فرهنگ و هنر

پانزدهمین زن برنده نوبل ادبیات

با معرفی اولگا توکارچوک به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات، به نظر می رسد این جایزه در تصمیمش برای دوری از مردمحوری جدی است.

28 آبان 1398

چهار سوق هنر صنایع دستی در کرمان برگزار می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان گفت: هنرمندان صنایع دستی استان های کرمان، اصفهان، یزد و فارس در چهارسوق هنر صنایع دستی به تبادل تجربه می پردازند.

25 آبان 1398

انجمن نویسندگان آمریکا هم نامزدهای بهترین های سال را معرفی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) دیشب با اعلام اسامی نامزدهای دریافت جوایز فیلمنامه اقتباسی و غیراقتباسی، فیلم های راه یافته به این دو بخش و نیز بخش مستند را معرفی کرد.

24 آبان 1398

چرا ستایش 3 علی رغم بی قصه بودن و تکیه بر کلیشه ها مخاطب پسند است؟

ساده انگاری فیلمنامه و روابط و طرح ریزی داستان به نحوی پیش رفت که تا حدودی خاتمه بندی سه گانه ستایش قابل حدس است تا جایی که انگار قرار است همه شخصیت های اصلی داستان با خوشی و خوشبختی به آخر ماجرا برساند؛ مثل تمام سریال های ساده ایرانی!

24 آبان 1398

مرگ بنای تاریخی با مانور آتش نشانی

مانور آتش نسانی در شهرستان طبس نزدیک بود به فاجعه تبدیل گردد، فاجعه ای که مانند قلعه ای که در کنار آن آتش ها زبانه می کشید، در تاریخ ثبت می شد.

21 آبان 1398

زنان عشایر؛ فعالان گمنام مالی

آذربایجان غربی به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی خود از ظرفیت قابل توجهی در بخش عشایر برخوردار و تنوع زیستی و تولیدات این بخش زبانزد خاص و عام است؛ ظرفیتی که بی شک بخشی از آن به همت زنان عشایر در فعالیت های مالی و تولیدی مربوط می گردد.

17 آبان 1398

برگزاری 520 کنسرت در شش ماه اخیر

آمار مجوزهای صادرشده دفتر موسیقی در نیمه نخست سال 98 برای اجرای صحنه ای، آلبوم موسیقی، آلبوم تصویری، تک آهنگ، نماهنگ، کتاب گویا، اجرای گروه های خارجی در ایران و تعداد شعرها و ترانه های ارسال شده به دفتر موسیقی اعلام شد.

15 آبان 1398

حضور گردشگران در خوزستان موجب خلق ثروت برای کشور می شود

استاندار خوزستان با اشاره به این که گردشگران عراقی برای خرید، بهداشت و درمان، تفریح و زیارت به خوزستان می آیند، گفت: حضور گردشگران در استان موجب خلق ثروت برای کشور می شود لذا باید شرایط میزبانی را برای گردشگران فراهم کنیم تا بتوانیم برای توسعه این صنعت...

11 آبان 1398

جذب گردشگر سلامت و سرمایه گذار برای خراسان رضوی به وسیله مجالس کشورهای آسیایی

در جلسه مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی با دبیرکل مجمع مجالس آسیایی، جذب گردشگر سلامت و سرمایه گذار برای حوزه گردشگری خراسان رضوی به وسیله مجالس کشورهای آسیایی مورد آنالیز نهاده شد.

26 مهر 1398

نمایشگاه های صنایع دستی با همکاری دانشگاه سما برگزار می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: نمایشگاه گروهی و انفرادی صنایع دستی با همکاری دانشگاه سما برگزار می گردد.

24 مهر 1398

5، 3میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی مهاباد اختصاص یافت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد گفت: 5میلیارد و 300میلیون ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی این شهرستان اختصاص یافته است.

22 مهر 1398

برگزاری 4 دوره آموزشی توانمند سازی فعالان گردشگری و بلد محلی ویژه دهیاران و افراد بومی استان مرکزی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: برگزاری 4 دوره آموزشی توانمند سازی فعالان گردشگری و بلد محلی ویژه دهیاران و افراد بومی آغاز شد.

22 مهر 1398

اولین گوشی منعطف جهان چه مشخصاتی دارد؟

در این گزارش به آنالیز تمام مشخصات گوشی گلکسی فولد سامسونگ پرداخته ایم.

21 مهر 1398

کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان ایجاد شد

مدیرکل میراث فرهنگی سمنان گفت: هدف اصلی از تشکیل کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، توسعه گردشگری استان است.

20 مهر 1398

واعظی: در تایید حضور خانم ها در استادیوم ها سخن گفتم

رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به بعضی اظهارات مبنی بر موضع گیری ضد و نقیض دولتی ها درباره حضور زنان در استادیوم ها با بیان اینکه در تایید حضور خانم ها در استادیوم ها سخن گفتم تاکید نمود:

19 مهر 1398

ولی تیموری معاون گردشگری شد

با صدور حکمی از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری معاون گردشگری شد.

18 مهر 1398

قحطی ایرلند در زمان بد به تصویر کشیده شد

به گزارش خبرنگاران، قحطی بزرگ ایرلند یا قحطی سیب زمینی از جمله رویدادهای بزرگ در کشور ایرلند است که تا امروز اشعار، داستان ها و سریال های مختلفی بر اساس آن ساخته و فراوری شده و آثار هنری بسیاری در قالب نقاشی و مجسمه نیز با الهام از آن خلق شده است. این اتفاق...

17 مهر 1398

نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ابلاغ شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به استاندار تهران، نقشه محدوده، عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران را به او ابلاغ کرد.

15 مهر 1398

دنیای پیش از اینترنت

گویا ما از این جهت منحصربفردیم که واپسین نمونه های یک گونۀ روبه انقراض هستیم

14 مهر 1398

رئیس سازمان میراث فرهنگی به لرستان سفر می نماید

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز چهارشنبه 27 تیرماه به لرستان سفر می نماید.

10 مهر 1398
تعداد: (53)