جیره بندی آب در پایتخت نداریم

به گزارش دَبی بلاگ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفته که علی رغم کاهش بارندگی ها و ایجاد محدودیت در تامین آب تهران اما تلاش ما این است که در هیچ نقطه ای از تهران قطع آب نداشته باشیم و به طور کل موضوع جیره بندی آب در تهران در دستور کار نیست.

جیره بندی آب در پایتخت نداریم

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا بختیاری در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه بهره برداری از تصفیه خانه ششم آب تهران باعث شد تا شهر تهران با دغدغه نوبت بندی آب روبرو نشوند، اظهار کرد: اکنون 500 لیتر آب در ثانیه از این تصفیه خانه وارد شبکه می شود و طی چند روز آینده با تکمیل فرایند تصفیه به 1000 لیتر در ثانیه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه فروردین سال جاری بی سابقه ترین شرایط بارش در استان تهران بوده یعنی 2.3 میلی متر که این رقم در مدت مشابه سال قبل 132 میلی متر ثبت شده است، گفت: آمارهای رسمی بیانگر کاهش 37 درصدی بارش های استان نسب به سال آبی گذشته بوده به طری که از ابتدای سال جاری آبی تا پنجم خردادماه 289 میلی متر در استان تهران بارش ثبت شده که این مقدار، سال گذشته 457 میلی متر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: گزارش های هواشناسی حاکی از آن است که دمای هوا در خرداد سال جاری تا سرانجام تابستان در بخش بزرگی از کشور به طور میانگین یک درجه گرم تر از میانگین 50 ساله است که این مسئله متولیان امر آب رسانی را با چالشی بزرگ روبرو خواهد کرد.

بختیاری با بیان اینکه سال جاری تنها سالی است که میزان بارندگی هیچ یک از استان های کشور حتی استان های شمالی به میزان بارندگی پارسال نرسیده است، گفت: افزایش دمای هوا از یک سو و کاهش بی سابقه بارندگی های کشور در نیم قرن اخیر از سوی دیگر شرایطی را فراهم کرده که باید برای مصرف هر لیتر آب هم برنامه ریزی وجود داشته باشد اما گزارش ها حاکی از بی توجهی به مدیریت مصرف آب در بخش های مختلف است.

به گفته وی، در این میان شرایط ذخیره برفی سدها نیز حال و روز خوشی ندارد؛ سد لتیان 44 درصد، سد امیرکبیر (کرج) 77 درصد و سد طالقان 88 درصد در مقایسه با سال قبل کاهش ذخیره برفی دارند. افزون بر این، قطع مکرر برق در شهر تهران افزایش محسوس مصرف آب را به دنبال داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه تمام تلاش این شرکت بر این است که هیچ نقطه ای از این استان با قطع آب روبرو نشود، گفت: یک ساعت قطع آب در تهران، خستگی را بر تن مان باقی می گذارد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 18062

به "جیره بندی آب در پایتخت نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیره بندی آب در پایتخت نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید