آنالیز مجدد واگذاری80 ملک شهرداری تهران، توقف واگذاری های تازه تا تکمیل آنالیز ها

به گزارش دَبی بلاگ، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران از تشکیل کمیسیون املاک برای آنالیز مجدد واگذاری های املاک شهرداری مرکز اطلاع داد.

آنالیز مجدد واگذاری80 ملک شهرداری تهران، توقف واگذاری های تازه تا تکمیل آنالیز ها

محمد امین توکلی زاده در گفت وگو با خبرنگاران، درخصوص فعالیت کمیسیون املاک بند 6 ماده 55 قانون شهرداری ها که وظیفه آن آنالیز و ساماندهی املاک واگذار شده شهرداری بود، گفت: در گذشته تلاشی در معاونت اجتماعی برای ساماندهی حوزه املاک واگذار شده شهرداری تهران شروع شد چراکه درخواست های مختلف، از نهادهای مختلف با کارکرد و مأموریت های متنوع به شهرداری تهران می رسد که خواستار دریافت ملک هستند و تشخیص اینکه کدام نهاد در اولویت است و آیا وظایفشان با ماموریت های شهرداری تطبیق دارد یا خیر؟ برعهده این کمیسیون گذاشته شد.

وی با بیان اینکه شورای شهر تهران با حساسیت به این موضوع ورود کرد، اضافه کرد: از آنجایی که املاکی که در کمیسیون مطرح و واگذار شده بود، حساسیت ایجاد نموده بود شورای شهر از ما خواست نسبت به آنالیز مجدد این واگذاری ها اقدام کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: البته ما نمی گوییم که این واگذاری ها درست یا غلط بوده، اما در افکار عمومی این واگذاری ها مطالباتی را ایجاد نموده بود که باید مجددا این واگذاری ها آنالیز گردد؛ لذا شورای شهر به درستی وارد موضوع شد و این مساله در دستور کار نهاده شد.

توکلی زاده با بیان اینکه در این راستا شهردار تهران نیز دستور داده است که واگذاری های تازه تا تکمیل آنالیز ها متوقف گردد، گفت: در حال حاضر درصدد تشکیل این کمیسیون املاک هستیم تا جلسات آن برگزار گردد و در خصوص بسته حدود 80 واگذاری ملک که در شورای شهر پنجم مصوب شد، آنالیز مجدد داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ما این اطمینان را می دهیم که هر کار خوبی که از گذشته شروع شده باشد را ادامه خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 21675

به "آنالیز مجدد واگذاری80 ملک شهرداری تهران، توقف واگذاری های تازه تا تکمیل آنالیز ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز مجدد واگذاری80 ملک شهرداری تهران، توقف واگذاری های تازه تا تکمیل آنالیز ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید