ساخت ویلا کردان: باغ وحش های آمریکا چطور حیوانات را در موج گرما، خنک نگه می دارند؟

به گزارش دَبی بلاگ، موج گرما نه تنها انسان ها، بلکه حیوانات را نیز در معرض خطر قرار می دهد و به همین علت بسیاری از باغ وحش های آمریکا با روش های ابتکاری در پی خنک کردن حیوانات هستند.

ساخت ویلا کردان: باغ وحش های آمریکا چطور حیوانات را در موج گرما، خنک نگه می دارند؟

جهت دریافت خدمات ساخت ویلا کردان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

چه کسی فکرش را می کرد که اسب آبی نیل احتیاج به خوردن هندوانه یخ زده داشته باشد؟ در واقع، ما انسان ها در روزهای داغ با نوشیدن یک لیوان لیموناد خنک، از شر گرما خلاص می شویم. اما باغ وحش ها برای خنک نگه داشتن حیوانات خود از تکه های یخ زده استخوان، گوشت و میوه استفاده می نمایند.

با افزایش دمای هوا، باغ وحش ها به روش های خلاقانه برای حفظ جان حیوانات در شرایط حاد روی می آورند، نظیر دوش گرفتن فیل ، جشن استخر گرگ ها و هندوانه های یخ زده که کارکنان باغ وحش در اختیار حیوانات می گذارند. باغ وحش بروکفیلد (Brookfield Zoo) در آمریکا، با دادن خوراکی های سرد و خنک به حیوانات سعی در مقابله با گرمای اخیر در این کشور دارد و برای این کار، تکه های یخ دارای میوه و سبزیجات و همین طور تکه های یخ با محتویات گوشت و استخوان را به گونه های مختلف موجود در باغ وحش می دهد.

باغ وحش مریلند (Maryland Zoo) در بالتیمور آمریکا نیز از خوراکی های یخ زده برای مقابله با موج گرما استفاده می نماید. مقامات این باغ وحش می گویند:

بسیاری از قطعات یخ دارای پودرهای نوشیدنی ورزشی (مشابه گیتورید) هستند تا الکترولیت های بدن را بازسازی نمایند. برای خرس ها، تکه های یخ شامل ماهی و میوه هستند و در مواردی گوشت خوک در لابه لای یخ ها گنجانده می گردد. گاهی اوقات ماهی و سبزیجات را در قالب تکه های یخ برای سمورهای رودخانه ای تهیه می کنیم.

لاک پشت های باغ وحش سینسینتی (Cincinnati Zoo) تا گردن در گل هستند تا از گرمای هوا در امان بمانند. حتی اداره پلیس نیویورک سیتی، اقداماتی در جهت حفاظت از حیوانات در برابر خطرات افزایش دما برداشته است. حیوانات چهارپای واحد سواره این اداره در فضای سرپوشیده نگه داری می شوند و با آب پاشی آن ها را خنک می نمایند.

در صورتی که خوراکی های یخ زده برای خنک کردن حیوانات کافی نباشد، بسیاری از باغ وحش ها، حیوانات را به فضای سرپوشیده منتقل می نمایند.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 22918

به "ساخت ویلا کردان: باغ وحش های آمریکا چطور حیوانات را در موج گرما، خنک نگه می دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ویلا کردان: باغ وحش های آمریکا چطور حیوانات را در موج گرما، خنک نگه می دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید