تور سریلانکا: برترین زمان سفر به بنتوتا؛ شهر سواحل طلایی در سریلانکا

به گزارش دَبی بلاگ، برترین زمان سفر به بنتوتا، اقامتگاه ساحلی و تفریحی کشور سریلانکا چه زمانی از سال است؟

تور سریلانکا: برترین زمان سفر به بنتوتا؛ شهر سواحل طلایی در سریلانکا

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا سریلانکا دیدن کنید.

بنتوتا، یک اقامتگاه تفریحی در سواحل جنوب غربی سریلانکا، در 65 کیلومتری جنوب کلمبو واقع شده است. این شهر، یکی از محبوب ترین اقامتگاه های ساحلی جزیره به شمار می آید.

نام بنتوتا از روی رودخانه بنتوتا، بزرگ ترین رودخانه سریلانکا که به سمت اقیانوس جاری می گردد، برداشته شده است. حدود 37 هزار نفر در این شهر زندگی می نمایند. تور بنتوتا با توجه به نزدیکی به دیگر اقامتگاه های تفریحی مانند برووالا، الوتگاما، ایندورووا و کاسگودا از مشهورترین تورها در تور سریلانکا به شمار می آید.

بنتوتا با اقلیم حاکم گرمسیری با بادهای موسمی احاطه شده است. آب و هوا در این شهر ساحلی گرم، مرطوب، دمای میانگین در طول سال، حدودا 30 درجه سانتی گراد و بارش با حضور دو فصل بارانی پر بار در بنتوتا بسیار زیاد است.

برترین زمان سفر به بنتوتا، با توجه به فصل های باد و باران های موسمی که در بنتوتا به دلیل موقعیت جغرافیایی با بارش و طوفان های شدید همراه می شوند، فصل زمستان در ماه های ژانویه، فوریه و آوریل با دمای میانگین 27 درجه سانتی گراد و اندازه بارش 8 سانتی متر در ماه، است.

بنتوتا در سال 2004 در اثر تسونامی اقیانوس هند تقریبا نابود شد، اما پس از آن حادثه با برنامه های گستره بازسازی به عنوان یک اقامتگاه ساحل به عرصه گردشگری بازگشت.

در گشت و گذار در این شهر، هیچ کمبودی حس نخواهید کرد. بنتوتا با کافه ها، رستوران ها و آژانس های مسافرتی بی شمار، یک تجربه ناب و فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد زد. به هیچ وجه از فعالیت های آبی کنار ساحل مانند غواصی و اسنورکل غافل نشوید.

برترین زمان سفر به بنتوتا بر اساس آب و هوا

برترین زمان سفر به بنتوتا بر اساس آب و هوا، اول ژانویه تا یازدهم مارس (11 دی تا 20 اسفند) است.

میانگین دما در بنتوتا در زمان های مختلف سال تقریبا ثابت است. با توجه به رطوبت، هوا در تمام سال گرم و احتمال بارش باران در تمام سال احتمال دارد. بنتوتا در میان دیگر مقاصد گردشگری جهانی، از نظر آب و هوا، نمره 4 از 100 را دارا است.

اگر در پی سفر در گرم ترین ماه های سال هستید، در ماه می، آوریل و مارس به این شهر بروید. گرم ترین زمان سال در اوایل ماه می (اواسط اردیبهشت) با دمای میانگین 31.8 درجه سانتی گراد و حداقل دمای 26.1 درجه سانتی گراد در شب ها است.

برترین زمان سفر به بنتوتا بر اساس دمایی که حس می کنید

حس ما از آب و هوا تنها به دمای محیط بستگی ندارد. دمای بالا در اندازه رطوبت زیاد بیشتر بر ما تاثیر می گذارد و دماهای پایین زمانی که بادهای قوی می وزند، سرمای بیشتری را به ما القا می نمایند. در حقیقت می توان گفت که دمایی که ما حس می کنیم به شدت به دو متغیر رطوبت و بادهای سرد بستگی دارد.

برترین زمان سفر به بنتوتا بر اساس بارش باران

اگر در پی سفر در آب و هوای خشک هستید، در ماه های با احتمال بارش کم موثر (بارش موثر به بارش بیش از 25.4 میلی متر در ماه گفته می گردد) یعنی ژانویه، فوریه و مارس به بنتوتا بروید. کمترین احتمال بارش باران در اواسط ماه ژانویه (اواخر دی) است.

برترین زمان سفر به بنتوتا بر اساس رطوبت و وزش باد

بنتوتا دارای ماه های مرطوب بسیار و درصد رطوبت بالا در تمام سال است. کم رطوبت ترین ماه سال با رطوبت نسبی 74.7 درصد، ماه مارس و مرطوب ترین ماه سال با رطوبت نسبی 83.8 درصد، جولای است.

وزش باد در بنتوتا، معمولا آرام است. پربادترین ماه های سال، ژوئن و سپس جولای و می هستند. باد ماه ژوئن با سرعت 15.4 کیلومتر بر ساعت، یک باد آرام به شمار می آید. ماکزیمم سرعت ثبت شده باد در بنتوتا در اوایل تا اوسط ماه جولای، 26.1 کیلومتر بر ساعت است که یک باد میانه به شمار می آید.

برترین زمان سفر به بنتوتا بر اساس جمعیت گردشگران

شلوغ ترین ماه های گردشگری بنتوتا، دسامبر و سپس اکتبر و آگوست هستند. قیمت هتل و بلیط هواپیما در این ماه ها در حداکثر اندازه خود واقع شده است؛ البته اگر از چند ماه قبل مکان اقامتی و پرواز مورد نظر خود را رزرو کنید، می توانید کمی هزینه های خود را کاهش دهید.

خلوت ترین ماه گردشگری بنتوتا، ژوئن است؛ زمانی که با مقرون به صرفه ترین قیمت هتل ها روبه رو می شوید.

برترین زمان سفر به بنتوتا بر اساس فصول

فصل بهار: ماه های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد)

ترکیب رطوبت و دما در فصل بهار، منجر به آب و هوایی گرم می گردد. دمای میانگین در این فصل حدود 29.8 تا 31.8 درجه سانتی گراد است و هرچه که به تابستان نزدیک تر می شویم، هوا گرم تر می گردد. بارش باران با میانه 6 تا 12 روز بارش موثر در ماه در بهار، معمول است.

فصل بهار، فصل خلوت گرشگری بنتوتا است، بنابراین قیمت هتل و بلیط هواپیما کاهش می یابد.

فصل تابستان: ماه های ژوئن تا آگوست (11 خرداد تا 9 شهریور)

ماه های میانی سال در فصل تابستان، میزبان آب و هوایی معتدل و گرم هستند. این ماه ها با 11 تا 14 روز بارش موثر در ماه، اندازه بارش میانهی را تجربه می نمایند.

ماه های ژوئن تا آگوست، از فصول خلوت گردشگری بنتوتا هستند و همین موضوع این ماه ها را زمانی ایده آل برای گشت و گذار با حضور کم گردشگران دیگر می نماید.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر)

دمای میانگین در فصل پاییز حدود 29.2 تا 30.3 درجه سانتی گراد است که با توجه به اندازه رطوبت و وزش باد، به شما احساس دلپذیری القا خواهد نمود. حدودا در هر ماه به صورت میانگین 12 تا 15 روز بارش موثر برف و یا باران وجود دارد. با توجه به آب و هوا، پاییز دومین زمان شلوغ گردشگری بنتوتا است.

فصل زمستان: ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند)

هوا در فصل زمستان با دمای میانگین 29.4 تا 31.2 درجه سانتی گراد در بنتوتا فوق العاده است. به صورت میانگین 4 تا 10 روز بارش موثر برف و باران در این زمان از سال وجود دارد.

فصل زمستان، فصل داغ گردشگری از نظر حضور گردشگران در بنتوتا است، بنابراین ممکن است با افزایش قیمت در هزینه هتل ها و پروازها روبه رو شوید.

برترین زمان سفر به بنتوتا بر اساس فستیوال ها و رویدادها

بنتوتا پراهرا (Bentota Perahera)

بنتوتا پراهرا، یک فستیوال بودایی در شهر بنتوتا است که هر سال در سرانجام ماه دسامبر برگزار می گردد. این فستیوال مشابه پراهرا در کندی، اما در مقیاس کوچک تر است.

یک رژه نیز با حضور فیل ها، مشعل داران، رقاصان، شعبده بازان و کسانی که با آتش تردستی می نمایند، پرچمداران، طبل نوازان و موسیقیدانان در طول شب بین ساعات 11 تا 1 بامداد در این فستیوال برگزار می گردد.

فستیوال ساحلی بنتوتا (Bentota Beach Festival)

فستیوال ساحلی بنتوتا هر سال با شور و اشتیاق خاصی در ماه مارس با حضور دی جی ها و گردشگران علاقه مند به موسیقی در سواحل این شهر برگزار می گردد.

بنتوتا؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های مختلف سال به شما ارائه خواهیم کرد تا برترین زمان سفر را به صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

ماه دما (سانتی گراد) اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه26.68.1
فوریه275.8
مارس2810.4
آوریل28.220.8
می28.527.7
ژوئن27.918
جولای27.415.2
آگوست27.521.1
سپتامبر27.526.4
اکتبر27.329
نوامبر2729.7
دسامبر26.723.9

چه زمانی به بنتوتا برویم

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگین
ژانویه23.629.6
فوریه23.830.3
مارس24.631.6
آوریل25.331.1
می26.430.3
ژوئن25.829.6
جولای25.429.1
آگوست25.629.2
سپتامبر25.329.3
اکتبر24.829.7
نوامبر24.229.9
دسامبر23.729.9
منبع: کجارو / triphobo.com / holiday-weather.com / lanka.com / championtraveler.com
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 22608

به "تور سریلانکا: برترین زمان سفر به بنتوتا؛ شهر سواحل طلایی در سریلانکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور سریلانکا: برترین زمان سفر به بنتوتا؛ شهر سواحل طلایی در سریلانکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید