چگونه می توانیم با وام بانکی در کرج آپارتمان بخریم؟

به گزارش دابی بلاگ، خرید خانه و رویای خانه دار شدن به سادگی به حقیقت نمی پیوندد. خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی یکی از راه های خانه دار شدن است. تعداد موارد آپارتمان فروشی در کرج با وام بانکی کم نیستند و با کمی جستجو می توانید خانه ای مناسب را خریداری کنید. به دلیل هزینه های زیاد خرید خانه در تهران، بسیاری برای خانه دار شدن و بهره مندی از آب و هوای مطبوع کرج به این شهر روی می آورند. خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی را با روش های مختلفی می توان به دست آورد.

چگونه می توانیم با وام بانکی در کرج آپارتمان بخریم؟

جهت دریافت خدمات آلاچیق فلزی قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

در ادامه با سرفصل های زیر با انواع آپارتمان فروشی در کرج با وام بانکی آشنا خواهید شد.

  • وام بانکی برای خرید خانه
  • خانه اولی ها
  • آپارتمان های وام دار در کرج
  • خرید خانه وام دار قانونی

وام بانکی برای خرید خانه

دریافت وام یاری هزینه خرید مسکن در ایران در حال حاضر تنها توسط بانک ملی و بانک مسکن پرداخت می شود. بسته به نوع حسابی که در این بانک ها افتتاح می کنید، سقف وام شما مبالغ متنوعی می تواند داشته باشد. برای برنامه ریزی خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی با افتتاح یکی از سپرده های زیر می توانید وام مسکن را دریافت کنید.

  • حساب پس انداز جوانان تا110 میلیون تومان.
  • سپرده گذاری زوجین در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا120 میلیون تومان و دیگر شهرها 80 میلیون تومان.
  • خرید اوراق زوجین در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا80 میلیون و دیگر شهرها 60 میلیون تومان.
  • اوراق ممتاز در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا 50 میلیون تومان و دیگر شهرها40 میلیون تومان.
  • حساب پس انداز مسکن یکم در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 60 میلیون تومان و دیگر شهرها 40 میلیون تومان.

برای دریافت هر یک از وام های ذکر شده در بالا باید زمان مشخصی را در صف انتظار دریافت وام باشید. به عنوان مثال برای دریافت وام پس انداز جوانان باید بین 5 تا 15 سال منتظر بمانید. البته برخی از این وام ها مانند اوراق ممتاز نیز فوری به متقاضی اعطا می شود.

البته همان طور که گفته شد تنها بانک مسکن این تسهیلات را به متقاضیان پرداخت نمی نماید و بانک ملی نیز چنین تسهیلاتی را برای خرید مسکن ارائه می دهد. یکی از راه های خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی افتتاح حساب دریکی از دو بانک فوق است. البته برای دریافت وام باید برنامه ریزی نموده و زمان طولانی را در انتظار باشید. راه دیگر و سریع تر خرید خانه با وام بانکی خرید خانه های وام دار است که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهید شد.

خانه اولی ها

اشخاصی که تا به امروز خانه ای خریداری ننموده اند یا از تسهیلات وام مسکن تا به امروز استفاده ننموده باشند، می توانند از وام خانه اولی ها بهره مند شوند. این وام هم به افراد به تنهایی و هم به زوجین پرداخت می شود که برای مناطق جغرافیایی، مجرد یا متأهل بودن افراد سقف وام متفاوت خواهد بود. برای دریافت وام به صورت انفرادی در تهران، 80 میلیون تومان، مراکز استان ها و شهر هایی که جمعیت آن ها بالای 200 هزار نفرند تا 60 میلیون و در دیگر شهرها تا 40 میلیون تومان است.

برای زوجین نیز در تهران 160 میلیون تومان، برای شهر های بالای 200 هزار نفر جمعیت تا 120 میلیون و دیگر شهرها 80 میلیون تومان وام مسکن یکم پرداخت می شود.

گفتنی است میزان سود بازپرداخت وام مسکن یکم 8% و حداکثر زمان برای بازپرداخت آن 12 سال است. اگر تا به امروز خانه ای به نام شما خریداری نشده است می توانید از وام مسکن یکم برای خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی اقدام کنید.

آپارتمان های وام دار در کرج

خانه وام دار به خانه ای گفته می شود که صاحب ملک بر روی آن وام گرفته و سند خانه به عنوان وثیقه در رهن بانک است. این روش برای خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی، خصوصاً در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. البته تعداد اقساط مانده و مبلغ اقساط هم از دیگر مواردی است که نباید آن را فراموش کرد.

درست است که با این روش شما هر چه سریع تر صاحب خانه می شوید اما باید در نظر داشته باشید که تا خاتمه پرداخت اقساط، سند قطعی برای شما صادر نمی شود. آپارتمان فروشی در کرج با وام معمولاً در تمام محله ها و مناطق آن وجود دارد. کرج دارای 12 منطقه شهری است که برای آنالیز خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی سراغ محله های مختلف آن می رویم.

عظیمیه

برای خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی موارد متعددی در منطقه عظیمیه آن وجود دارد. به عنوان مثال برای آپارتمان فروشی در کرج با وام در عظیمیه آپارتمان 100 متری از قرار متری 8 میلیون تومان با فول امکانات در کل 800 میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. این ملک وام دار نیز بوده و با وام 80 میلیون تومانی به فروش می رسد. یعنی برای خرید این آپارتمان باید 720 میلیون تومان نقد بپردازید.

مهرشهر

مهرشهر از محله های خوش نام کرج است که بسیاری کوشش می نمایند در این محله خانه خود را خریداری نمایند. آپارتمان فروشی در کرج و مهرشهر با وام بانکی شرایط متفاوتی دارد و مبلغ وام نیز بسته به تقاضای صاحب ملک متنوع است. مثلاً آپارتمان نوساز 72 متری در مهرشهر کرج برای فروش 470 میلیون تومان آگهی شده است. وام این ملک 26 میلیون تومان بوده و دارای اقساط 270 هزارتومانی ماهانه است.

شاهین ویلا

برای خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی در منطقه شاهین ویلا نیز انتخاب های متعددی وجود دارد. به عنوان مثال آپارتمان 90 متری نوساز یکی از موارد آپارتمان فروشی در کرج با وام بانکی است. این ملک باقیمت 612 میلیون تومان برای فروش آگهی شده است که دارای 80 میلیون تومان وام جانبازی نیز هست.

گوهردشت

شرایط دریافت وام و قیمت خرید آپارتمان در این محله با مانند دیگر مناطق کرج وابسته به نوع ملک است. مثلاً آپارتمان فروشی در کرج و گوهردشت با وام بانکی با متراژ 75 مترمربع را تنها با 140 میلیون تومان می توانید خریداری کنید. البته قیمت اصلی آپارتمان 320 میلیون تومان است که با وام 120 میلیون تومانی و 60 میلیون تومان رهن آن می توانید مالک آن باشید. خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی یکی از روش های سریع تر خانه دار شدن است.

گل شهر

در این محله نیز باکمی جستجو می توان آپارتمان فروشی در کرج متناسب با بودجه خود به همراه وام بانکی پیدا کنید. به عنوان مثال آپارتمان 3 سال ساخت 88 متری دریکی از برج های این منطقه باقیمت 450 میلیون تومان به فروش می رسد. این واحد دارای 50 میلیون تومان وام است که دو سال آن نیز پرداخت شده است و زمان بازپرداخت آن جمعاً 12 ساله است. همچنین 50 میلیون تومان آن نیز در رهن مستأجر است بنابراین شما با پرداخت حدود 300 میلیون می توانید صاحب خانه شوید.

با توجه به مواردی که در فوق به آن اشاره شد برای خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی انتخاب های بسیاری پیش رویتان قرار گرفته است.

خرید خانه وام دار قانونی

خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی متأسفانه به دلیل عدم انتقال سند در زمان خرید ملک امکان ایجاد مسائلی را برای خریدار خواهد داشت. می توان برای کاهش مسائل آینده خرید خانه وام دار روش های زیر را به کاربست.

استفاده از طرح رها

یکی از راه های به حداقل رساندن خطرات معامله خانه های وام دار آن است که فروشنده خانه را فک رهن کند و سپس رسما سند آن را منتقل کند. برای این منظور فروشنده یا باید وام خود را کامل تسویه کند یا با استفاده از طرح رها آن را به پایان برساند.

بانک مسکن این اختیار را به مشتریان خود می دهد که بدون تسویه حساب کامل و با سپرده گذاری، سندشان را از رهن بانک خارج نمایند. برای این کار فروشنده باید سپرده ای به ارزش 110 درصد ارزش اصل بدهی به جامانده افتتاح کند. گفتنی است این سپرده تا اتمام پرداخت اقساط غیر قابل برداشت است، اما بانک برای آن سودی معادل بیشترین سود بانکی مجاز در نظام بانکی را پرداخت می نماید. بنابراین سپرده جای سند را به عنوان وثیقه و ضمانت پرداخت را گرفته، سند آزاد و فروشنده می تواند رسماً آن را به نام شما منتقل کند. درست است که با این روش شما مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری می شوید اما با انتقال رسمی سند به نام خودتان با آسودگی خیال بیشتری برای خرید خانه اقدام می کنید.

نوساز

بسیاری از موارد آپارتمان فروشی در کرج که در سال های اخیر ساخته شده اند دارای وام انبوه سازی هستند. برای خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی می توانید از این روش نیز یاری بگیرید. در این روش شما ملک را قولنامه نموده و با قولنامه و سایر مدارک مورد احتیاج برای دریافت وام به بانک مسکن مراجعه می کنید.

کارشناس بانک برای ارزیابی ملک و معین مبلغ آن از ملک شما بازدید خواهد نمود. بانک مسکن بدهی صاحب ملک را تسویه نموده و وام شمارا به ایشان پرداخت می نماید. البته مورد مهم در این خصوص بی عیب بودن سند و داشتن خاتمه کار است تا پس از قولنامه در مراحل اداری آن مسئله ای به وجود نیاید.

انتقال وام بانکی

یکی دیگر از روش های خرید آپارتمان در کرج با وام بانکی که مطمئن نیز هست انتقال وام بانکی از فروشنده به خریدار است. در این روش فروشنده و خریدار پس از تنظیم مبایعه نامه ابتدا با مراجعه به بانک، تقاضای انتقال وام بنام خریدار را می نمایند. پس از تسویه کامل اقساط معوقه وام توسط فروشنده و واریز درصدی از مبلغ مانده وام توسط خریدار، و تکمیل فرم های مربوطه توسط طرفین، معرفی نامه به محضر صادر می شود. بدین ترتیب ملک موردنظر به همراه وام به نام خریدار ثبت می شود. در این روش سند به صورت وکالتی نیست و به صورت قطعی بانام سند صلح انتقال پیدا می نماید.

این مقاله از خبرنگارن را می پسندید؟

منبع: هومینگ
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 7947

به "چگونه می توانیم با وام بانکی در کرج آپارتمان بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه می توانیم با وام بانکی در کرج آپارتمان بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید