مدیریت بحران هرمزگان درباره بارش های هفته جاری هشدار داد

به گزارش دَبی بلاگ، مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت با توجه به اخطاریه شماره 8 هواشناسی مبنی بر گذر امواج ناپایدار بر روی استان، احتمال وزش باد شدید همراه رگبار، رعدوبرق و در بعضی نقاط تگرگ وجود دارد.

مدیریت بحران هرمزگان درباره بارش های هفته جاری هشدار داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بر اساس پیش بینی هواشناسی، از یکشنبه 24 آذر تا پنج شنبه 28 آذر به ویژه دوشنبه تا چهارشنبه در بیشتر نقاط هرمزگان، احتمال رگبار باران همراه با آب گرفتگی معابر عمومی شهری و روستایی، رعدوبرق و احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن مسیل ها و وزش باد شدید و مواج شدن دریا وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان یکشنبه 24 آذر گفت: آب گرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ها، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل های فصلی در پاره ای نقاط استان پیش بینی می گردد به همین دلیل از فرمانداران، بخشداران، شهرداران، دهیاران و دستگاه های متولی استان انتظار می رود که تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ نموده و مردم نیز از ترددهای غیرضروری اجتناب نمایند.

علیرضا صفاایسینی ادامه داد: حفظ آمادگی اعضا شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعدوبرق، وزش باد شدید و یا هرگونه حادثه احتمالی مورد تأکید بوده و با توجه به پیش بینی مواج بودن خلیج فارس و دریای عمان، مردم تا حد امکان از ترددهای دریایی خودداری نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه نمود: با توجه به تجربه های سال های قبل که بی احتیاطی و ورود افراد به سیلاب و آب نماهای ناایمن منجر به داغدار شدن خانواده ها شده و برای جلوگیری از تکرار این حوادث؛ به دهیاران اختیار داده شده تا در صورت لزوم نسبت به بستن مسیرها و جلوگیری از تردد اقدام نمایند.

صفاایسنی بیان نمود: بالگرد امداد و نجات برای استفاده در مواقع ضروری در هرمزگان مستقر بوده، هماهنگی های لازم با فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاران هم اجرا شده است.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 4567

به "مدیریت بحران هرمزگان درباره بارش های هفته جاری هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت بحران هرمزگان درباره بارش های هفته جاری هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید