(تصاویر) فرود بر سطح مریخ!

به گزارش دَبی بلاگ، ناسا اظهار داشت که کاوشگر استقامت با موفقیت بر سطح سیاره مریخ فرود آمد.

(تصاویر) فرود بر سطح مریخ!

به گزارش خبرنگاران، مرکز کنترل ماموریت های ناسا خاطرنشان کرد که فرود این کاوشگر تایید شده و آماده شروع ماموریت در سطح مریخ است.

استقامت عظیم ترین و پیچیده ترین کاوشگری است که تا به امروز به سیاره مریخ ارسال شده و قرار است یک ماموریت 2 ساله را برای جستجوی علایم حیات و آماده سازی مقدمات برای ملاقات های آینده انسان ها بر سطح این سیاره سرخ شروع کند.

کاوشگر استقامت پنجشنبه 30 ژوئیه 2020 (نهم مرداد 1399) زمین را به مقصد سیاره سرخ ترک کرد.

استقامت از هفت ابزار خود برای توصیف سطح دهانه جزرو در نزدیکی خط استوای مریخ و جست و جوی نشانه هایی از حیات باستانی در مریخ در شعاع 45 کیلومتری سنگ های این دهانه که میلیارد ها سال پیش میزبان یک دریاچه و یک دلتای رودخانه ای بوده است، استفاده خواهد نمود.

این ربات 6 چرخ همچنین چند نمونه از مکان های قابل مطالعه و امیدوارنماینده جمع آوری و ذخیره می نماید. این نمونه ها سپس در عملیاتی که توسط ناسا و سازمان فضایی اروپا انجام خواهد شد، به زمین منتقل می شوند و محققان در آزمایشگاه های سراسر دنیا آن ها را با جزییات کامل و به دنبال نشانه هایی از زندگی و سرنخ هایی در خصوص تاریخ تکامل سیاره سرخ در آن ها آنالیز می نمایند.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15722

به "(تصاویر) فرود بر سطح مریخ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) فرود بر سطح مریخ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید