حجم تردد از معابر اصلی به فرعی روبه افزایش است

به گزارش دَبی بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: حجم تردد از معابر اصلی به فرعی روبه افزایش است.

حجم تردد از معابر اصلی به فرعی روبه افزایش است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی عمرانی و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر که با موضوع آنالیز آخرین شرایط بازنگری مطالعات طرح جامع حمل و نقل شهر همدان برگزار گردید، با بیان اینکه اجرای صحیح طرح بازنگری جامع حمل و نقل شهری تحقق آرام سازی ترافیک را در پی دارد، گفت: ایجاد توازن بین همه عناصر حمل و نقلی با توجه به طرح جامع حمل و نقل شهری میسر می گردد.

وی افزود: مطالعات جامع حمل و نقل شهری ، نوعی برنامه ریزی بلند مدت است که با هدف طرح و پردازش سیستم حمل و نقل یک شهر مطالعه و تدوین می گردد.

وی افزود: از طرح جامع حمل و نقل شهری در راستای حل و فصل مسائل حمل و نقل، ارتقای شرایط خدماتی و سرویس دهی حمل و نقل عمومی و غیر عمومی شهر باید بهره برد.

وی با بیان اینکه حوزه ترافیک شهر همدان با مسائل اساسی و روبه رجحان روبرو است، اظهار کرد: متاسفانه گره های ترافیکی امروز این شهر به مراتب بیشتر و آزاردهنده تر از 10 سال گذشته شده، حتی مدل ترافیکی از شریان های اصلی به معابر فرعی و بافت های درونی محلات توسعه یافته است.

حیدری با تأکید بر اینکه باید با استفاده از دانش و تجربه مسائل حوزه ترافیک را حل کرد، گفت: در حل مسائل حمل و نقل و ترافیک شهر باید بر اساس ریل اصولی حرکت کرد و یکی از این ریل ها مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهری است.

وی ادامه داد: در طرح جامع حمل و نقل شهر همدان ابزارهای حمل و نقل عمومی در این شبکه مدل شده و بر اساس این ابزارها تحلیل و بهسازی مدل حمل و نقل و سفر انجام می گردد.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان بر ارائه راهکارهای اصولی در حوزه اصلاح شبکه های معابر و حمل و نقل شهری تاکید نمود و یادآور شد: مطالعات طرح جامع حمل و نقل شهر همدان در سال 92 یکبار صورت گرفته است، اما اکنون این مطالعات باید بازنگری گردد.

مهدی حیدری با بیان اینکه به علت شرایط بحران کرونا وزارت کشور اجازه بازنگری طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهرهای کشور نمی دهد، گفت: علیرغم این موضوع همدان تنها شهری است که اجازه بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک را به آن داده اند چرا که مطالعات و آمارگیری آن قبل از شیوع ویروس کرونا در همدان صورت گرفته و باید از این فرصت بازنگری به خوبی استفاده گردد.

وی اظهار امیدواری کرد: بازنگری مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک به شکل اصولی انجام و به تصویب برسد تا برای شهرداری و شهر همدان بتواند مشکل گشا باشد .

لازم به ذکر است؛ در ادامه این جلسه طاهره دشتی مدیر واحد مهندسی حمل و نقل معاونت امور زیربنایی شهرداری همدان به تشریح بازنگری مطالعات طرح حمل و نقل و ترافیک شهر همدان پرداخت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 22497

به "حجم تردد از معابر اصلی به فرعی روبه افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجم تردد از معابر اصلی به فرعی روبه افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید