حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام با 3 روش آسان و کاربردی

به گزارش دَبی بلاگ، خبرنگاران | سرویس تکنولوژی - آیا تا کنون شده که بخواهید پیغام ارسال شده از شخص دیگر به خودتان را برای فرد دیگری ارسال و یا به اصطلاح فروارد کنید و بخواهید نام فرستنده برای کسی ظاهر نگردد؟ در واقع، نمایش نام ارسال کننده اصلی پیغام ها در تلگرام، بعضی اوقات تعرض به حریم خصوصی افراد بوده و باعث می گردد دیگران به راحتی بتوانند به اطلاعات حساب فرد ارسال کننده دسترسی داشته باشند. به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم تا روش هایی جهت حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام را تشریح کنیم.

حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام با 3 روش آسان و کاربردی

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر، به موضوع دلخواه خود برسید:

  • اهمیت حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام
  • روش حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام
    • کپی کردن متن پیغام
    • دانلود فایل مورد نظر و ارسال مجدد آن
    • استفاده از ربات تلگرام

اهمیت حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام

همان طور که اشاره شد، بعضی مواقع پیغامی از دوستان خود دریافت می کنیم که قصد داریم تا ضمن ارسال آن به سایر افراد، کانال های تلگرامی یا گروه مورد نظر خود، از تعیین بودن نام فرستنده اصلی پیغام جلوگیری کنیم. در واقع، تعیین بودن نام فرستنده اصلی پیغام موجب می گردد تا سایر کاربرانی که در کانال یا گروه مورد نظر هستند، به شناسۀ کاربری فرد دسترسی داشته باشند. ممکن است در چنین حالتی کاربر تمایل نداشته باشد دیگران به شناسه کاربری اش دسترسی داشته باشند. گاهی این مسئله به منزله نقض قوانین مرتبط با حریم خصوصی افراد تلقی می گردد.

روش های حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام

حال به منظور حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام روش هایی را معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها به سادگی بتوانید نام فرستنده اصلی پیغام را حذف نموده و بدون نگرانی پیغام مورد نظر خود را برای دوستان، گروه ها و کانال های تلگرامی فروارد کنید.

نکته مهم: تصاویر این مطلب مربوط به نسخه دسکتاپ تلگرام است. با این حال در نسخه اندروید و یا آیفون تلگرام نیز باید از روشی مشابه بهره ببرید و تفاوتی بین آنها وجود ندارد

1. کپی کردن متن پیغام

چنانچه پیغامی فاقد فایل یا تصویر بوده و به بیان دیگر یک پیغام متنی باشد، می توانید جهت فوروارد کردن آن بدون نام فرستنده اصلی پیغام، متن مورد نظر را کپی نموده و آن را در صفحه چت فرد، گروه یا کانال مورد نظر پِیست کنید. برای مثال، تصویر زیر را مد نظر قرار دهید:

در تصویر فوق، متن پیغام مورد نظر انتخاب شده و با راست کلیک روی آن و انتخاب گزینه Copy Selected Text، می توانید به سادگی متن مورد نظر را کپی نموده و آن را برای فرد، گروه یا کانال مربوطه ارسال کنید. به علاوه، توجه داشته باشید که چنانچه پیغام متنی مورد نظر را به طور کامل انتخاب کنید، نام فرستنده اصلی پیغام نیز به صورت اتوماتیک کپی می گردد. برای مثال، به تصویر زیر توجه داشته باشید:

همان طور که ملاحظه می کنید، پیغام متنی مورد نظر به طور کامل انتخاب شده است که با راست کلیک روی آن و سپس انتخاب گزینه Copy Selected Text و در ادامه پِیست کردن پیغام در گروه مورد نظر با حالتی مشابه تصویر زیر روبرو می شویم:

در واقع، با انتخاب متن کامل پیغام، نام فرستنده اصلی نیز کپی شده است که برای برطرف این مشکل به روشی مشابه تصویر فوق عمل نموده و به سادگی متن مربوط به نام فرستنده را انتخاب نموده و آن را حذف می کنیم. به علاوه، چنانچه شناسه، لینک یا متنی در پیغام بود که تمایلی به ارسال آن برای فرد، گروه یا کانال مورد نظر نداشتیم، می توانیم مشابه روش فوق عمل نموده و بخش های مورد احتیاج را از پیغام حذف کنیم.

حال چنانچه قصد داشته باشیم تا فایلی را برای دوستان خود فوروارد نموده یا آن را در گروه ها یا کانال های تلگرامی ارسال کنیم، نمی توانیم به روش فوق عمل کنیم چرا که فایل های قابلیت کپی شدن نداشته و صرفاً متن مربوط به نام فایل مورد نظر کپی می گردد. در چنین شرایطی، به منظور جلوگیری از ارسال نام فرستنده اصلی پیغام می توانیم به دو روش عمل کنیم که در ادامه به آنالیز دو روش مذکور می پردازیم.

2. دانلود فایل مورد نظر و ارسال مجدد آن

همان طور که عنوان این بخش تعیین است، می توانیم فایل مورد نظر خود را دانلود نموده و سپس در سیستم خود ذخیره نموده و مجدداً آن را برای فرد، گروه یا کانال مورد نظر ارسال کنیم؛ اما چنانچه به هر دلیلی تمایلی به دانلود فایل و ذخیره آن در سیستم نداشتیم، می توانیم به روش دیگری عمل نموده و فایل مورد نظر را بدون نام فرستنده اصلی آن ارسال کنیم.

3. استفاده از ربات تلگرام

همان طور که پیش تر اشاره شد، یکی از روش های حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام، استفاده از از رباتی با شناسه [email protected] است. ما می توانیم بدین طریق نام فرستنده پیغام را از آن حذف نموده و سپس فایل را برای فرد، گروه یا کانال مد نظر فوروارد کنیم. همچنین برای حذف نام فرستنده در پیغام های متنی نیز می توانیم از این ربات استفاده کنیم.

برای کار با این ربات در ابتدا احتیاج است تا روی شناسه فوق کلیک نموده و وارد ربات مذکور شوید و در ادامه روی دکمه Start کلیک کنید تا ربات بینام فعال گردد. برای مثال، تصویر زیر را مد نظر قرار دهید:

سپس پیغام یا فایل مورد نظر را برای ربات ارسال کنید. در پاسخ به پیغام ارسالی شما، ربات بینام فایل یا پیغام مورد نظر را مجدداً برایتان ارسال می نماید. برای مثال، در تصویر زیر فایلی فرضی را برای این ربات ارسال نموده ایم:

در این مرحله می توانید پیغام یا فایل مد نظر را برای فرد، گروه یا کانال مربوطه ارسال کنید. در واقع، با انجام این کار نام فرستنده اصلی پیغام حذف شده و در عوض پیغام یا فایل مورد نظر با نامی تحت عنوان بینام برای سایرین فوروارد می گردد.

جمع بندی

در این مقاله، به تشریح چند روش جهت حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران پرداخته و روش های حذف نام فرستنده اصلی در پیغام های متنی و فایل ها را مورد آنالیز قرار دادیم. یکی از ابهاماتی که درباره نقض حریم خصوصی در تلگرام مطرح می گردد، امکان هک شدن آن است. کارشناسان بخش تکنولوژی خبرنگاران در مطلبی تحت عنوان آموزش جلوگیری از هک کردن تلگرام به طور مفصل به آنالیز این موضوع پرداخته اند و ما پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید. در سرانجام، منتظر دریافت سوالات، تجربیات و دیدگاهای شما در این خصوص هستیم.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: setare.com
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 17150

به "حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام با 3 روش آسان و کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف نام فرستنده پیغام در تلگرام با 3 روش آسان و کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید