علم و تکنولوژی

بدترین کارهایی که مردم قبل از خواب انجام می دهند

استفاده از تلفن همراه هوشمند یا تبلت قبل از خواب می تواند منجر به یک ساعت دیرتر خوابیدن در آنها گردد.

3 بهمن 1399

پیش بینی میشود در ماه خرداد واکسن ایرانی به فراوری برسد

خبرگزاری خبرنگاران- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: بین رتبه تولیدات دانشی کشور و بخش اختراعات در کشور شکافی است که در شأن کشور ما نیست.

29 دی 1399

سفر به آمریکا: غرفه های خصوصی فرودگاه لاگاردیا، نیویورک

فرودگاه لاگاردیا، نیویورک، غرفه های خصوصی جدیدی را در ترمینال B راه اندازی نموده است که به صورت اجاره در اختیار افرادی قرار می گیرد که به کمی تنهایی نیاز دارند.

27 دی 1399

ابراز نارضایتی از شرایط بودجه پژوهشی در لایحه 1400

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین رحیمی در نشست خبری امروز در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره شرایط بودجه پژوهشی در لایحه بودجه 1400 گفت: رشد بودجه عمومی کشور در لایحه 1400، 42 درصد است و رشد بودجه دانشگاه های کشور نیز همین حدود است یعنی در چارچوب رشد میانگین کشوری.

19 دی 1399

حمله سایبری به وزارت خزانه داری آمریکا

تهران (پانا)- خبرگزاری رویترز یکشنبه شب از حملات سایبری به وزارت خزانه داری آمریکا خبر داد.

19 دی 1399

ترویج بیشتر اسلام با افزایش ارتباطات علمی با دانشگاه های خارجی

ر به نقل از وزارت علوم، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل ضمن بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب، با رئیس و معاونان دانشگاه دیدار کرد.

15 دی 1399

پرنده های آب نشین و سیر تکاملی آنها

تصویر پیوست مربوط به یک هواپیمای آب نشین قدیمی سال 1901 است که احتمالا یکی از اولین کوشش ها در زمینه فرود آبی باشد!

10 دی 1399

چرا پرونده اقتصادی دانشگاه ها شفاف نیست؟ ، سایت هایی که برای اطلاعیه های دم دستی طراحی شدند!

موضوع شفافیت اقتصادی دانشگاه ها، از جمله مواردی است که دغدغه جامعه دانشگاهی و دانشجویان است؛ در صورتی که هیچ گونه اطلاع رسانی در این خصوص از سوی دانشگاه ها صورت نمی گیرد.

8 دی 1399

بیش از 3 هزار و 600 دانش بنیان تولیدی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، دانش بنیان ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می فرایند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

4 دی 1399

آیا یارانه برای استارتاپ ها مفید است

ستاد اقتصاد دیجیتال که یکی از زیرمجموعه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است اخیراً اقدام به ایجاد سامانه راه نوآوری (سایت اینووی) به نشانی innoway.ir کرده است و یکی از علل راه اندازی این سایت را حمایت از استارتاپ های نیازمند خدمات معرفی و اعلام کرده...

3 دی 1399

هیات تجاری و فناور ایرانی به جی تکس 2020 می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس هر سال در حوزه کامپیوتر و آخرین دستاوردهای فناورانه آن با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف دنیا از قاره های آسیا، اروپا، آمریکا و آفریقا در مرکز تجارت دنیای...

1 دی 1399

جاذبه های گردشگری واراناسی؛ شهر مردگان هند

جاذبه های گردشگری واراناسی را می توان به دو دسته مذهبی و طبیعی تقسیم بندی کرد. واراناسی از قدیمی ترین مراکز شیعیان هندوستان به شمار می آید.

29 آذر 1399

برزیل به پروژه ارسال فضانورد به ماه پیوست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ناسا، جیم بریدنستاین، مدیر ناسا و مارکوس پونتس وزیر علم، فناوری و نوآوری برزیل روز گذشته در یک مراسم مجازی تفاهم نامه ای را در مورد همکاری در پروژه آرتمیس امضا کردند.

27 آذر 1399

نگاهی به گوشی جدید هوآوی Y9a؛ مهمان جدید بازار موبایل کشور

گوشی هوآوی Y9a یکی از گوشی های سال 2020 هوآوی است که با طراحی منحصر به فرد خود، می تواند سایر گوشی های میان رده بازار را کنار بزند.

26 آذر 1399

عوارض روانی جانکاه کرونا؛ بحران سوگ و فقدان!

به من گفتند چون فرایند سوگ پدرت را در چهل روز به طور طبیعی طی نکردی دچار بحران سوگ شدی، ذهن تو این راه را برای سوگواری انتخاب نموده است؛ اما من هنوز هم باور نمی کنم چه روز هایی بر من و خانواده ام گذشته است. این ها را زهره می گوید که پدرش را در همان اوایل شیوع...

25 آذر 1399

بررسی چالش ها و معضلات آموزش عالی کشور در رشته شیمی

خبرگزاری خبرنگاران- ، دکتر مسلم منصور لکورج عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه مازندران در یک یادداشت علمی- تحلیلی، به بررسی چالش ها و معضلات آموزش عالی کشور در رشته شیمی پرداخت .

24 آذر 1399

باغچه کوچک و هوشمند ویژه خانه&zwnjهای کوچک

بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند که فضای کوچکی برای پرورش گیاهان داشته باشند، به ویژه افرادی که به علت کمبود فضا نمی‌توانند باغچه‌های عظیم داشته باشند، باغچه کوچک و هوشمند پیکو یک ایده خوب برای چنین شرایطی است.

23 آذر 1399

آرامکوی سعودی به دنبال فروش گاز طبیعی به چین

خبرنگاران : مدیرعامل آرامکوی سعودی گفت این شرکت به دنبال فروش گاز طبیعی به چین برای یاری به بزرگترین مشتری نفتی خود برای گذار به سوختهای پاکتر است.

20 آذر 1399

توسعه مکانیزاسیون کشاورزی به بنگاه توسعه ماشین های کشاورزی تبدیل شده است

خبرنگاران/خراسان رضوی عضو هیأت علمی گروه مهندسی سیستم های کشاورزی دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: استراتژی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص توسعه مکانیزاسیون کشاورزی نامناسب است، به طوریکه دید علمی و پایدار نسبت به مکانیزاسیون کشاورزی در مدیریت کلان ندارند،...

19 آذر 1399

قیمت انواع لپ تاپ، امروز 17 آبان 99

قیمت لپ تاپ های متنوع از برند های مطرح دنیا در بازار ایران، به تاریخ 17 آبان 99 را در این خبر مشاهده کنید.

16 آذر 1399
تعداد: (222)