آیا موچین کردن باعث ضخیم شدن موها می گردد؟

به گزارش دابی بلاگ، مجله اینترنتی تناسب اندام/ موهای زائد یکی از بزرگترین مسائل خانم هاست. از ابرو گرفته تا بالای لب، چانه یا هرجای دیگر، مو می تواند دردسر بزرگی باشد. اصلاح کردن، راه آسان و سریعی است ولی چه کسی حوصله و وقتش را دارد که صورتش را هر روز اصلاح کند؟ موم هم راه دیگری است، ولی می تواند دردناک و پرهزینه باشد. به همین خاطر به نظر می آید استفاده از موچین روش مناسبی برای خانم هایی که می خواهند از شر موهای زائدشان خلاص شوند باشد.

آیا موچین کردن باعث ضخیم شدن موها می گردد؟

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

اما حرف هایی که راجع به ضخیم شدن موهای موچین شده شنیده ایم دائما در گوشمان تکرار می شوند. و قطعا این مساله چیزی نیست که کسی به آن علاقمند باشد. ولی آیا این واقعیت دارد یا یک افسانه است؟ آیا موی موچین شده ضخیم تر از پیش رشد می نماید؟

درک فرآیند موچین کردن

گام نخست در رد یا اثبات این ادعا، درک این مساله است که موچین کردن با موها چه می نماید.

وقتی مو را با موچین برمی دارید آن را مثل اصلاح کردن از سطح نمی شکنید، بلکه آنرا از ریشه می کنید. به همین خاطر زمان بیشتری ضروری است تا دوباره در بیاید.

موچین کردن مو، به ریشه مو آسیب می رساند. این آسیب از سرعت رشد دوباره مو می کاهد.

موچین کردن در چرخه رشد مو وقفه ایجاد می نماید، بنابراین زمان بیشتری برای دوباره رشد کردن مو ضروری است. مقدار این زمان می تواند در هر فرد متفاوت باشد.

مطالعات اجرا شده

مطالعات متعددی برای آنالیز ضخامت موهای دوباره رشد نموده اجرا شده است.

موهای صورت دو دسته اند. برای خانم ها، موی سر موی ترمینال (نهایی) نامیده می گردد و موی صورت کرک نامیده می گردد. کرک ها بسیار ظریف تر و نرم تر هستند.

وقتی که به طور مکرر کرک ها را موچین کنید، بعضی افراد اعتقاد دارند که بدن به اشتباه کرک ها را با موی ترمینال اشتباه می گیرد و این باعث رشد مجدد و سریع آن ها می گردد. ولی این مساله اثبات نشده است!

دلایل احتمالی

یک دلیل احتمالی برای این مساله که به نظر می آید موهای موچین شده ضخیم تر در می آیند وجود دارد. این مساله احتمالا به علت سرعت رشد مشابه است. زمانی که موها را موچین می کنید احتمالا همه آن ها را با هر طولی که باشند بر می دارید. زمانی که آن ها به چرخه رشدشان بر می گردند همه در یک زمان آغاز به رشد می نمایند. این امر باعث می گردد که موها هم اندازه رشد نموده و بیشتر به چشم بیایند. و این نکته را می توان علت اصلی این امر دانست که بعضی افراد تصور می نمایند موها ضخیم تر در می آیند.

این تصور که موی موچین شده سریع و ضخیم تر رشد خواهد نمود هرگز اثبات نشده است.

در واقع حتی در چندین مورد هم رد شده است. محتمل ترین دلیل برای این تصور، تغییری است که در سطح هورمون بدن ایجاد می گردد. پس وقتی موچین را برای خلاص شدن از دست موهای زائد بر می دارید نگران نباشید. در ضخامت موهایتان تغییری ایجاد نخواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10356

به "آیا موچین کردن باعث ضخیم شدن موها می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا موچین کردن باعث ضخیم شدن موها می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید