهمترین پروژه هایی که سبب توسعه این استان پهناور می گردد توجه بیش از پیش به امر ترانزیت و تجارت است.

وی ادامه داد: معدن، گردشگری، دام، کشاورزی و غیره از دیگر مواردی است که در رونق فراوری و توسعه اقتصاد و اشتغال منطقه نقش بسیار مهم و تأثیر گذاری دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان از فعالیت مطلوب دامپزشکی در ایجاد اشتغال در استان تقدیر کرد و اضافه نمود: با واردات دام و فعال شدن بخش های زیر مجموعه در استان حدود 15 هزار شغل در این استان احیا شد و لازم است سایر دستگاه ها نیز با توجه به ظرفیت های موجود به بهبود شرایط مالی و کسب و کار یاری نمایند.

علیرضا نورا معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست بر احیای مجدد سازمان عمران سیستان، تصویب منطقه آزاد سیستان و اجرایی شدن منطقه ساحلی مکران تاکید نمود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: بازرگانی و ترانزیت 2 ویژگی ملموس مالی این استان محسوب می شوند.

عبدالحکیم ریگی اضافه نمود: یکی از امتیازات صادرات در سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه عدم بکارگیری دلار در معاملات است به طوری که بهترین نوع معاملات مالی یعنی پایاپای (کالا به کالا) در این مرزها انجام می گردد.

وی تاکید نمود: سیستان و بلوچستان به بازار 220 میلیون نفری دنیا دسترسی دارد و این فرصت ارزنده ای برای تأمین احتیاجهای اولیه و صادرات غیر نفتی جمهوری اسلامی است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ظرفیت بالای این استان در امر تجارت و ترانزیت هم اینک 30 شرکت حمل و نقل بین المللی در این استان مشغول فعالیت هستند.

وی خواهان معرفی سیستان به عنوان بندر خشک شد و اضافه نمود: لازم است با فراهم شدن زیر ساخت های لازم در این استان مهم و مرزی زمینه توسعه تجارت و صادرات را در کشور فراهم کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: هزار و 250 پروانه بهره برداری صنعتی در این استان صادر شده است که تنها 15 واحد آن ظرفیت اشتغال بیش از 100 نفر را دارند و بیشتر این واحدها کوچک و کارگاهی هستند.

نادر میرشکار بر راه اندازی زیر ساخت های حوزه صنعت و معدن در سیستان و بلوچستان تاکید نمود و اضافه نمود: این استان احتیاجمند بسته خاص در زمینه مالی است تا با برخورداری از مزیت های فراوان تجارت تأمین نماینده احتیاج کالاهای اساسی کشور باشد.

به گزارش دابی بلاگ فعالان مالی سیستان و بلوچستان در این نشست بر برطرف مسائل مالیاتی، اجرای کامل قانون برطرف موانع فراوری، تأمین زیر ساخت ها و سوخت معادن، اعطا تسهیلات با بهره کم، بهبود وضعیت اکتشافات معدنی، توجه به مسائل فعالان مالی شیلاتی نظیر گمرک و صادرات و توجه به ظرفیت های این استان در تأمین گوشت کشور تاکید نمودند.

7316 **6081

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1442

به "خبرنگاران فراهم شدن زیر ساخت ها سیستان و بلوچستان را شاهراه بازارهای جهانی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فراهم شدن زیر ساخت ها سیستان و بلوچستان را شاهراه بازارهای جهانی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید