هدف گزارشهای دروغین، برهم زدن همکاری میان واشنگتن- مسکو است

به گزارش دابی بلاگ به نقل از اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن روز سه شنبه در واکنش به گزارش بعضی رسانه های آمریکا دال بر جایزه مسکو به شبه نظامیان وابسته به طالبان برای ترور نظامیان آمریکایی مستقر در خاک افغانستان گفت: این ادعاهای ثابت نشده دروغی است که هدف آن برهم زدن همکاری میان روسیه و آمریکا است.

هدف گزارشهای دروغین، برهم زدن همکاری میان واشنگتن- مسکو است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

آنتونوف در ادامه گفت: نخست مایلم تأکید کنم که ادعاهای بعضی رسانه های مطرح کذب و دروغین است. بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی، روسیه کورکورانه به گناهی تمام عیار متهم شده است. آنها [رسانه های آمریکا] می خواهند به عموم مردم این گمان را القا نمایند که کشور ما از آمریکا و تلاشهای آن در نبرد علیه تروریسم جلوگیری می نماید.

آنتونوف همچنین گفت: روشن است آنهایی که این ادعاها را مطرح کردند، اهداف سیاسی در سر داشتند و شاید هم مخالف پیشرفت گفتگویی عادی و متقابلاً محترمانه میان روسیه و آمریکا بودند.

این دیپلمات روسیه همچنین گفت که سفارت این کشور در واشنگتن از وزارت خارجه آمریکا درخواست نموده است تا پیرامون تهدیدهایی که متعاقب انتشار این گزارش جعلی علیه دیپلماتهای روسیه در رسانه های اجتماعی انجام شده، تحقیق کند.

این سفیر روسیه در خاتمه اعلام نمود: البته ما تمام اطلاعات مربوط به این موضوع را به نهادهای مجری قانون آمریکا ارائه کردیم. و به وزارت خارجه [آمریکا] یادداشتی ارسال نموده و خواهان انجام تحقیقات شدیم.

لازم به ذکر است که اوایل روز سه شنبه، آدام شف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا خاطرنشان کرد که با توجه به طرح ادعاهایی مبنی بر جایزه مسکو به شبه نظامیان وابسته به طالبان برای کشتار نظامیان آمریکا، مقامات کاخ سفید باید وضع تحریم های جدید علیه روسیه را مدنظر قرار دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10077

به "هدف گزارشهای دروغین، برهم زدن همکاری میان واشنگتن- مسکو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف گزارشهای دروغین، برهم زدن همکاری میان واشنگتن- مسکو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید