بازنشسته ای که هنوز پشت میزش است، تغییر فقط روی کاغذ صورت گرفت!

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگاران، فریبا محمدیان جزو آخرین بازمانده های بازنشسته در ورزش بود که 10 روز پیش طبق یکی از احکام صادر شده از سوی مسعود سلطانی فر مجبور به ترک پست خود از معاونت امور بانوان وزارت ورزش شد.

بازنشسته ای که هنوز پشت میزش است، تغییر فقط روی کاغذ صورت گرفت!

محمدیان همزمان با شروع تغییرات در وزارت ورزشِ مسعود سلطانی فر وارد این وزارتخانه شد. وی که از تیرماه سال 92 ریاست فدراسیون اسکیت را بر عهده داشت، اول دی ماه سال 95 حکم خود را از وزیر ورزش گرفت و به طور رسمی جایگزین رباب شهریان در معاونت امور بانوان شد.

این انتصاب در حالی انجام شد که محمدیان مهرماه سال 88 بازنشستگی 20 ساله خود را از وزارت آموزش و پرورش دریافت نموده بود. همین مسئله انتصاب وی به عنوان معاون وزیر ورزش را به لحاظ قانون مند بودن با ابهامات زیادی روبرو کرد.

البته آن موقع بازنشستگی شامل حال معاونان نمی شد اما قانون اصلاحی برای منع به کارگیری بازنشسته ها شامل حال معاونان وزرا هم می گردد و بر این اساس فریبا محمدیان به عنوان یک بازنشسته صندلی خود را در معاونت بانوان به فرد دیگری داد البته به صورت صوری و ظاهری!

زهرا موسوی مدیر کل امور زنان فردی است که با حکم مسعود سلطانی فر به عنوان سرپرست معاونت بانوان منصوب شده است. موسوی بعد از رفتن محمدیان از فدراسیون اسکیت هم سرپرستی این فدراسیون را بر عهده گرفت.

وی با وجود گذشت بیش از یک هفته از حکم جدیدی که وزیر برای او صادر نموده هنوز به صورت رسمی عهده دار سرپرستی معاونت بانوان نشده و حداقل در دفتر مربوط به این معاونت مستقر نشده است. خبرنگاران کسب اطلاع نموده که محمدیان با وجود بازنشستگی و ترک پست، همچنان در محل کار خود در بخش معاونت بانوان وزارت ورزش مستقر است و زهرا موسوی هم در دفتر سابق خود پیگیر فعالیت هایش است!

طی ماه های گذشته فریبا محمدیان رایزنی هایی داشت تا از وزارتخانه سابق محل اشتغال خود یعنی آموزش و پرورش مجوز بازگشت به کار بگیرد. خبرنگاران نیز در گزارشی با عنوان دور زدن قانونِ بازنشستگی به شیوه معاون وزیر ورزش به این موضوع پرداخت. تا به امروز البته این رایزنی ها نتیجه نداشته اما ظاهرا محمدیان همچنان پیگیر موضوع است تا با کسب مجوز لازم، صندلی خود را در معاونت بانوان حفظ کند و احتمالا به همین دلیل است که هنوز میز و صندلی و در کل دفتر خود را تحویل نداده و خیلی جدی پیگیر امور این معاونت است.

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد عباباف مدیرکل حراست وزارت ورزش هم از جمله افرادی بود که مشمول قانون بازنشستگی شد و همزمان با فریبا محمدیان، ترک پست کرد. صانعی معاون وی به عنوان سرپرست این بخش معرفی گردید که تا زمان مشخص و معرفی مدیر جدید، به رتق و فتق امور حراست ورزش رسیدگی کند. البته عباباف نیز کماکان در ساختمان وزارت ورزش تردد دارد و بر برخی فعالیت های حوزه ای که ماه ها مدیریت آن را عهده دار بود، نظارت دارد.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 62

به "بازنشسته ای که هنوز پشت میزش است، تغییر فقط روی کاغذ صورت گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشسته ای که هنوز پشت میزش است، تغییر فقط روی کاغذ صورت گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید