چگونه از چت خبرنگاران و قابلیت های آن استفاده کنیم؟

به گزارش دَبی بلاگ، احتمالا یک بیماری نو این دهه تلفن گریز بودن است. منظور همین بیماری است که دل مان می خواهد جان مان را بگیرند ولی جواب تلفن را ندهیم، به کسی زنگ نزنیم و خلاصه دست مان روی Call و End Call نرود. برای ما تلفن گریزها چت برترین هدیه بوده است. البته این هدیه مزایای دیگری هم دارد. مثلا در خبرنگاران خیلی از افراد چت کردن به وسیله خود اپلیکیشن را ترجیح می دهند، چون نمی خواهند شماره شان را به کسی بدهند، یا می خواهند خبرنگاران ناظر محتوای رد و بدل شده فروشنده و خریدار باشد. حالا اصلا این چت چه چیزی دارد که می گردد به جای تماس گرفتن از آن استفاده کرد و حتی آن را ترجیح هم داد؟

چگونه از چت خبرنگاران و قابلیت های آن استفاده کنیم؟

اگر امکانات چت خبرنگاران را بگوییم، می بینید که قابلیت ها و مزایای این ابزار نو دوست داشتنی، حداقل از واتس اپ خیلی بیشتر است! به خاطر همین به چند علت بهتر است به جای این که مکالمه تان را به بیرون از خبرنگاران انتقال دهید، همه چانه ها و حرف هایتان با خریدار و فروشنده را به وسیله چت خبرنگاران بزنید.

1. قابلیت پنهان کردن شماره

باید با شماره موبایل تان شبیه اطلاعات اوراق هویتی برخورد کنید! شما به یک فرد غریبه شماره کارت ملی و شناسنامه تان را می دهید؟ نه. خب شماره موبایل هم همین است. حالا نه آن قدر هم امنیتی ولی موضوع این است که تا حدی باید جوانب امنیتی را رعایت کرد.

در هنگام چت در خبرنگاران به هیچ عنوان شماره شما به خریدار نمایش داده نمی گردد، بعلاوه می توانید با پنهان کردن شماره تماس کاری کنید که تحت هیچ شرایطی نتوانند به شماره شما دسترسی پیدا نمایند. ارتباط خریدار و فروشنده به وسیله چت غیر از این که کار را راحت تر می نماید، این امکان را هم به کاربر می دهد که کلا شماره را پنهان کند تا کمتر در معرض پیامک های تبلیغاتی و حتی فیشینگ قرار بگیرد. سودجویان گاهی از همین شماره ها استفاده می نمایند و برای کاربران پلتفرم ها پیامک های حاوی لینک کلاهبرداری می فرستند. اگر می خواهید فریب آن ها را نخورید، یک راه این است که کلا برای همه کارهایتان در خبرنگاران از چت بهره ببرید و تیک عدم نمایش شماره تماس را بزنید.

2. پیشنهاد هوشمند جملات

چت کردن خیلی راحت تر از تماس تلفنی است ولی خبرنگاران کار را راحت تر هم نموده است. بالای قسمتی که برای تایپ کردن گذاشته شده، خبرنگاران خیلی هوشمند تشخیص داده که قرار است چه سوالی بپرسید و همان ها را آماده ارسال در دسترس شما قرار داده است. این قابلیت Smart Suggestion یا پیشنهاد هوشمند جملات نام دارد که در چت متناسب با مکالمه، یک سری جمله آماده به شما پیشنهاد می دهد که اگر روی آن بزنید، همان ارسال می گردد و دیگر زحمت تایپ کردن به خودتان نمی دهید. مثلا نوشته شده: سلام. گوشی هنوز موجوده؟، قیمتش چنده؟، و از این دست سوال های پرتکرار که بر اساس فرایند مکالمه تغییر می نماید.

3. قابلیت گزارش تخلف

فرض کنید که در مکالمه ای که با کاربر خبرنگاران دارید، به هر علتی یک مشکل پیش می آِید؛ مسئله ای که احساس می کنید او ممکن است به شما یا افراد دیگری مثل شما آسیب برساند. وقتی با کاربران چت کنید، می توانید رفتار کاربر را به مسئولان خبرنگاران گزارش دهید. حالا این رفتار می تواند آزار و توهین باشد یا کلاهبرداری. این گزارش را چطور به دست خبرنگاران می رسانید؟ شما به عنوان کاربر خبرنگاران می توانید روی گزینه تنظیمات چت بین خودتان و کاربر مقابل بزنید و بعد گزینه گزارش و مسدود سازی را لمس کنید. حالا بسته به این که طرف کلاهبردار بوده، رفتار غیراخلاقی داشته، اطلاعات غلطی داده یا هر رفتار ناهنجار دیگر، می توانید یک گزینه را انتخاب کنید.

با این کار مسئولان خبرنگاران با آنالیز گزارش، حساب او یا قابلیت چت کردن را می بندند و نتیجه را هم به شما اطلاع می دهند. این تنبیه بستگی به نوع و حجم تخلفات او دارد و حتی می تواند منجر به تعلیق همیشگی کاربر در خبرنگاران گردد.

4. صدا، دوربین، حرکت

در خبرنگاران می توانید مثل هر پیام رسان دیگری از کالایتان عکس بگیرید و برای مشتری بفرستید. یک قابلیت دیگر امکان ارسال ویدیو است که صرفا برای فروشندگان فعال است؛ بدین صورت که می توانید از داخل خود چت خبرنگاران از کالا ویدیو بگیرید و بفرستید و نمی توانید ویدیویی از گالری گوشی انتخاب کنید. البته کار هم خیلی سخت نشده و اگر یک بار از داخل اپ خبرنگاران ویدیو را ضبط کنید، به بقیه خریداران احتمالی هم می توانید همان را بفرستید. هدف از محدود شدن ارسال ویدیو صرفا از سمت فروشنده و عدم امکان ارسال فایل ویدیویی خارج از اپ این است که از مزاحمت ها و کلاهبرداری ها کاسته شده و کاربران بتوانند صرفا ویدیوی محصولی را که دارند، ارسال نمایند.

اگر روی سنجاق پایین صفحه چت بزنید، از آنجا می توانید این چیزها را ارسال کنید. اگر از شما خواسته شد که لوکیشن را بفرستید تا معامله را تمام کنید، باز در همین سنجاق قابلیت ارسال موقعیت نقشه گذاشته شده؛ اگر هم نیازی دیدید که شماره رد و بدل کنید، باز بدون تایپ کردن می گردد از همان جا این کار را کرد.

5. پستچی

قابلیت دیگر این چت خبرنگاران، پستچی است. هر وقت خبرنگاران حرفی، سخنی یا پیامی برای شما داشته باشد، در یک پیام که همواره رنگ صفحه مکالمه اش با بقیه چت هایمان فرق دارد، پیام خودش را می رساند. پس دیگر قرار نیست فریب پیامک های دروغ افرادی که خودشان را به جای خبرنگاران جا می زنند بخورید. خبرنگاران هر پیامی برای شما داشته باشد به وسیله پستچی با کاربر در میان می گذارد؛ نه نیازی به پیامک هست و نه کانال دیگری. هر پیامی که از راهی غیر از این پستچی بگیرید، یک کلاهبرداری است که باید مراقب فریب آن باشید و گزارش کنید.

چت چه طور کار می نماید؟

برای خریدار: وقتی از یک آگهی خوشتان می آید، کنار گزینه اطلاعات تماس که قرمز رنگ است، گزینه چت قرار گرفته. روی آن بزنید، وارد یک صفحه گفت و گو با فروشنده می شوید.

برای فروشنده: اگر دارید یک آگهی می گذارید و می خواهید کاربران به غیر تماس بتوانند به شما در خبرنگاران پیام بدهند، یا اصلا نه؛ می خواهید آنها فقط پیام دهند و هیچ راهی برای زنگ زدن نداشته باشند، باید روی گزینه چت تیک بزنید. اگر هم نمی خواهید شماره تماس تان اصلا در آگهی نمایش داده گردد هم که روی این گزینه علامت بگذارید و بعد از آن آگهی را ثبت کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای ثبت آگهی املاک در اپلیکیشن خبرنگاران (آموزش گام به گام و تصویری)

آیا دیگر امن امن هستیم؟

نه! چت خبرنگاران شاید یک راه خوب برای خرید و فروش باشد اما باز هم اینجا راه و روش هایی هست که ممکن است فریب دهنده باشد. مثلا باز هم در چت خبرنگاران نباید به همه لینک هایی که می فرستند اعتماد کنید، چرا که بعضی مواقع لینک هایی که داخل چت خبرنگاران هم می فرستند، ممکن است ناامن باشد یا شما را وارد یک درگاه بانکی کند که جعلی است. باز هم باید جوانب اطمینان را رعایت کنید و بابت کالایی که هنوز ندیده اید پیش پرداخت نپردازید؛ اطلاعات شخصی تان را فاش نکنید؛ در مکان های شلوغ و عمومی برای معامله کالا قرار بگذارید و خلاصه برای این که کسی فریب تان ندهد، کلاهتان را بالاتر بگذارید!

توجه کنید که چت خبرنگاران فقط و فقط به وسیله وب سایت و اپلیکیشن آن در دسترس است و هیچ اپلیکیشن یا وب سایت جدایی برای آن وجود ندارد. لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، آن را گزارش کنید.

منبع: بلاگ دیوار
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 26064

به "چگونه از چت خبرنگاران و قابلیت های آن استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از چت خبرنگاران و قابلیت های آن استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید