چراغ جشنواره موسیقی را چه کسانی روشن می نمایند؟

به گزارش دَبی بلاگ، سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن ماه به شکل رسمی کارش را شروع می نماید.

چراغ جشنواره موسیقی را چه کسانی روشن می نمایند؟

به گزارش خبرنگاران، ارکستر ملی ایران اولین اجرای این دوره جشنواره موسیقی فجر را در تالار وحدت به خود اختصاص داده است. این اجرا ساعت 18:30 برگزار می گردد؛ در اجرای افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، ارکستر ملی ایران به مشاور هنری و رهبری فریدون شهبازیان و با حضور رهبر مهمان آقاوردی پاشایوف، رهبر ارکستر ملی آذربایجان قطعاتی از دو کشور را اجرا می نماید. این کنسرت در دو بخش ایرانی و آذربایجان برگزار می گردد؛ در بخش ایران، فریدون شهبازیان رهبر ارکستر و اسفندیار قره باغی خواننده است؛ رهبر بخش دوم، آقاوردی پاشایوف با خوانندگی سمیر جعفر اف است.

در ادامه تریو امئل از کشور اسلوونی در این تالار موسیقی خود را برای مخاطبان اجرا می نماید.

تکنوازی پیانو آرپینه ایسرائیلیان ساعت 18:30 و اجرای ارکستر سمفونیک رسانه هنر ساعت 21:30 برنامه های تالار رودکی را در اولین روز جشنواره فجر تشکیل می دهند. ایوان شمس نیز ساعت 19 میزبان کنسرت گروه همایون پرنیا خواهد بود.

گروه موغام از کشور آذربایجان ساعت 18:30 در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود. همچنین در سانس 21:30 ارکستر نوجوانان رودکی و گروه گلبانگ برنامه های خود را در همین مکان اجرا می نمایند.

برج آزادی نیز ساعت 19 برنامه خود را با کنسرت خنیاگران خیام و فاخته شروع می نماید. گروه راست موغام تبریز و گروه زندگی مازندران نیز در همین ساعت در تالار سوره حوزه هنری روی صحنه می روند.

برج میلاد نیز که قرار است اجراهای پاپ جشنواره در آنجا روی صحنه برود، در دو سانس (18:30 و 21:30) میزبان بهنام بانی می گردد.

سالن سیف الله داد خانه سینما نیز ساعت 16:30 مستندهای مایسترو و سمفونی ایران و ساعت 18:30 مستند شش قرن و شش سال را نمایش خواهد داد.

به مناسبت چهل سالگی انقلاب و همزمان با سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، ویژه برنامه نشست های تخصصی موسیقی ایران، با اجرای رضا مهدوی از رادیو تبادل نظر پخش خواهد شد؛ در اولین برنامه این بخش شهاب منا و بابک چمن آرا به آنالیز چالش ها و موانع عدم تحقق قانون حمایت از مؤلف و مصنف در موسیقی ایران می پردازند. گفتمان رادیویی چهل سالگی موسیقی هر شب ساعت 9 با واحد سیار رادیو تبادل نظر از تالار وحدت به مدت شش شب به صورت زنده پخش خواهد شد.

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر 24 تا 30 بهمن ماه برگزار می گردد.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 281

به "چراغ جشنواره موسیقی را چه کسانی روشن می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ جشنواره موسیقی را چه کسانی روشن می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید