جدیدترین تغییرات حقوق بازنشستگان ، افزایش حقوق به اردیبهشت موکول شد

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگاران، از روز جمعه 20 فروردین واریز حقوق بازنشستگان طبق روال ماه های گذشته آغاز و احکام نو در دسترس قرار گرفت. طبق گفته رئیس سازمان تامین اجتماعی مرحله نهایی طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دریافتی فروردین آنها اعمال شده است.

جدیدترین تغییرات حقوق بازنشستگان ، افزایش حقوق به اردیبهشت موکول شد

به گفته سالاری، حقوق یک بازنشسته حداقل بگیری که 30 سال خدمت کرده، با داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و 300 هزار تومان است. اما این رقم با اعتراض بازنشستگان همراه شد چراکه آنها انتظار داشتند با اعمال 39 درصد افزایش حقوق سالانه و انجام متناسب سازی افزایش حقوق قابل توجهی داشته باشند اما اینطور نشد.

با شروع واریزی ها از روز جمعه، فعالان حقوق کارگری و کانون ها نسبت به ابهامات احکام و میزان افزایش حقوق اعتراض و ایراداتی را نام کردند. همین موضوع موجب شد که رئیس سازمان دستور بازبینی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را بدهد.

نتیجه بازبینی این شد که در محاسبات متناسب سازی برای کسانی که حداقل بگیر نیستند نرم افزار دچار ایراداتی شده که مستلزم اصلاح فنی و نرم افزاری است.

همچنین در خصوص پرداختی ها مقرر شده که واریزی ها بر مبنای محاسبات فعلی استمرار یابد و همزمان نسبت به بررسی و رفع ایرادات نرم افزاری و اعمال اصلاحات و صدور احکام تازه برای مستمری بگیران تا انتها اردیبهشت امسال صادر شود.

براساس پیگیری های خبرنگاران و همچنین اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی تازهترین تغییرات حقوق بازنشستگان به این شرح است:

**پرداخت حقوق ها همچنین ادامه می یابد.

**در محاسبه متناسب سازی برای کسانی که حداقل بگیر نیستند اشکالاتی به سبب ایراد در سیستم نرم افزاری به وجود آمده که باید اصلاح شود.

**پس از انجام اصلاحات، احکام تازه تا انتها اردیبهشت در دسترس قرار می گیرد.

**حقوق برخی از بازنشستگان در ماه آینده هم افزایش می یابد و مابه التفاوت فروردین ماه را هم در اردیبهشت می گیرند.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 19640

به "جدیدترین تغییرات حقوق بازنشستگان ، افزایش حقوق به اردیبهشت موکول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین تغییرات حقوق بازنشستگان ، افزایش حقوق به اردیبهشت موکول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید