اقدام بی شرمانه یک جوان در انداختن کودک کار به سطل زباله

به گزارش دَبی بلاگ، انتشار ویدئویی که در آن دو جوان یک کودک کار را درون سطل زباله می اندازند باعث جریحه دار شدن احساسات کاربران شبکه های اجتماعی شد.

اقدام بی شرمانه یک جوان در انداختن کودک کار به سطل زباله

به گزارش خبرنگاران، رئیس سازمان بهزیستی در اولین واکنش به انتشار ویدئویی از آزار کودک زباله گرد در فضای مجازی گفت: متاسفانه این ویدئوی ناراحت کننده که یک کودک زباله گرد از سوی فردی به داخل سطل زباله انداخته می گردد، را بنده هم دیدم. بلافاصله دستور پیگیری دادم و تاکید کردم که آنالیز گردد که این ویدیو چه زمانی اتفاق افتاده و مربوط به کدام شهر است. ساعاتی بعد از این واکنش مدیرکل بهزیستی البرز از بازداشت فرد اهانت کننده اطلاع داد.

سدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز از بازداشت فرد اهانت کننده به کودک زباله گرد توسط دادستانی البرز اطلاع داد و به تسنیم گفت: این کودک فردا برای سپری کردن مداخلات روانی به سازمان بهزیستی تحویل خواهد شد.

وی ضمن تاسف از اقدام فرد جوانی که کودک زباله گرد را به داخل سطل زباله انداخته بود، گفت: بعد از انتشار این فیلم هنوز معین نبود که این اتفاق در کدام شهر و یا شهرستان انجام شده است. خوشبختانه دقایقی پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی دادستانی البرز خبر از دستگیری و بازداشت فرد اشاره شده داد و هم اکنون نیز این جوان دستگیر شده است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان بهزیستی از این جوان شکایت خواهد نمود یا خیر، گفت: با توجه به این که دادستانی به عنوان مدعی العموم ورود پیدا نموده است، دیگر نیازی به شکایت سازمان نیست و با توجه به شرایطی که این کودک زباله گرد داشته است وی فردا برای سپری کردن مداخلات روانی به سازمان بهزیستی تحویل داده خواهد شد.

حیدری گفت: قطعاً سازمان بهزیستی نیز کوشش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به این کودک انجام خواهد داد.

  • تکذیب بازداشت جوان اهانت کننده به کودک کار

حاجی رضا شاکری دادستان عمومی و انقلاب استان البرز نیز به فارس گفت: در رابطه با این موضوع، پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: این فرد خاطی هنوز دستگیر نشده اما دادستانی به این ماجرا ورود نموده است.

این درحالی است که بعضی منابع خبری از دستگیری جوان اهانت کننده به کودک زباله گرد خبرداده بودند.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 4218

به "اقدام بی شرمانه یک جوان در انداختن کودک کار به سطل زباله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام بی شرمانه یک جوان در انداختن کودک کار به سطل زباله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید