سرمربی بوکس هند: سطح فنی تورنمنت مکران خوب است

به گزارش دَبی بلاگ، سرمربی تیم ملی بوکس ایران با ابراز رضایت از سطح فنی تورنمنت مکران چابهار گفت: دولت ایران باید از بوکسورهای ایران حمایت کند.

سرمربی بوکس هند: سطح فنی تورنمنت مکران خوب است

به گزارش خبرنگاران، الکساندر نیه وا سرمربی آرژانتینی تیم ملی بوکس هند، در خصوص سطح فنی تورنمنت بین المللی چابهار شرح داد: من خیلی خوشحالم که به این تورنمنت آمده ایم، سطح مسابقات به عنوان یک تورنمنت تا به امروز بسیار خوب بوده و تیم های حاضر در این رقابت ها بوکسورهای خوبی دارند. مسلماً این تورنمنت می تواند در بالا رفتن سطح فنی بوکسورهای تیم های حاضر تأثیر مثبتی داشته باشد.

او در خصوص بالا بودن سطح فنی بوکسورهای تیم ملی هند نیز شرح داد: بوکس هند در این چند سال رشد خوبی داشته است و من هم در اوایل فعالیتم برای این کشور، با فدراسیون بوکس هند مشکل داشتم ولی با روی کار آمدن ریاست جدید، توانستیم نقاط تاریک را روشن و نقاط ضعف را به نقاط قدرت تبدیل کنیم.

نیه وا در ادامه تاکید نمود: برای رشد یک رشته ورزشی باید حمایت های لازمه از سوی دولت صورت بگیرد که خوشبختانه در این چند سال اخیر دولت هند حمایت کامل و جامعی را از بوکس این کشور داشته است که از این دولت تشکر می کنم.

او در پاسخ به این سوال که پیشنهادش برای پیشرفت بوکس ایران چیست؟ اظهار کرد: در حال حاضر من دقیقاً نمی دانم سطح فنی بوکس ایران در چه سطحی واقع شده است اما، اصلی ترین و مهمتیرن مسئله داشتن یک برنامه منظم و دقیق است که باید از سوی فدراسیون طراحی گردد. ایران باید فضایی را ایجاد نمایند که افراد سطح پایین برای وزود به این رسته مشکل نداشته باشند و بوکس همه گیر گردد تا بهترین ها استعداد یابی گردد.

سرمربی تیم ملی بوکس هند افزود: زمانی که ایران چنین شرایطی را برای بوکس فراهم کرد می تواند به موفقیت برسد. از شرایط فنی تیم ملی ایران اطلاع دقیق ندارم ولی پتانسیل بوکس در این کشور بالا است و با کمی برنامه ریزی و حمایت از سوی دولت، می تواند به موفقیت برسد. ابتدا باید این نکات پایه ای رفع گردد و پس از آن، با برگزاری اردوها و مسابقات تدارکاتی خوب برای تیم های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان می توان بوکس ایران را به موفقیت رساند.

او ادامه داد: یکی دیگر از راه های پیشرفت این رشته، استفاده از متدهای روز جهان در عرصه آموزش بوکس است که من امیدوارم ایران بتواند از متدهای روز جهان استفاده های بیشتری کند.

نیه وا در خصوص شانس تیم هند برای قهرمانی در تورنمنت بوکس چابهار نیز اظهار کرد: مسابقات روز به روز سخت تر می گردد. مسابقات مرحله نیمه نهایی بسیار سخت بود اما حالا ما نمایندگانی از هند را در فینال داریم که باید دید چه نتایجی رقم خواهد خورد.

سرمربی تیم ملی بوکس هند در خصوص میزبانی ایران نیز گفت: از روزی که در این شهر هستیم احساس خوبی داریم و بدون تعارف می گویمکه میزبانی ایران رضایت بخش بود.

او در انتها، در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به سطح فنی مسابقات چابهار در صورت برگزاری دوباره این تورنمنت حاضر است با تیم هند به ایران بیاید؟ گفت: شک نکنید که این کار را تکرار می کنیم چون مبارزات این تورنمنت سطح خوبی داشت. برای این کار بهتر است فدراسیون ایران زودتر این موضوع را به ما اعلام کند تا آن را در برنامه های خود قرار دهیم.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 391

به "سرمربی بوکس هند: سطح فنی تورنمنت مکران خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی بوکس هند: سطح فنی تورنمنت مکران خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید