بی حوصلگی را با 12 فن کاربردی فیتیله پیچ کنید

به گزارش دابی بلاگ، شاید وقتی کسل هستیم، حوصله انجام دادن کاری را نداشته باشیم، اما راه چاره های زیادی وجود دارد که می توان از این بی حوصلگی نجات پیدا کرد.

بی حوصلگی را با 12 فن کاربردی فیتیله پیچ کنید

به گزارش خبرنگاران، این یک حقیقت است که بی حوصلگی واقعا می تواند خسته نماینده باشد و زندگی را تحت تاثیر خود قرار دهد اما روش هایی وجود دارد که می توانید این بی حوصلگی را به یک زمان خوب تبدیل کنید و تمام کاری که باید انجام دهید این است که چیز هایی را برای مشغول کردن خود پیدا کنید چرا که با این کار، به زودی خواهید فهمید که دیگر بی حوصله نیستید.

آشپزی کردن

زیبایی پخت و پز این است که این عمل به شما کمک می نماید زمان را بگذرانید و بتوانید در سرانجام آن، خوراکی خوشمزه ای بخورید بنابراین، برای انجام این کار یا می توانید کتاب آشپزی خود را باز کنید و یا به صورت آنلاین به دنبال دستورالعمل های خارق العاده ای باشید و یکی از آن ها را امتحان کنید.

رسیدن به خود

انواع مختلفی از آرایش را امتحان کنید تا ببینید که چگونه به نظر می رسند. لباس های خود را امتحان کنید و لباس هایی که می توانید برای چند روز آینده بپوشید را جمع کنید.

جواهرات را با لباس و لوازم آرایش خود سِت نموده و علاوه بر آن ها، برای تغییر روحیه تان، وسایل زینتی را هم انتخاب کنید.

فیلم دیدن

می توانید به صورت اینترنتی، یک فیلم پیدا کنید و فیلم های تلویزیونی موجود را ببینید و یا یک فیلم بخرید و حتی می توانید به سالن سینمای محله خود بروید و این بار شاید به تماشای فیلم خاص و یا مستندی بنشینید که به طور معمول، آن را تماشا نمی کردید.

تمرین کردن

وقتی کار خوبی برای انجام دادن ندارید، این زمان مناسب برای کار بر روی مهارت هایی است که در حال تکمیل آن هستید. پس، اگر فوتبال بازی می کنید، یک توپ را به حیاط خانه یا پارک اطراف منزلتان ببرید و دریبل زدن یا تیراندازی را تمرین کنید و یا اگر پیانو می نوازید، می توانید بنشینید و چند قطعه ای بنوازید که این قطعه می تواند قطعه یا آهنگ مورد علاقه شما باشد.

تمیز کردن اتاق

اطمینان حاصل کنید که همه چیز زیبا و مرتب به نظر می رسد، زیرا داشتن یک اتاق تمیز به شما کمک می نماید که نه تنها یک فرد کامل و مرتبی باشید بلکه از بی حوصلگی در آیید و کار های دیگری را انجام دهید.

به تمیز کردن مکان هایی بپردازید که به طور معمول تمیز نمی کنید که این تمیز کردن می تواند از زیر شیروانی تا گاراژ خود باشد و به وسایلتان نگاه کنید و ببینید چه چیز هایی را می توانید دور بیندازید یا تمیز کنید. زیرا ممکن است هنگام تمیز کردن چیزی که گم نموده اید را پیدا کنید.

انجام دادن یک کار در خانه

هنگامی که کمی وقت دارید، می توانید یکی از آن پروژه های خانگی که به تعویق انداخته اید را انجام دهید.

اگر در هنگام کار، موسیقی گوش کنید، این کار سرگرم نماینده خواهد بود و به شما این امکان را می دهد که کاری را به سرانجام برسانید و این کار ها می توانند رنگ کردن خانه، تغییر دکوراسیون و یا حتی تعمیر کردن وسیله ای باشند.

با این حال، روش هایی هم وجود دارد که می توانید با آن ها به بهترین شکل ممکن، بی حوصلگی را کنار بگذارید.

ساختن یک ویدیو

به یکی از دوستان خود زنگ یا پیامک بزنید و از او بخواهید تا به شما در درست کردن یک ویدیو کمک کند و این دوست می تواند یا کسی باشد که همواره با او صحبت می کنید و یا حتی به ندرت و گاهی به او زنگ می زنید و با او ارتباط کمی دارید.

ایده هایتان را درباره ویدیو به زبان بیاورید و به آن فرد شرح دهید که می خواهید یک ویدیو بسازید که هنگام بی حوصلگی چه کار هایی باید انجام دهید.

لیست 10 تا 50 کاری که باید انجام دهید را بنویسید و توجه کنید که تعداد کار های لیست به این بستگی دارد که چه کار هایی می خواهید انجام دهید.

دوربین را تنظیم کنید و اصلا به این توجه نکنید که در حال استفاده از چه دوربینی هستید، چون این کار به وسیله دوربین گوشی هم قابل انجام دادن است.

ویدیو را ضبط کنید و حتی می توانید برای این کار از دو دوستتان بهره ببرید به صورتی که از نفر اول بخواهید فعالیت را شرح دهد و از دوست دوم بخواهید آن فعالیت را انجام دهد.

قسمت های مختلف ویدیو را با استفاده از یک برنامه ادیت کنار هم قرار دهید و بعد از آن به ویرایش کردن ویدیو بپردازید و در سرانجام، اگر از ویدیو راضی نبودید، بخش هایی که نمی خواهید را دوباره فیلمبرداری کنید و اگر هم راضی بودید، نتیجه را روی شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، توئیتر و حتی یوتیوب بارگذاری کنید.

شما می توانید در آینده و زمانی که حوصله تان سر رفت، این ویدیو را نگاه کنید.

سرگرم کردن خودتان در هنگام مسافرت

یکی از بهترین بخش های مسافرت، بودن در جایی است که افراد زیادی برای تماشا کردن در آن مکان حضور دارند تا هر زمانی که خسته شدید، یک نگاهی به اطراف بیندازید، مرم را تماشا کنید و یک داستان در رابطه با آن ها بسازید.

شاید کار خوبی نباشد اما اگر در موقعیتی قرار گرفتید که ناخواسته به صحبت های دیگران گوش کردید، با شنیده هایتان یک داستان کوتاه و یا حتی شعر بنویسید و اگر شخص دیگری هم همراه شماست، می توانید این کار را به یک بازی تبدیل کنید تا ببینید کدامیک از شما عجیب ترین مکالمه را در فرودگاه، ایستگاه قطار یا ... می شنود.

یک شخصیت جدید از خودتان بسازید و سعی کنید کاری کنید که مردم شما را با آن شخصیت بشناسند و حتی برای مدت زمان کوتاهی هم که شده در نقش خود باقی بمانید.

بازی درست کنید، چون گاهی اوقات بازی کردن تنها راهی است که می توانید خودتان را سرگرم نگه دارید و این بازی ها با توجه به جایی که هستید، می توانند متفاوت باشند و حتی برای نحوه امتیازدهی هم می توانید تصمیم گیری کنید تا آن بازی با هدف پیش برود.

به دوستانتان زنگ یا پیامک بزنید و درباره سفر خود با آن ها صحبت کنید و حتی برای دیدن جایی که قصد دارید بروید، از آن ها ایده بگیرید و حتی می تواند از آن ها دعوت کنید که شما را همراهی نمایند. به این ترتیب، یک نفر در کنار شماست که می توانید زمان را با او بگذرانید.

سرگرم کردن خودتان خارج از خانه

ورزش کنید، چون یکی از بهترین راه ها برای برطرف کسلی، ورزش کردن است که نه تنها باعث به جریان افتادن اندورفین خون می گردد بلکه موجب بهتر شدن حالتان و شاد شدن شما نیز خواهد شد. بنابراین، توصیه می گردد که بدوید، دوچرخه سواری کنید و خارج از خانه، یوگا و ورزش های دیگر را انجام دهید.

خودرو یا دوچرخه خود را بیرون ببرید و یا سوار اتوبوس شوید و یک ماجراجویی حسابی در شهر خود داشته باشید و با رفتن به نقاطی از شهر که تا به حال به آن جا نرفته اید، مکان هایی که ندیده اید را کشف کنید.

اگر خانه خودتان را مرتب کردید و متوجه شدید که برخی وسایل داخل خانه اضافه است، بهتر است برخی از آن ها را به بخش حمایت از خانواده های بی سرپرست اهدا کنید.

از دوستان یا اعضای خانواده خود بپرسید که آیا در انجام دادن کاری به کمک احتیاج دارند یا خیر؟ که در صورت احتیاج داشتن به کمک، به آن ها کمک برسانید تا کار ها خیلی سریع تر انجام شوند و مهم نیست این کار تمیز کردن منزل، شستن ماشین یا هر کار دیگری باشد.

سرگرم کردن خودتان در کلاس یا محل کار

طراحی کنید، زیرا طراحی کردن یک راه عالی برای مشغول نگه داشتن ذهنتان است.

به یک پروژه خلاقانه فکر و آن را طراحی کنید، چون این کار باعث به چالش کشیدن خودتان در محل کار یا کلاس درس می گردد و در حقیقت، با این کار به اندازه کافی به چالش کشیده می شوید. بنابراین، این چالش را به رئیس یا معلم خود ارائه دهید.

مرتب کردن و نظم بخشیدن به همه چیز

وقتی زمان اضافه دارید، می توانید به همه چیز و کارهای خود نظم دهید. چرا که گاهی اوقات، این کار می تواند باعث افزایش بهره وری شما گردد. پس، مطمئن شوید که همه کارها اجرا شده است و همه چیز در محل مورد نظر خود قرار گرفته اند و در مواقع احتیاج، به راحتی پیدا می شوند.

رایانه خود را به طور کامل تمیز نموده و مانیتور، کیس، صفحه کلید و همه قطعات آن را با دقت پاک کنید چراکه با این کار هم باعث تمیز شدن محل کار خود می شوید و هم حوصله و توان اولیه خود را بدست می آورید.

اگر در محل کار خود، زمان اضافه دارید که می خواهید از آن به بهترین شکل ممکن بهره ببرید، انجام مدیتیشن می تواند بهترین گزینه باشد چراکه با این کار می توانید ذهنتان را آرام کنید و روی کاری که می خواهید انجام دهید، متمرکزتر شوید.

یک روزنامه، مجله و یا کتاب مطالعه کنید، چون این کار علاوه بر اینکه کمک می نماید وقت شما بگذرد باعث می گردد ذهن شما سرگرم مسئله ای گردد چراکه داشتن زمان آزاد می تواند باعث گردد تا کار های جدیدی را امتحان کنید.

یک کار جدید یاد بگیرید، زیرا داشتن زمان خالی می تواند برای یاد دریافت کار های جدید جذاب باشد و شما می توانید از این زمان برای یاد دریافت شعبده بازی و کار های خارق العاده دیگر بهره ببرید.

در اینترنت بگردید و یا با همکاران و همکلاسی هایتان صحبت کنید، چون گشتن در اینترنت و صحبت کردن در خصوص یک موضوع خاص می تواند باعث گردد تا همه کار هایی که پیش از این اشاره شد را به طور یکجا ببینید و برای انجام دادن همه آن ها ایده ای به دست آورید.

سرگرمی همراه با دوستان

اگر حوصله تان سر رفته است، همراه با دوستان خود یک موسیقی گوش کنید، چون ممکن است یکی از موسیقی های مورد علاقه شما با موسیقی که دوستانتان به آن علاقه دارند، یکی باشد و این موضوع باعث گردد تا هر دوی شما انرژی بگیرید.

سعی کنید وقتی کسل هستید، همراه با دوستانتان یک غذا درست کنید و بخورید، چون خوردن در زمانی که حوصله تان سر رفته است، عادت بدی نیست و اگر هم ورزش می کنید، می توانید با خوردن غذای مناسب به فکر بدنتان باشید.

علاوه بر این کارها، انجام دادن برخی بازی ها مانند جرأت و حقیقت هم می تواند در هنگام کسل بودن به شما کمک کند تا آن حوصله لازم برای انجام دادن کاری را به دست آورید.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 17801

به "بی حوصلگی را با 12 فن کاربردی فیتیله پیچ کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی حوصلگی را با 12 فن کاربردی فیتیله پیچ کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید