روایت مبارزه یک روزنامه نگار با سرطان در اختیاریه ، مهدی شادمانی خادم حرم امام رضا (ع) شد

به گزارش دابی بلاگ، مهدی شادمانی شب گذشته در برنامه اختیاریه از روند مبارزه اش با سرطان گفت.

روایت مبارزه یک روزنامه نگار با سرطان در اختیاریه ، مهدی شادمانی خادم حرم امام رضا (ع) شد

به گزارش ، ششمین قسمت از برنامه تلویزیونی اختیاریه با اجرای سید مرتضی فاطمی میزبان مهدی شادمانی از دابی بلاگ باسابقه ورزشی بود.

شادمانی، روزنامه نگار قدیمی است که سال ها در عرصه ورزش فعالیت کرده، اما 2 سال است که به بیماری سرطان سارکوم مبتلا شده است.

این روزنامه نگار که سابقه همکاری با رسانه هایی همچون همشهری جوان، عصر ایران و برنامه 90 را داشته است در این گفتگو در خصوص مبارزه اش برای غلبه بر این بیماری و اراده قوی او برای جنگ با سرطان صحبت کرد.

شادمانی با روایت زندگی خود و تلاشش برای مبارزه با بیماری گفت: من خیلی ترس دارم. ترس دلدادگی و از دست دادن! تنها عشقی که می توانی آن را از دست ندهی، عشق به خداست از این رو من عشق زمینی را قبول ندارم. هرچند بیشترین کسی که از تمام وجود او را دوست دارم، همسرم است.

او درباره پیشنهاد حسین هدایتی برای تامین تمام هزینه های درمانش در روز های نخست بیماری گفت: این پیام با واسطه هایی در روز های نخست بیماری ام به من رسید، اما نقل آن را در این زمان درست نمی دانم.

شادمانی درباره چگونگی اطلاعش از بیماری سرطان گفت: به شکل عجیبی من متوجه شدم. دنبال علت درد مهره های کمرم بودم، که دکتر در پاسخ گفت آخی سرطان داری! این همسر و بچه ات هستند؟! از ترس درد بیماران سرطانی هیچ وقت حاضر نبودم با بیماران سرطانی روبرو شوم تا در هیچ قسمت از دردشان شریک نشوم. به من گفتند با 3 سال شیمی درمانی خوب می شوی و باید تحمل کنی اما ماجرا از یک سال قبل عوض شد.

این روزنامه نگار ادامه داد: وخامت اوضاع از نوع سرطان من بسیار سریع بود. یکسال قبل پزشکی به من گفت تومور در پای تو است و باید پایت را قطع کنی. من در ابتدا مقاومتی نکردم و گفتم خدایا اگر تقدیر این است، من این کار را می کنم. اما این برای تو کاری ندارد مسئله ای که توسط علم حل نمی شود را برطرف کنی.

او ادامه داد: حقیقتی وجود دارد که همه ما درباره خدا حرف می زنیم، اما به این باور نداریم که خدا انجام می دهد به این سادگی نیست. من رسیدم به جایی که قلبا حس کردم هیچ راهی ندارم جز راه خدا؛ امیدوارم کسانی که مرا می بینند در خوشی هایشان این دَر را پیدا کنند؛ نه در تنهایی! من فکر می کنم سرطان گرفتم تا خدا را ببینم، خداکند تا سالم هستید خدا را ببینید.

اما همزمان با پخش زنده برنامه و صحبت های مهدی شادمانی، با دعوت آستان قدس رضوی، وی به عنوان خادم الرضا (ع) پذیرفته شد و پس از پایان این برنامه، این دعوت نامه به وی اهدا شد.

اختیاریه تالار گفتگوی چالشی و صریح است که شب های سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت 22 به طور زنده از شبکه پنج سیما پخش می شود. سید مرتضی فاطمی تهیه کننده و مجری این برنامه و فواد صفاریان پور کارگردان این برنامه تلویزیونی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 411

به "روایت مبارزه یک روزنامه نگار با سرطان در اختیاریه ، مهدی شادمانی خادم حرم امام رضا (ع) شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت مبارزه یک روزنامه نگار با سرطان در اختیاریه ، مهدی شادمانی خادم حرم امام رضا (ع) شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید