فوتبال آسیا برخلاف ایران منطق دارد، نیاز ضروری استقلال برای صعود

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال با توجه به لغو دیدار هفته بیستم این تیم مقابل صنعت نفت آبادان، برای دیدار در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آماده می شود. بازی هایی که از روز 26 فروردین آغاز می شود و آبی پوشان در گروه سوم این مسابقات با الاهلی عربستان، الدحیل قطر و الشرطه عراق برگزار می شود.

فوتبال آسیا برخلاف ایران منطق دارد، نیاز ضروری استقلال برای صعود

در خصوص آخرین شرایط آبی پوشان در آستانه اعزام به عربستان و حضور در این مسابقات، پیروز قربانی کاپیتان سابق این تیم در گفتگو با خبرنگاران شرکت کرد و شرحاتی ارائه داد.

استقلال کمبود بازیکن با کیفیت ندارد

قربانی ابتدا به کیفیت و کمیت بازیکنان استقلال اشاره کرد و گفت: به لطف خدا این تیم یکی از پر مهره ترین تیم های ایران است و خوشبختانه چه به لحاظ کیفیت چه به لحاظ کمیت، بسیار خوب است. استقلال و سپاهان به لحاظ داشتن مهره های زیاد با کیفیت در کنار هم قرار دارند و از این نظر به اعتقاد من این دو تیم حتی از پرسپولیس هم پر مهره تر هستند. اگر پست به پست از درون دروازه تا آخر به اسم نفرات استقلال نگاه کنیم، می بینیم در هر پست حداقل دو بازیکن خوب حضور دارند که کیفیت آنها تفاوت چندانی با هم ندارد و هر دو می توانند در سخت ترین دیدارها هم حضور داشته باشند.

کاپیتان سابق آبی پوشان گفت: در استقلال بازیکن خوب زیاد هست، اما اینکه چطور از آنها استفاده کرد، همه آنها را با هم هماهنگ کرد و چطور تیم را با این بازیکنان به اوج رساند، وظیفه مربی و کادر فنی است.

وی اضافه کرد: کادر فنی جدید استقلال هم تازه به این تیم ملحق شده اند و کاملاً بدیهی است که باید به آنها زمان کافی داد این شرایط را در تیم ایجاد نمایند.

آسیا ساده تر از لیگ برتر ایران

کارشناس فوتبال در خصوص حضور آبی پوشان در آسیا خاطرنشان ساخت: لیگ آسیا با لیگ برتر تفاوت اساسی دارد و حتی می توان گفت تا حدودی ساده تر است. در لیگ آسیا تیم ها بر خلاف لیگ ایران قابل مطالعه، قابل آنالیز و قابل پیش بینی هستند. فوتبال در آسیا بر خلاف ایران منطق دارد و یک دیدار بر اساس یک منطق خاص جلو می رود. برای همین یک مربی باهوش به راحتی می تواند در آسیا نتایج مطلوب بگیرد.

فوتبال واکنش گرایانه در آسیا مناسب تر است

قربانی در ادامه گفتگویش با خبرنگاران شرح داد: در آسیا خیلی مواقع باید فوتبال کنش گرایانه انجام داد و خیلی مواقع باید از فوتبال واکنش گرایانه استفاده کند. استقلال به لحاظ بازیکنانی که در اختیار دارد، قابلیت استفاده از هر دو سبک فوتبال را دارد و اینکه در کدام بازی از چه نوع فوتبالی استفاده کند، تصمیم است که کادر فنی باید آن را اتخاذ نمایند.

مدافع پیشین آبی پوشان در خصوص ساختار دفاعی این تیم و گل نخوردن در 3 بازی آخر گفت: اینکه یک تیم کم گل می خورد یا خیر، به سازمان و ساختار دفاعی بستگی دارد نه صرفاً خط دفاع. این جمله کلیشه ای را بار دیگر تکرار می کنم که کار دفاعی هر تیمی از نوک حمله آغاز می شود به دفاع ختم می شود. استقلال هم از ساختار دفاعی خوبی بهره می برد و همین ساختار دفاعی خوب هم در آسیا می تواند به موفقیت این تیم کمک کند. استقلال با همین ساختار دفاعی می تواند مقابل مهاجمان گران قیمت و خارجی تیم های عربی در عربستان مقاومت کند.

وی در خصوص 3 تیم همگروه استقلال در آسیا بیان داشت: آنالیز و شناخت دقیقی از این 3 تیم ندارم؛ اما به طور کلی می دانم الدحیل و الاهلی تیم های گران قیمتی هستند که از بازیکنان خارجی خوبی استفاده می نمایند. الشرطه هم مثل همه تیم های عراقی یک فوتبال قدرتی با چاشنی تکنیک فردی استفاده می کند.

در استقلال باید هم افزایی ایجاد شود

پیشکسوت آبی پوشان در خصوص شانس صعود این تیم از گروه مرگ تاکید کرد: استقلال به لحاظ نفری نفرات مورد نیاز برای صعود را در اختیار دارد، اما باید این نفرات به خوبی در این راه هدایت شده و از آنها به بهترین شکل ممکن بازی گرفته شود. در وهله اول باید سیستم های مناسب انتخاب شود و در وهله بعدی باید افراد به درستی در جای خود در این سیستم های درست قرار بگیرند. باید در تیم هم افزایی ایجاد شود؛ این مسئله ای بود که استقلال در گذشته هم داشت. بعد از ورود مجیدی قدری شرایط بهتر شد، اما هنوز به ایده آل خود نرسیده است.

pariha.com: پریها: اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 17058

به "فوتبال آسیا برخلاف ایران منطق دارد، نیاز ضروری استقلال برای صعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال آسیا برخلاف ایران منطق دارد، نیاز ضروری استقلال برای صعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید