نادال فاتح تنیس اپن آمریکا شد

به گزارش دَبی بلاگ، تنیسور اسپانیایی در یک رقابت نزدیک توانست دنیل مدودف را شکست دهد و قهرمان اپن آمریکا گردد.

نادال فاتح تنیس اپن آمریکا شد

به گزارش خبرنگاران، فینال تنیس اپن آمریکا در بخش مردان را بامداد دوشنبه رافائل نادال و دنیل مدودف برگزار کردند. دو تنیسور در حالی برابر هم قرار گرفتند که مرد شماره دو دنیا به دنبال نوزدهمین قهرمانی گرند اسلم خود بود و مدودف 23 ساله برای نخستین فینال یک گرند اسلم را تجربه می کرد. نادال توانست با پیروزی 3 بر 2 فاتح این رقابت ها گردد.

گیم نخست به نام تنیسور اسپانیایی ثبت شد اما مدودف توانست در دو گیم بعدی مرد شماره دو دنیا را شکست دهد و نتیجه را 2 بر یک کند. نادال خیلی زود به خود آمد و پس از بریک همه چیز دوباره مساوی شد. سپس یک گیم دیگر پیروز شد تا بازی 3 بر 2 گردد. پس از آن هر یک از تنیسورها یک گیم را به خود اختصاص دادند. در گیم دهم بازی برتر دو تنیسور به نقطه اوج خود رسید و پس از چند تساوی پیاپی در نهایت مدودف توانست بازی را 5 بر 5 کند. با این حال نادال با قدرت به کار خود ادمه داد و دو گیم بعدی را پیروز شد تا برنده ست اول گردد.

در آغاز ست دوم رقابت نزدیکی بین دو تنیسور دیده شد اما نادال خیلی زود اختلاف را به جایی رساند که کار برای تنیسور روس تمام شده بود. مرد شماره دو دنیا سه گیم پیاپی را به نام خود اختصاص داد. پیروزی مدودف در گیم بعد بی نتیجه بود و نادال توانست ست دوم را با پیروزی 6 بر 3 به سرانجام برساند.

در ست سوم دو تنیسور بازی زیبایی به نمایش گذاشتند. رقابت نزدیک مرد شماره دو و پنج دنیا باعث شد طرفداران شاهد رالی های تماشایی باشند و به وجد آیند. نادال با قدرت آغاز کرد و پس از کسب یک بریک می توانست از حریف روسش فاصله بگیرد اما یک اشتباه موجب شد مدودف شرایط را به نفع خود کند. تنیسور روس در گیم های سرانجامی فوق العاده ظاهر شد و باز هم یک اشتباه نادال همه چیز را به نفع مرد شماره پنج دنیا کرد. در نهایت مدودف ست سوم را با نتیجه 7 بر 5 پیروز شد تا بازی در ست چهارم دنبال گردد. درخشش تنیسور روس در کسب بعضی از امتیازها باعث شد طرفداران سر پا به تشویقش بپردازند. این اتفاق در حالی رخ داد که تماشاگران بیش از همه به حمایت از نادال می پرداختند.

رقابت نزدیک نادال و مدودف در ست چهارم هم ادامه داشت. در این گیم اشتباه هایی از دو تنیسور در گیم های نخست دیده شد. با این حال هر تنیسوری که سرو را در اختیار داشت پیروز گیم می شد تا این که نتیجه 5 بر 4 به نفع مدودف شد. نادال در گیم دهم باز هم اشتباه کرد و از طرفی مرد شماره پنج دنیا قدرتمند ظاهر شد تا با پیروزی در این گیم نتیجه را 6 بر 4 کند و قهرمان در ست پنجم تعیین گردد.

تنیسور 23 ساله به راحتی گیم نخست ست آخر را به نام خود ثبت کرد اما نادال برای به تساوی رساندن بازی به زحمت افتاد. با این حال هر دو تنیسور زمان در اختیار داشتن سرو گیم را با پیروزی به سرانجام می رساندند. این شرایط تا زمانی ادامه داشت که بازی 3 بر 2 به نفع نادال شد. مرد شماره دو دنیا با قدرت گیم ششم را به نام خود ثبت کرد. او سپس تمام توان خود را برابر مدودف بی انگیزه به کار برد و نتیجه 5 بر 2 شد. در ادامه تنیسور روسی به خود آمد و اختلاف را به حداقل رساند. در نهایت گیم دهم به نام نادال ثبت شد تا تنیسور اسپانیایی پس از 4 ساعت و 51 دقیقه رقابت برای نوزدهمین بار فاتح گرند اسلم گردد و در یک قدمی راجر فدرر (20 قهرمانی) قرار بگیرد.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 2588

به "نادال فاتح تنیس اپن آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادال فاتح تنیس اپن آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید