قطعی اینترنت به دلایل امنیتی در عراق کمتر شد

به گزارش دَبی بلاگ، ایرنا نوشت: با گذشت چند روز از انتها اعتراضات خیابانی و درگیری های خونین حاشیه آن، وزارت ارتباطات عراق خاطرنشان کرد که مجوز لازم برای برطرف بخش دیگری از محدودیت های اینترنت در این کشور صادر شده است.

قطعی اینترنت به دلایل امنیتی در عراق کمتر شد

وزارت ارتباطات عراق آدینه شب بیان کرد که مجوزهای لازم برای بازگشت خدمات اینترنت از امروز صادر شده و از این پس اینترنت 24 ساعته خواهد بود.

برغم اعلام وزارت ارتباطات و در حالی که اینترنت های خانگی و اداری امروز بر عکس روزهای گذشته شاهد قطعی نبود محدود به ساعات اداری (7 تا 16) نماند اما اینترنت شبکه های موبایلی همچنان قطع است و فیلترینگ اغلب شبکه های اجتماعی نیز همچنان ادامه دارد.

پیشتر بعضی مقامات عراقی، علت این تصمیم را مقابله با ارتش های سایبری مستقر در خارج از عراق برای ساماندهی اعتراضات خشونت بار و به انحراف کشاندن تجمعات مسالمت آمیز مردم و افزایش خونریزی برای ایجاد جنگ داخلی و ساقط کردن نظام و روند سیاسی در این کشور اعلام نموده بودند، حرکاتی که به تظاهرات فیسبوکی معروف شد.

فعالیت اینترنت در عراق پس از اعتراضات خیابانی اخیر و خشونت های یک هفته ای در بغداد و چندین شهر دیگر این کشور به طول کامل بسته شد اما از چند روز پیش و با فروکش کردن اعتراضات و درگیری ها، اینترنت خانگی و اداری تنها در ساعات اداری شروع بکار کرد در حالی که اغلب شبکه های اجتماعی فیلتر بودند.

تعطیلی اینترنت و فیلتر بودن شبکه های اجتماعی از یکسو انتقاد نهادهای جامعه مدنی و حقوق بشری و رسانه ها و از سوی دیگر نگرانی فعالان و زائران اربعینی را بدلیلی احتیاج مبرم به این وسیله ارتباطی را در برداشته است.

64231

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 3179

به "قطعی اینترنت به دلایل امنیتی در عراق کمتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعی اینترنت به دلایل امنیتی در عراق کمتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید