چگونه برترین مدل لباس مجلسی را انتخاب کنیم؟

به گزارش دَبی بلاگ، انتخاب مدل لباس مناسب یکی از مهم ترین و در عین حال چالش برانگیزترین کارها است. در ترند مد سال جاری بازهم طرح های پولکی، خزدار، حاشیه دار، مخمل و نامتقارن مورد استقبال قرار گرفته اند و حتی کت و شلوار هم در دسته مدل لباس های مجلسی زنانه به شمار می رود. مدل های متنوعی که به وسیله طراحان لباس پیشنهاد شده اند این امکان را فراهم می نمایند که همه خانم ها با هر قد و اندامی بتواند مدل لباس دلخواه خود را انتخاب کند. در این مطلب به آنالیز مدل های لباس زنانه و دخترانه می پردازیم.

چگونه برترین مدل لباس مجلسی را انتخاب کنیم؟

مدل لباس مجلسی زنانه

در بهار و تابستان سال جاری لباس های مجلسی به رنگ های زرد، سبز، آبی آسمانی، نیلی و قهوه ای در صدر محبوبیت قرار دارند. رنگ های ملایم و خنثی مانند مشکی، سفید و طوسی هیچگاه دمده نمی شوند و همواره در مجموعه های مد حضور دارند. اما در ترند سال جاری طراحان مد بیشتر به رنگ های روشن و مجذوب نماینده متمایل هستند. رنگ های دودی، سبز چمنی، طلایی و زعفرانی هم در ترند سال جاری قرار دارند.

بعلاوه در ترند سال جاری، طراحان تصمیم گرفته اند که از نظر بلندی لباس محدودیتی ایجاد ننمایند. بنابراین می توان بر حسب مدل لباس، انواع کوتاه، بلند و حتی خیلی بلند را انتخاب کرد.

1. لباس مجلسی پولکی

امروزه اغلب پولک ها از پلاستیک ساخته می شوند که سبک و مقرون به صرفه قیمت تر است اما ظاهر بسیار زیبا و درخشانی دارد. رنگ لباس های پولک دار به طلایی، نقره ای و برنز محدود نیست. بژ، صورتی، انواع مختلف سبز، آبی و مشکی را هم می توان برای این مدل لباس به کار گرفت.

2. مدل لباس مجلسی کلاسیک

البته درخشان ترین مدل لباس مجلسی کلاسیک پیراهن های متناسب و کاملا فیتی هستند که بلندی آن ها تا زانو است. این مدل لباس مجلسی سال ها است که مورد توجه خانم ها قرار گرفته است و جزو مدل های محبوب به شمار می رود. این مدل لباس مجلسی می تواند راسته یا فیت بوده، در کمر کمربند داشته یا نداشته و آستین کوتاه یا بلندی داشته باشد. هر مدلی از آن را انتخاب کنید همچنان جزو مدل های ترند به شمار می رود.

3. مدل لباس مجلسی کوتاه

لباس مجلسی کوتاه مناسب خانم هایی با پاهای لاغر و اندام متناسب است؛ زیرا تمرکز این لباس بر پاها است. ترند مدل لباس مجلسی کوتاه زنانه شامل لباس های تزئین شده و حاشیه دار، آستین های پف دار و حجیم بودن قسمت شانه ها است. طراحان لباس اغلب مدل های یقه دار را توصیه می نمایند.

4. لباس های دارای شانه و آستین های حجیم

حجیم بودن در بالاتنه لباس ها از جمله شانه ها و یقه یکی از قسمت های مرتبط با ترند سال جاری است که در پیراهن های کوتاه و میانه کاربرد دارد. آستین های نازک و حریری که تزئین شده اند ظاهر زیبایی را برای فصل های بهار و تابستان ایجاد می نمایند.

5. لباس های گل دار

گل ها فرقی نمی نماید که بزرگ، ظریف یا کوچک باشند در هر حال باعث مجذوب نمایندهیت بیشتر لباس شده و مورد علاقه بسیاری از خانم ها هستند. لباس های گل دار انواع مختلفی دارند و می توانید بر اساس سلیقه خود مدل دلخواه را انتخاب کنید.

6. لباس های گیپور و چین دار

از دیرباز لباس های گیپور و چین دار جزو لباس های شیک زنانه به شمار می فرایند. برخلاف ظاهر درشت استایل های گیپور و چین دار، این لباس ها همچنان جزو ترند مد قرار دارند. نوارهای گیپور و تور می توانند در پایین لباس، آستین ها، روی بالاتنه یا روی دامن استفاده شوند. گیپورها پوشش زیبایی را برای تکمیل مدل های بدن نما و شفاف به روشی مجذوب نماینده ایجاد می نمایند.

7. لباس مجلسی مخمل

مخمل یکی از پارچه های اشرافی به شمار می رود. از صدها سال قبل این پارچه جز پارچه های لوکس و شیک به شمار می رود. لباس مخمل حتی اگر ساده هم باشد ظاهر شیکی را برای فرد ایجاد می نماید. مدل های به روز لباس مخمل شامل موارد زیر می شوند:

  • لباس شب پیچشی؛ بلندی این لباس می تواند متفاوت باشد.
  • لباس یقه قایقی؛ این لباس می تواند دارای یقه ای که روی بازو قرار می گیرد باشد و فقط یک آستین داشته باشد.
  • لباس دارای برش نامتقارن؛ این مدل در لباس های یک آستینی یا لباس های دارای شانه افتاده به کار رود.

8. لباس مجلسی زنانه خزدار

به صورت تقریبی همه مجموعه لباس های طراحان لباس مجلسی مشهور برای سال جاری لباس های خزداری را متناسب با موقعیت های خاص طراحی نموده اند. اغلب خز به عنوان بخشی از لباس استفاده می گردد به عنوان مثال برای تزئین سجاف دامن یا آستین به کار می رود. در موارد بسیار نادری خز در کل لباس استفاده می گردد. مدل هایی که بالاتنه دارای پارچه نرم و دامن پف داری که از خز تهیه شده است دارند بسیار محبوب هستند.

لباس مجلسی خزدار در صورتی زیبا است که با پارچه شاین دار و درخشان دوخته گردد یا با پولک و سنگ تزئین شده باشد.

  • چگونه برترین لباس مجلسی زنانه را انتخاب کنیم؟

9. لباس مجلسی لورکس

علاوه بر پولک، روش دیگری برای اضافه کردن درخشش به لباس و استایل پوشیدن لباس لورکس است. قیمت این لباس ها اغلب در مقایسه با لباس های پولکی کار دست خیلی زیاد نیست. لورکس پارچه نازکی است که از آلومینیوم در پوشش پلی استر تهیه شده و در هنگام فراوری پارچه به بافت اصلی آن اضافه شده است. بلندی و استایل پیراهن دارای لورکس می تواند بسیار متفاوت باشد.

خانم های سایز بزرگ باید در انتخاب لباس های دارای لورکس دقت نمایند؛ زیرا این لباس ها نه تنها باعث درخشش شده بلکه به صورت قابل توجهی باعث افزایش حجم بدن می شوند. نوار براق و درخشان می تواند به رنگ های نقره ای، طلایی و سایر رنگ ها باشد. در واقع طیف رنگی آن، رنگ کفش ها و سایر اکسسوری های استایل را معین می نماید. درخشش رنگ طلایی فقط با رنگ های گرم مانند زرد، عاجی، شنی و بژ ست می گردد. بعلاوه بهتر است رنگ نقره ای را با پالت رنگ های سرد مانند طوسی صدفی، آبی، خاکستری و یاسی ست کنید.

10. لباس مجلسی مدل رومی

حتی در زمان های گذشته هم افراد لباس های نامتقارن می پوشیدند. در ترند تازه سال جاری هم لباس های تک آستین جز مدل های محبوب به شمار می فرایند. چند مدل مختلف برای این لباس وجود دارند که در ادامه معرفی شده اند:

  • لباس رومی بدون آستین؛ بلندی این مدل می تواند از میانه تا بلند متفاوت باشد اما تنها شرطی که وجود دارد این است که پارچه آن به گونه ای باشد که چنین مدلی را ایجاد کند.
  • مدل تک آستین؛ تک آستین این مدل باید کاملا بلند بوده و بلندی آن از 3/4 دست کوتاه تر نباشد اما بلندی خود پیراهن می تواند از کوتاه تا کاملا بلند متفاوت باشد.

متخصصان دنیای مد بر این باور هستند که مدل لباس تک آستین برای افراد قد بلند و لاغر مناسب است اما لباس های تک شانه برای همه خانم های جوان مناسب هستند.

11. لباس مجلسی ریش ریش

لباس های مجلسی ریش ریش یکی از ترندهای اصلی سال جاری به شمار می فرایند. قسمت های ریش ریش و ریشه هایی که روی لباس آویزان می شوند می توانند همه لباس را تزئین نمایند. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که لباس های ریش ریش به هیچ عنوان به تزئین و استفاده از اکسسوری احتیاج ندارند. در صورتی که می خواهید از اکسسوری درخشانی بهره ببرید می توانید گوشواره ای که بندهای بلند نقره ای دارد را امتحان کنید.

12. پیراهن مجلسی کوتاه گشاد

بسیاری از طراحان مشهور دنیای مد سعی دارند فرایند مدل های قدیمی را با ایجاد تغییر در مدل های آشنا بشنمایند. همه لباس های مجلسی ترند سال جاری بلند نیستند بلکه در میان آن ها پیراهن کوتاه گشاد هم به چشم می خورد.

این مدل لباس های مجلسی می توانند تزئینات متفاوتی داشته باشند به عنوان مثال پولک، ریشه، مدل یقه های مختلف، برش های جزئی در آستین و سوزن دوزی در آن ها به کار می فرایند. خانم هایی که خیلی لاغر هستند بهتر است لباس های مجلسی کوتاه گشاد را انتخاب ننمایند. اما محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و با توجه به یک سری نکات می توانند از این مدل لباس استفاده نمایند.

لباس هایی که دارای پولک و چین هستند و لباس های دارای پارچه های متراکم باعث می شوند بدن حجیم تر به نظر برسد. بناربراین خانم هایی که اندام توپری دارند بهتر است از پارچه های سبک تر استفاده نمایند.

13. مدل کت و شلوار زنانه

کت و شلوارهای زنانه ترند سال جاری از پارچه های متالیک، جیر، ساتن، شیفون، ابریشم، ژاکارد و البته پارچه های پولکی تهیه می شوند. سال جاری طراحان لباس تمرکز خود را از طراحی لباس برای خانم های لاغر برداشته و برای خانم هایی که توپر هستند هم کت و شلوارهای شیک و راحت طراحی نموده اند.

  • راهنمای کامل انتخاب پیراهن مجلسی بر اساس شکل اندام

برترین مدل پیراهن برای بچه ها

در ادامه به آنالیز پیراهن های دخترانه ترند سال جاری می پردازیم. فصل تابستان برترین فرصت برای به روز رسانی کمد لباس بچه ها و خرید لباس ها نو برای آن ها است. رنگ های روشن برترین انتخاب برای لباس های دخترانه در این فصل به شمار می فرایند.

نکات انتخاب پیراهن دخترانه

لباس بچه ها باید از الیاف طبیعی سبک تهیه شده باشد. لباسی که از جنس نخ پنبه، کتان، باتیس، ژاکارد، ابریشم و… تهیه شده باشد عالی است. پوست کودک باید بتواند نفس بکشد و درزهای لباس نباید باعث ایجاد احساس ناراحتی در پوست شوند. در ادامه انواع مختلف پیراهن دخترانه ترند سال جاری را آنالیز می کنیم.

لباس های غیررسمی برش های ساده ای دارند. نکته کلیدی در انتخاب لباس غیررسمی راحتی و استفاده از مواد طبیعی است. زمانی که کودک در لباس احساس راحتی داشته باشد دوست دارد که آن را بپوشد. برای انتخاب لباس های رسمی دخترانه توصیه می گردد اکسسوری های مناسبی را برای ست کردن با پیراهن انتخاب کنید.

لباس های پف دار دخترانه از ترند لباس بزرگسالان گرفته شده اند و برای بچه ها بسیار مرتب تر به نظر می رسند. برش های مجذوب نماینده لباس های پف دار امکان استفاده از آن ها را در همه موقعیت ها فراهم می نماید.

ایده های مجذوب نماینده پیراهن گل دار دخترانه

این مدل یکی از مدل های سنتی است که باعث می گردد کودک بزرگ تر به نظر برسد. به همراه این پیراهن ها می توان از کفش های کتانی راحت یا کفش های راحت و بدون بند استفاده کرد. هنگام انتخاب پیراهن دخترانه باید سن کودک را در نظر بگیرید.

پیراهن های مناسب بچه ها زیر 7 سال

در این سن مهم ترین عامل در انتخاب لباس مجذوب نمایندهیت های ظاهری آن است و راحتی و کاربردی بودن در اولویت های بعدی قرار می گیرند. تونیک یکی از انواع پیراهن دخترانه است که اغلب برای تابستان استفاده می گردد. دختران می توانند در هوای گرم از تونیک به عنوان لباس اصلی استفاده نموده و آن را با صندل های راحت یا کفش کتانی تکمیل نمایند.

در روزهای خنک تر هم امکان پوشیدن تونیک با شلوار جین یا لگ هم وجود دارد. تونیک یک انتخاب عالی برای پیاده روی و رفتن به بیرون است زیرا راحت بوده و اغلب از الیاف طبیعی تهیه می گردد.

پیراهن های دخترانه مناسب سن بالای 10 سال

دختران سخت گیری بیشتری در انتخاب لباس دارند. پیراهن های غیررسمی ساحلی یکی از پیراهن های ترند و مکمل های اصلی استایل غیررسمی به شمار می فرایند. استایل های متفاوتی برای پیراهن ساحلی وجود دارد. مدل هایی که برش مستقیم دارند استایل زیبایی را ایجاد می نمایند که برای دختران مجذوب نماینده است زیرا باعث می گردد اصیل و طبیعی به نظر برسند.

پیراهن های ساحلی چند لایه باعث ایجاد احساس سبکی در استایل می شوند. کودک با پوشیدن این پیراهن ها احساس راحتی داشته و چیزی باعث اذیت و ممانعت از حرکت او نمی گردد.

  • 9 اکسسوری مجذوب نماینده که هر دختری باید داشته باشد

برترین مدل های لباس مجلسی دخترانه

تقریبا بیشتر دختران کوچک دوست دارند استایلی پرنسسی داشته باشند در ادامه اطلاعات کافی برای تحقق رویای آن ها را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

1. لباس های دارای حاشیه کارشده

همه جزئیات کوچک این مدل لباس ها باید با همدیگر مطابقت داشته باشند. در صورتی که تصمیم گرفتید موارد تزئینی به این مدل لباس ها اضافه کنید مطمئن شوید که از جنس، رنگ و طرح مناسبی برخوردار باشند.

2. لباس مجلسی جیر

لباس های مجلسی جیر و مخمل از استایل بزرگسالان وارد استایل های بچگانه شده اند. پیراهن های مخمل بسیار لوکس و شیک به نظر می رسند بنابراین هوادارهای بسیاری دارند. علاوه بر این، پیراهن های جیر بسیار کاربردی بوده و به علت خاصیت کشسانی پارچه محدودیتی در حرکت کودک ایجاد نمی نمایند.

3. لباس مجلسی بلند دخترانه

لباس مجلسی بلند همواره انتخاب مناسبی برای بچه ها نیست؛ زیرا به علت بلند بودن می تواند باعث گرمای بسیار شده و علاوه بر این باعث ایجاد ظاهر بزرگسالانه برای کودک می گردد. اگرچه با وجود این مسائل لباس های مجلسی بلند همچنان ظاهر مجذوب نمایندهی دارند و طرح و رنگ آن ها مشابه مدل های بزرگسالان است.

انتخاب لباس مجلسی و پیراهن برای نوجوانان کار ساده ای نیست. برای این کار باید روی نقاط مثبت ظاهر تاکید بیشتری گردد تا نواقص بدن پوشیده شوند. بهتر است برای دختران نوجوان پیراهن هایی به رنگ های پاستلی ظریف انتخاب کنید. مدل های پف دار هم انتخاب های مناسبی به شمار می فرایند.

4. مدل پیراهن های گل دار برای دختران قد بلند

پیراهن های مناسب دختران قد بلند باید روی کمر تمرکز داشته باشند. به عنوان مثال از یک کمربند شیک استفاده نمایند یا به سادگی بین بالا و پایین لباس تضاد ایجاد نمایند.

5. پیراهن سایز بزرگ دخترانه

وظیفه اصلی پیراهن این است که توجه را از بعضی نواحی دور کند. این کار می تواند به یاری پیراهن ساحلی راحتی که کمر پهنی دارد انجام گردد.

6. مدل پیراهن دخترانه برای اندام های لاغر

دخترانی که اندام لاغری دارند باید پیراهن هایی به رنگ های روشن را انتخاب نمایند. برترین گزینه برای این افراد پیراهن های کاملا فیت و متناسب است که برش آزاد آن ها لاغری بیش از مقدار را پنهان می نماید. بعلاوه لباس های حاشیه دار، چین دار و دارای راه راه افقی هم گزینه های مناسبی هستند.

انتخاب پارچه مناسب برای پیراهن دخترانه

پلی استر، پلی آمید، ویسکوز و اکریلیک برای لباس های تابستانی گزینه های غیرقابل قبولی هستند. پارچه کتان برترین جنس برای فصل تابستان به شمار می رود که از الیاف طبیعی تهیه شده و به بدن اجازه تنفس می دهد. لمس پیراهن های کتان لذت بخش بوده و شست و شوی آن ها راحت است. برای اتو کردن لباس های کتان باید اتو را در دمای بسیار بالا قرار دهید.

پیراهن های ابریشمی لطیف بسیار مجذوب نماینده هستند و یکی از گزینه های مناسب پیراهن های دخترانه در ترند سال جاری به شمار می فرایند. پارچه های نخ پنبه هم به سادگی شست و شو و اتو شده و به سرعت خشک می شوند. نکته بسیار مهم و قابل توجه در انتخاب پیراهن دخترانه توجه به اکسسوری ها، کفش ها و احساس راحتی کودک است.

رنگ های ترند سال جاری برای لباس دخترانه

برای دخترانی که مو و پوست خیلی روشن و بور دارند، بهتر است رنگ های ملایم مانند شیری، صورتی، قهوه ای و آبی را انتخاب کنید. رنگ های سفید و پاستلی هم مناسب دختر بچه ها هستند. مجبوب ترین رنگ های پیراهن دخترانه سال جاری، شامل رنگ های شیری، صورتی، آبی، بنفش و فیروزه ای است. رنگ های تیره در تضاد با سفید زیبا به نظر می رسند. برترین انتخاب برای دخترانی که رنگ پوست سبزه دارند، قرمز، بنفش، آبی و مشکی است.

مدل های ترند لباس عروس

در ادامه به آنالیز مدل های لباس عروس ترند سال جاری می پردازیم.

1. یقه مربعی یا خشتی

این مدل یقه پوشش زیبایی را در استایل ایجاد می نماید. طراحان مد در سال گذشته این مدل یقه را بادامن های مدل پرنسسی و چاک های بلند ترکیب کردند اما سال جاری مدل بدون چاک و صاف ترند است. این مدل لباس عروس مناسب عروس هایی است که می خواهند شانه هایشان باریک تر نشان داده گردد و توجه روی گردنشان باشد. برای اینکه لباس عروس دارای یقه مربعی ترند را انتخاب کنید توجه کنید که حتما یقه پهن تر و پایین تری داشته باشد.

2. آستین های پف دار

اضافه کردن آستین های کوتاه یا بلند پف دار به لباس عروس با پارچه های شفاف و نازک یکی از ایده های طراحی لباس عروس ترند سال تازه است. این طراحی ظریف حجم، ساختار و زیبایی را به ساده ترین مدل ها اضافه می نماید و فرقی نمی نماید که آستین کوتاه یا بلند پف دار را انتخاب کنید.

این مدل مکمل همه انواع و سایزهای مختلف اندام ها است. فقط کافی است که بلندی و استایل پارچه مناسب لباس عروس باشد و قسمت هایی که دوست دارید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند و برجسته تر باشند.

  • 13 نکته برای داشتن یک آرایش عروس بی نقص و زیبا

3. یقه هفت باز

مدل یقه هفت باز تقریبا در همه مجموعه های لباس عروس سال جاری دیده می گردد. عروس ها می توانند انواع مختلف این یقه را از یقه های توری ظریف تا یقه های هفت باز و برای آستین هم آستین های بلندی که با پولک یا کریستال سوزن دوزی شده باشد را انتخاب نمایند. این مدل لباس عروس مناسب عروس هایی است که در پی برجسته سازی و تاکید بر بالاتنه هستند.

4. لباس عروس های یقه دار و یقه بلند

پوشش در قسمت بالای لباس عروس درخشش بسیاری را ایجاد می نماید. یقه های بلند در ترکیب با آستین های پف دار سوزن دوزی شده انتخاب بسیار مناسبی برای عروس هایی است که می خواهند لباس عروس متناسب یقه دار با دامن برش پرنسسی داشته باشند. لباس عروس دارای یقه بلند بیشترین پوشش را برای استایل عروس فراهم می نماید و تا پایین یا بالای یقه ادامه پیدا می نماید.

5. لباس عروس رنگی

با وجود اینکه رنگ های سفید، عاجی و کرم همچنان رنگ های اصلی و ثابت برای لباس عروس هستند اما استقبال از رنگ هایی مانند سرخ، صورتی ملایم، پسته ای، بنفش کمرنگ و آبی آسمانی نشان می دهند که عروس ها در پی شکستن رسوم سنتی هستند. در صورت انتخاب لباس عروس رنگی مطمئن شوید که آن را با سایر عناصر و رنگ های تم عروسی به درستی ست کنید. سعی کنید لباس ساقدوش ها، دسته گل، گل آرایی و سایر عناصر مکمل آن باشند و نه متضاد.

در سرانجام

در این مطلب به آنالیز مدل های ترند لباس عروس و لباس مجلسی زنانه دخترانه پرداختیم. شما هوادار کدام مدل ها هستید؟

منابع: DRESS TRENDS, Gabbinbar Homestead, Stay Trendy

منبع: دیجی استایل
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 25957

به "چگونه برترین مدل لباس مجلسی را انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برترین مدل لباس مجلسی را انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید