مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)

به گزارش دَبی بلاگ، البته جشن روز مردگان را نباید با جشن هالووین اشتباه گرفت. سرخپوستان بومی مکزیک یا همان آزتک ها جشن روز مردگان را در ماه آگوست برگزار می کردند. با این حال، زمانی که اسپانیایی ها مکزیک را تحت استعمار خود قرار دادند این رسم را کمی تغییر دادند و آن را با فستیوال مسیحی All Hallows مطابقت دادند. در جشن روز مردگان زنان بسیاری چهره خود را شبیه تصویر بانوی مرگ گریم می نمایند و به خیابان ها می آیند. حتی جالب است بدانید که هرسال رکوردهایی برای بیشترین تعداد کاترینا در یک محل هم ثبت می شود.

مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)

فستیوال مردگان (Día de Muertos) به طور سنتی در طی سه روز انجام می شود و از 31 نوامبر آغاز می شود. این فستیوال بسیار قدیمی است و ریشه آن به صدها و شاید هزاران سال پیش برمی شود. طبق اسناد امروزه می دانیم که جشن روز مردگان به وسیله تمدن های پیشاکلمبی (دوران پیش از کشف قاره آمریکا به وسیله کریستف کلمب) به ویژه آزتک ها، مایایی ها و توتوناک ها برگزار می شده است.

روز دوم نوامبر روز مردگان است و طبق باور مکزیکی ها، در این روز تمام ارواح مردگان به این جهان و پیش خانواده هایشان برمی گردند. خانواده ها در طول شب به گورستان ها می فرایند و تا صبح بر سر قبر عزیزانشان شب زنده داری می نمایند و این شب خاص را پیش آن ها سپری می نمایند. یکی از رسم و رسوم خاص این شب سوزاندن صمغ درخت کاج است که از زمان پیشاکلمبی در مراسم های خاص استفاده می شده است. دور و بر قبرها با شکلات و شیرینی، غذا، نوشیدنی و مهم تر از همه با گل های جعفری نارنجی تزئین می شود. در باور و فرهنگ مکزیک، گل جعفری نارنجی به اسم گل مردگان شناخته می شود. بنابراین اگر در ایام جشن روز مردگان به مکزیک سفر کنید در همه جا این گل های نارنجی را خواهید دید.

منبع مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)

انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 21921

به "مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آشنایی با فستیوال روز مردگان در مکزیک (The Day of the Dead)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید