جاهای دیدنی وین؛ 15 جاذبه دیدنی مرکز موسیقی دنیا

به گزارش دَبی بلاگ، وین مرکز اتریش حدود یک سوم جمعیت این کشور را در خود جای داده است و شهر اصلی اتریش محسوب می گردد. شهر وین به علت داشتن کاخ ها و بناهای تاریخی زیبا، موزه ها و مکان های فرهنگی قدیمی و بعلاوه داشتن طبیعت زیبا و چشم نواز، یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری اروپا محسوب می گردد. وین یکی از پرآوازه ترین شهرهای دنیا است و با القابی چون شهر موسیقی و شهر رؤیاها از آن یاد می نمایند. در این مقاله شما را با جاهای دیدنی وین آشنا می کنیم.

جاهای دیدنی وین؛ 15 جاذبه دیدنی مرکز موسیقی دنیا

1. کاخ شونبرون (Schönbrunn Palace)

کاخ شونبرون یکی از باشکوه ترین کاخ های سلطنتی وین است که قدمت آن به قرن هفدهم می رسد و در اتریش ازجمله بناهای دارای اهمیت فرهنگی است. این کاخ با 1441 اتاق جزو اصلی ترین جاذبه های گردشگری و جاهای تماشای وین است. خاندان هابسبورگ سال های زیادی در این کاخ زندگی نموده اند و چندین تن از امپراتوران اتریش نیز در همین کاخ متولد شده اند. کاخ شونبرون علاوه بر تاریخی بودنش ازلحاظ ویژگی های معماری نیز جزو بناهای شاخص محسوب می گردد.

ساختمان اصلی کاخ به سبک باروک ساخته شده است و شکلی متقارن دارد. در نمای خارجی ساختمان صدها پنجره به چشم می خورند و مجسمه های نصب شده روی سقف نیز به جلوه کاخ اضافه نموده اند. گردشگران می توانند ضمن بازدید از اتاق های مجلل این کاخ با سبک زندگی خاندان های سلطنتی اتریش بیشتر آشنا شوند.

2. کاخ هافبورگ (Hofburg Palace)

کاخ هافبورگ با سبک معماری باروک مجموعه سلطنتی دیگری است که قدرت و تأثیر خاندان هابسبورگ را نمایش می دهد. این کاخ صدها سال محل اقامت زمستانی حاکمان امپراتوری اتریش - مجارستان بود و درحال حاضر اقامتگاه رسمی و دفتر کار ریاست جمهوری اتریش است. از زمانی که کاخ هافبورگ در قرن سیزدهم ساخته شد، قسمت های دیگری نیز ازجمله بنای نیم دایره ای نِئو بورگ به آن اضافه شده اند. در این مجموعه تاریخی می توانید از آپارتمان های سلطنتی و موزه های کاخ تماشا کنید و گوشه ای از گذشته وین را ببینید.

3. کلیسای جامع سِنت اِشتِفان (St Stephens Cathedral)

کلیسای جامع سنت اشتفان از زمانی که ساخته شد مهم ترین کلیسای اتریش و یکی از جاهای تماشای وین است که در میدانی به همین نام (میدان اشتفان) واقع شده است. این کلیسا دارای برجی مرتفع و ساختمانی با زیبایی انکارناپذیرست. نمای خارجی ساختمان کلیسا جلوه های سبک رومی و گوتیک را به نمایش می گذارد و بعلاوه به خاطر کاشی کاری های خاص روی سقفش معروف است. در داخل کلیسا 18 محراب به علاوه چند عبادتگاه کوچک تر و حتی تعدادی قبر و دخمه ی قبور (راهروهایی زیرزمینی که مردگان را در آنجا دفن می کردند) وجود دارند. خلاصه اگر به وین سفر کردید، حتما از این بنای نمادین بازدید کنید.

4. باغ های شونبرون (Schönbrunn Gardens)

این باغ های سحرانگیز در کاخ شونبرون واقع اند و ارزشش را دارند که جدای از خود بناهای کاخ برای بازدیدشان وقت بگذارید. زمین پارک آن قدری وسیع هست که به راحتی ساعت ها سرگرم تان کند. باغچه های با اشکال هندسی و هزارتوهای پیچ درپیچ فقط گوشه ای از زیبایی های تحسین برانگیز این پارک اند. از دیگر تماشای های باغ های شونبرون می توان به آب نمای نپتون و نیز نمونه مصنوعی و بازسازی شده ویرانه های رومی با مجسمه های سنگی اشاره نمود. اما جلوه دارترین قسمت پارک بنای ستون بندی شده گلورییِت و استخر مقابلش است که از آنجا می توانید نمای کل باغ را در مقابل تان ببینید.

5. راتهاوس (Rathaus)

وین پر از جاذبه های تاریخی و بناهایی با معماری های باشکوه است که از این میان می توان به ساختمان شهرداری وین در میدان راتهاوس اشاره نمود که یکی از تماشای های وین محسوب می گردد. این بنای نئوگوتیک در قرن نوزدهم ساخته شد تا به عنوان ساختمان نو شهرداری جوابگوی نیازهای جمعیت رو به افزایش وین باشد. راتهاوس ازلحاظ ویژگی های سبکی به ساختمان شهرداری بروکسل شباهت دارد و از پنج برج تشکیل شده که برج وسطی بزرگ ترین شان است و روی آن مجمسه نمادین راتهاوسمَن واقع شده است. بعضی روزهای تعیین می توانید همراه تور از داخل ساختمان بازدید کنید و با تماشای سبک تجملاتی اتاق ها ببینید که کارکردن در چنین مجموعه باابهتی چه حس وحالی دارد.

6. تییِرگارتِن شونبرون (Tiergarten Schönbrun)

تییرگارتن شونبرون که به نام باغ وحش وین نیز شناخته می گردد در کاخ شونبرون واقع شده است و قدیمی ترین باغ وحش جهان است. این باغ وحش در سال 1752 احداث شد و به عنوان بخشی از کاخ شونبرون فقط باغ وحشی نمایشی مخصوص خاندان سلطنتی بود. اما امروزه این باغ وحش مرکز حفاظت از گونه ها و نیز ارائه دهنده برنامه های آموزشی است.

هنوز هم چندین ساختمان قدیمی از آن دوران به چشم می خورند، اما قسمت های نوتری هم به این مجموعه اضافه شده اند. در اینجا از حیواناتی همانند پاندا، زرافه، شیردریایی و تنبل نگه داری می گردد و در طول روز متصدیان باتجربه باغ وحش برای گردشگران صحبت می نمایند. در قسمتی از این باغ وحش نیز جنگل های بارانی آمازون شبیه سازی شده است. خلاصه اینکه باغ وحش وین یکی از برترین باغ وحش های جهان و یکی از جاذبه های گردشگری وین است که در آنجا می توانید مراقبت های دریافتی حیوانات را از نزدیک ببینید.

7. موزه بِلوِدِر (Belvedere Museum)

این مجموعه سلطنتی بزرگ یکی دیگر از جاهای تماشای وین است که از دو بخش بلودر بالا و بلودر پایین تشکیل شده است و در سال های 1600 اقامتگاه تابستانی شاهزادگان اتریشی بود. هر دو کاخ بالا و پایین از معماری خیره نماینده ای برخوردارند. بلودر بالا دارای نمای خارجی کارشده با برجک های سبز گنبدی شکل است، اما بلودر پایین طراحی ساده تری دارد. در مقابل هردو کاخ نیز باغ های خوش چشم انداز ای قرار دارند. این کاخ ها محل نگه داری مجموعه نفیسی از آثار هنری هستند که به تماشا شان می ارزند. بعلاوه می توانید از سالن های مجلل کاخ های بلودر بازدید کنید و به تماشای باغ ها و نیز استخرها و نارنجستان این مجموعه باشکوه بنشینید.

8. اپرای دولتی وین (Vienna State Opera)

اپرای دولتی وین یکی از جاهای تماشای وین است که هم ازلحاظ ویژگی های معماری و هم ازلحاظ آثاری که در اینجا به روی صحنه برده می شوند مکان درخور توجهی در این شهر محسوب می گردد. این بنا در مرکز منطقه اینِر اِشتات واقع شده است و یکی از برترین سالن های اپرا در سراسر جهان است.

نمای خارجی این ساختمان به عنوان نمونه ای از سبک نئورنسانس شناخته می گردد و طاق بندی ها و پنجره های قوسی شکلش جلب توجه می نمایند. داخل ساختمان نیز بیشتر شبیه کاخ است تا مجل اپرا. اگر می خواهید که اینجا را همراه با تورهای گردشگری ببینید، باید حدود 40 دقیقه وقت بگذارید تا قسمت های مختلف آن را نشان تان دهند و از تاریخ این بنا برای تان بگویند. اگر هم مایل به تماشای زنده کنسرت یا اپرا هستید، باید از قبل درمورد برنامه های موجود تحقیق کنید و پیشاپیش بلیط خریداری کنید.

9. موزه تاریخ طبیعی وین (Vienna Natural History Museum)

موزه تاریخ طبیعی وین در مجموعه کاخی مجلل واقع است و با بیش از 30 میلیون شی ء مختلف یکی از جاهای تماشای وین و ازجمله مهم ترین موزه های اروپاست. ازجمله اشیای تماشای این موزه عبارت اند از سنگ های قیمتی، شهاب سنگ ها، فسیل ها، اسکلت های حیوانات، نمونه های انواع حشرات و پستانداران و اجساد خشک شده بعضی گونه های انقراض یافته. اشیای نوتری نیز قرار است به کلکسیون موجود اضافه شوند. از دیگر جذابیت های این موزه می توان به افلاک نمای دیجیتال اشاره نمود که در آنجا می توانید فیلم های آموزنده ای درباره زمین و مراحل توسعه آن ببینید. بازدید از این موزه نه تنها برای بچه ها بلکه برای بزرگسالان نیز بسیار سرگرم نماینده خواهد بود.

10. شهربازی پراتِر (Prater Amusement Park)

چه چیزی لذت بخش تر از اینکه یک روز از سفر به وین را به گردش و تفریح در شهربازی پراتر اختصاص دهید؟! این پارک زمانی زمین شکار بود و بعدها به مکانی عمومی با غرفه های غذا و تفریح تبدیل شد و اکنون شهربازی محبوب گردشگران است که اتفاقا هزینه ورودی هم ندارد (فقط بابت ورود به پارک چیزی نمی پردازید، اما هزینه وسایل بازی را باید پرداخت کنید). ازجمله وسایل بازی این شهربازی عبارت اند از چرخ وفلک های عمودی و افقی، ماشین برقی و ترن هوایی. در اینجا بعلاوه می توانید با تفریحات دیگری همانند تیراندازی، بازدید از مجسمه های مومی و قطارسواری وقت بگذرانید. اگر اهل بازی های این چنینی نیستید هم می توانید در کافه یا رستورانی بنشینید و حداقل از تماشای چشم انداز پارک و شوروهیجان مردم لذت ببرید.

11. مدرسه اسپانیایی سوارکاری (The Spanish Riding School)

مدرسه اسپانیایی سوارکاری وین به عنوان یکی از برترین مؤسسات آموزش دِرِساژ کلاسیک (از رشته های ورزش سوارکاری) در جهان شناخته می گردد که صدها سال است در زمینه آموزش اسب و تعلیم هنر درساژ به سوارکاران فعالیت می نماید. قدمت این مدرسه به امپراتوری هابسبورگ می رسد. ورود به ساختمان مدرسه برای عموم آزاد است و گردشگران می توانند به تماشای نمایش های سوارکاری و گاهی هم جلسات آموزش بنشینند. پس اگر به سوارکاری علاقه مندید و شانس سفر به وین را داشتید، حتما سری به اینجا بزنید. جالب است که حتی که اگر اهل سوارکاری و چندان علاقه مند به این رشته نباشید، باز هم می توانید از مشاهده عشق و زحمتی که تعلیم دهندگان به پای آموزش این هنر ورزشی می ریزند سر ذوق بیایید.

12. دوناتورم (Donauturm)

دوناتورم (برج مشاهده) با 252 متر ارتفاع جزو 75 برج خودایستای بلند جهان است که در منطقه دونااِشتات وین واقع شده است. این برج را به راحتی می توانید در میان دیگر ساختمان های شهر تشخیص دهید. این سازه شامل فرستنده های رادیویی و آنتن های تلفن همراه است و دو دستوران گردان و سکوی مشاهده نیز دارد. از اینجا حتی پرش بانجی یا همان بانجی جامپینگ هم انجام می دهند. از بالای برج می توانید وین را زیر پای خود ببینید و دستگیرتان گردد که چرا این شهر اروپایی گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.

13. نَش مارکت (Naschmarkt)

بازارهای محلی جای خوبی برای آشنایی با آداب و فرهنگ ملت های مختلف به شمار می فرایند. فقط کافی است که در این بازارها قدم بزنید تا با گوشه ای از ویژگی های زندگی بومی های آن شهر یا منطقه آشنا شوید. نشمارکت وین در خیابان وینزایل واقع شده است و حدود 1.5 کیلومتر است. تعداد زیادی غرفه های متنوع در سرتاسر این بازار برپا هستند و محصولات مختلفی از میوه و سبزیجات تازه گرفته تا پنیر و غذاهای دریایی را برای فروش عرضه می نمایند. فضا، سروصداها، تماشای ها و بوهایی که در این بازار تجربه خواهید کرد، قطعا خاطره سفر به وین را برای تان فراموش نشدنی تر می نمایند. این بازار بعلاوه به خاطر وسعتش معروفیت جهانی دارد.

14. رینگ رُد وین (Vienna Ring Road)

رینگ رد بلوار دایره ای وسیعی در منطقه اینِر اِشتات وین است که در قرن نوزدهم پس از برداشتن دیوارهای شهر ساخته شد. در امتداد این بلوار می توانید انواع معماری ها و بسیاری از ساختمان های معروف شهر را ببینید و از درخت کاری های جهت لذت ببرید. از کنار بلوار نیز خط تراموا رد می گردد که هنوز یکی از وسایل نقلیه مهم در جابه جایی های درون شهری است. بعلاوه می توانید در پیاده رو ها قدم بزنید و ساختمان های تماشای اطراف را با درنگ بیشتری نظاره کنید.

15. جنگل وین (Vienna Woods)

جنگل وین در دامنه های آلپ شمالی و در امتداد غربی شهر واقع است. این جنگل حدود 45 کیلومتر وسعت دارد و چندین رودخانه مرز آن را تعیین می نمایند. همچین جایی به خصوص مناسب کسانی است که می خواهند کمی از هیاهوی شهر فاصله بگیرند و در آرامش وقت بگذرانند. ازجمله تفریحاتی که در این منطقه فراهم شده اند می توان به منطقه شکار و قایق سواری در دریاچه زیرزمینی اشاره نمود. بعلاوه دهکده های بکر کوچکی نیز در اینجا وجود دارند که قطعا به تماشا شان می ارزند.

منبع:چطـور

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 26236

به "جاهای دیدنی وین؛ 15 جاذبه دیدنی مرکز موسیقی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی وین؛ 15 جاذبه دیدنی مرکز موسیقی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید