خبرنگاران گزارش سی ان ان از روزهای سیاه بیمارستان های آمریکا

به گزارش دَبی بلاگ، تهران- خبرنگاران- شبکه سی ان ان بامداد جمعه در گزارشی درباره اوضاع وخیم بیمارستان های آمریکا نوشت که ظرفیت 200 بیمارستان به طور کامل پر شده و تقریبا یک سوم تمام بیمارستان های آمریکا جای خالی در بخش آی سی یو ندارند.

خبرنگاران گزارش سی ان ان از روزهای سیاه بیمارستان های آمریکا

به گزارش خبرنگاران از سی ان ان، بیشتر آمریکایی ها اگرچه به ویروس کرونا مبتلا نشده اند اما از افزایش بستری شدن شمار مبتلایان کرونایی در بیمارستان ها در رنج هستند.

داده های وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا نشان می دهد که در هفته گذشته ظرفیت حداقل 200 بیمارستان پر شده و بیش از 90 درصد از کل تخت های بخش آی سی یو یک سوم کل بیمارستان ها اشغال شده است.

به گزارش سی ان ان، با وخیم شدن اوضاع کرونا در کشور، بیماران 46 درصد از کل تخت های ای سی یو بخش کارکنان را نیز اشغال کرده اند، این در حالی است که درصد اشغال تخت های کارکنان در هفته اول نوامبر 37 درصد بود.

پزشکان می گویند که آمار مبتلایان در آمریکا طی روزهای آینده بدتر خواهد شد، زیرا پیش بینی شده پس از برگزاری مراسم شکرگزاری شمار مبتلایان و مرگ و میر و شمار افراد بستری شده در بیمارستان ها افزایش خواهد یافت.

به گفته مقامات بهداشتی آمریکا، افزایش چشمگیر سفرهای تعطیلات روز شکرگزاری پیامدهای زیادی داشته است و در جشن سال نو میلادی شدت پیدا خواهد کرد و کریسمس امسال، آمریکا شاهد جهش قابل توجه شیوع این بیماری خواهد بود.

شبکه خبری ای. بی. سی نیوز درگزارشی درباره سفر میلیون ها آمریکایی که می تواند پیامدهای وخیم و موجب شدت همه گیری ویروس کرونا را در روزها و هفته های آینده به دنبال داشته باشد، نسبت به انتشار واکسن کرونا و تاثیر گذار بودن آن ابراز تردید کرد.

شبکه خبری سی ان ان یکی از مسائل پیش روی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا را برخورد با شیوع بیماری کووید-19 اعلام کرد و اضافه کرد، ترامپ در واقع با تمرکزی بر موضوع پیروزی مجدد خود درانتخابات، مساله کنترل این بیماری در آمریکا را رها کرده است.

دکتر آشیش جه رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون می گوید: اوضاع واقعاً بد است، آنچه در طی چند هفته گذشته مشاهده کرده ایم، افزایش شدید مبتلایان است و آنچه ما از ابتدای این همه گیری می دانیم آن است که ابتلا شدن با بستری در بیمارستان همراه است و سپس با مرگ همراه می شود.

تنها در 24 ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، 86 هزار و 315 نفر مبتلا به ویروس کرونا شده و یک هزار و 452 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

شمار نهایی مبتلایان کرونا در آمریکا نیز به 15 میلیون و 907 هزار و 929 نفر و مرگ و میر نیز به 298 هزار و 172 نفر رسیده است.

شمار نهایی بهبود یافتگان کرونایی آمریکا نیز تا کنون 9 میلیون و 254 هزار نفر گزارش شده است.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 14125

به "خبرنگاران گزارش سی ان ان از روزهای سیاه بیمارستان های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گزارش سی ان ان از روزهای سیاه بیمارستان های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید