کشف گنجینه رومی و عصر آهن

به گزارش دَبی بلاگ، فردی با استفاده از دستگاه فلزیاب مجموعه ای از آثار تاریخی عصر آهن و دوره رومی را در ولز کشف کرد که به عنوان گنجینه ملی این کشور ثبت شد.

کشف گنجینه رومی و عصر آهن

به گزارش خبرنگاران، مجموعه ای از اشیاء فلزی متعلق به دوره تاریخی رومی و عصر آهن که با یاری دستگاه فلزیاب در یکی از جزیره های ولز کشف شده است، به عنوان گنجینه ملی این کشور ثبت شد.

لایو ساینس نوشت: ایان پورتر در سال 2020 هنگام کاوش در مراتع جزیره انگلسی، واقع در ولز این کشف را انجام داد.

پورتر در بیانیه ای گفته بود: فکر می کنم پیش از من، آخرین کسی که به این اشیاء دست زده بود در حدود 2هزار سال قبل زندگی می کرد و این نکته نشان دهنده تاریخچه این جزیره است.

پورتر بلافاصله کشف این 16 شیء تاریخی را به مقامات گزارش داد. در بین این مجموعه آثار تاریخی، علاوه بر قطعاتی از تجهیزات ارابه و سواره نظام، یک سنجاق سینه مجلل و چهار سکه متعلق به دوران رومی بریتانیا، یعنی از 43 تا 410 میلادی کشف شد.

با توجه به اینکه این اشیاء در مجاورت یک چشمه کشف شده اند، فردی که آن ها را دفن نموده بود، محل دفن را به عنوان یک مکان مهم برای برگزاری یک مراسم آیینی در نظر گرفته بود.

متخصصان معتقدند بسیاری از این اشیاء از جمله اجزاء مربوط به ارابه و سوارکاری در فاصله بین 50 تا 120 میلادی در محل دفن شده بودند و سکه ها نیز در دوران رومی اضافه شده اند.

این نخستین باری نیست که آثار تاریخی مربوط به این دوره از تاریخ در این جزیره کشف شده است. در دهه 40 میلادی نیز مجموعه ای از آثار تاریخی عصر آهن در این مکان پیدا شده بود.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 14 اسفند 1402 بروزرسانی: 14 اسفند 1402 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 31578

به "کشف گنجینه رومی و عصر آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گنجینه رومی و عصر آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید