10 نکته مهم که پیش از بازی کردن الدن رینگ باید بدانید

به گزارش دَبی بلاگ، همانطور که احتمالا شنیده اید، بازی های استودیوی پیروز فرام سافتور معمولا چالش برانگیز و از سختی زیادی برخوردار هستند. با اینکه بسیاری قبل از عرضه الدن رینگ، فکر می کردند که با وجود مکانیزم های نو، بازی ساده تر از آی پی های گذشته این استودیو شده است، با این حال به نظر می رسد که اینگونه نیست. در واقع بازی با تمام مکانیزم های مخفی کاری و المان های دنیا باز خود، همچنان بسیار سخت است و برای ورود به سرزمین های میانه، به تمام یاری هایی که می توانید دریافت کنید، احتیاج خواهید داشت. برای این منظور، در اینجا 10 نکته مهم گردآوری نموده ایم تا به ورود راحت تر شما به این دنیای زیبا و در عین حال بی رحمانه یاری کند.

10 نکته مهم که پیش از بازی کردن الدن رینگ باید بدانید

10. سوارکاری

یکی از روش های ابتدایی برای کاوش و گشت و گذار سریع در دنیای الدن رینگ، سوار شدن بر موجود اسب مانندی به نام تورنت است. این حیوان به شما اجازه می دهد تا مسافت هایی طولانی را با سرعت بالایی که دارد طی کنید و از طرفی با پرش مضاعف یا همان دابل جامپی که انجام می دهد به همراه توانایی هایی که هنگام نبرد برای شما فراهم می نماید، بسیار مفید واقع می گردد. هنگام مبارزه در منطقه ها باز با دشمنان بزرگتر و کندتر، تورنت را با استفاده از سوت خود فراخوانید. سرعت اضافی و توانایی ثابت ماندن آن در حین نبرد، آن را به ابزاری عالی برای حمله سریع و عقب نشینی تبدیل می نماید. این ویژگی هنگام مبارزه با غول ها، دشمنان سپردار و سوار بر اسب بیشتر به چشم می آید. خوشبختانه امتیازاتی که از کشتن دشمنان با اسب بدست می آورید با نابودی آن ها به صورت پیاده هیچ فرقی ندارد.

تورنت بعلاوه به لطف قابلیت های حمله عمودی سریع خود، متحد بزرگی در برابر انبوهی از دشمنان عادی است. با فشار دادن L3 در پلی استیشن و یا معادل آن در دیگر پلتفرم ها، می توانید از روی اسب خود بپرید و یک ضربه سهمگین بر دشمنان وارد کنید. با این حال دریافت آسیب زیاد هنگام سوارکاری باعث می گردد تا به زمین خورده و به مراتب آسیب بیشتری دریافت کنید.

9. گشت و گذار

دقیقا مانند بازی های سری سولز، بازیکن هنگام کاوش در سرزمین های میانه تنها راهنمای خود خواهد بود. با این حال، نکاتی وجود دارد که نشان می دهد در حال نزدیک شدن به یک منطقه یا راه اصلی هستید. باس ها، دشمنان قدرتمند، گروه های مختلف و البته مجسمه های ماریکا همگی برجسته شده اند تا شما را در جهت درست راهنمایی نمایند. گریس ها مانند بون فایرها عمل در سری سولز عمل می نمایند و می توانند به شما در پیدا کردن جهت اصلی یاری نمایند. این مکان های استراحت یک دنباله طلایی کم رنگ را ایجاد می نمایند که می توانید برای پیشبرد مراحل اصلی و رسیدن به مکان بزرگ بعدی از آن ها بهره ببرید.

دقت داشته باشید که حتما در گریسی که در شمال غربی منطقه اولیه بازی وجود دارد استراحت کنید تا با ملینا دیدار کنید. دختری که به شما یاری می نماید با استفاده از رون های جمع آوری شده مانند سول ها در دارک سولز، به ارتقای سطح شخصیت خود بپردازید. هنگام ورود به یک منطقه تازه، نقشه شما خالی خواهد بود تا زمانی که از یک لوح بازدید کنید. این نماد کوچک را روی نقشه پیدا کنید، یک علامت روی آن گذاشته و آن را پیدا کنید. یافتن و اکتشاف غارهای پنهان، قلعه ها و سایر نقاط با نقشه بسیار آسان تر خواهد بود. البته نقشه ها را از افراد مختلف نیز می توان خریداری کرد.

8. مخفی کاری

مانند بازی های گذشته فرام سافتور شما معمولا با تعداد زیادی از دشمنان در عین واحد سروکله خواهید زد. دنیای بازی به وسیله بسیاری از موجودات مختلف اشغال شده است و بسیاری فقط مرگ شما را می خواهند. برخی از این گروه های دشمنان پایگاه هایی دارند که برای لوت و بدست آوردن رون مفید هستند. در چنین لحظاتی، استفاده از محیط اطراف و یافتن امن ترین راه ممکن برای مقابله با دشمنان بسیار مهم است. گاهی اوقات این بدان معناست که در منطقه، یکی یکی به پشت دشمنان رفته و آن ها را بکشید.

در مواقع دیگر این به معنای پنهان شدن در پشت غول بزرگی است که از قلعه ای محافظت می نماید که نتیجه آن لوت کردن منطقه بدون مبارزه است. دقت داشته باشید که در برخی مکان ها برخی دشمنان می توانند بقیه را با ایجاد صداهایی از وجود شما باخبر نمایند، پس آن ها را در اولویت قرار دهید. به طور کلی راه های زیادی برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد و شما از آزادی عمل زیادی برخوردار هستند.

7. فرار در مواقع ضروری

در حین تردد در دنیا با باس های اصلی و فرعی مختلفی در منطقه ها تصادفی روبرو خواهید شد. این باس ها گاهی اوقات در غارها هستند و گاهی در منطقه ها مختلف پرسه می زنند. با این که باس های اصلی هنگامی که با آن ها روبرو شوید راه فراری نخواهید داشت، در خصوص موارد فرعی اگر کاملا آماده نیستید می توانید از این نبردها اجتناب کنید. به عنوان مثال در بخشی از بازی اژدهایی از آسمان به سمت شما خواهد آمد که ممکن است قبل از این که متوجه شوید، شما را از بین ببرد. در این مواقع رجحانن راه فراخواندن تورنت و فرار از مهلکه است زیرا ممکن است رون های خود را از دست بدهید. البته در صورتی که توان مبارزه با باس را دارید می توانید شانس خود را امتحان کنید.

6. احضار ارواح

Spirits Ashes آیتم هایی منحصربه فرد در الدن رینگ هستند که می توانید پس از شکست دشمنان بدست آورید. بعلاوه در بازی می توانید خاکستر برخی از ارواح دشمن را پیدا کنید یا خریداری نموده و از آنها برای نبردها بهره ببرید. برای استفاده خاکستر ارواح باید زنگ روح را از یک جادوگر مرموز در نزدیکی کلیسای ابتدای بازی بدست آورید. سپس با تجهیز آن ها زمانی که آیکونی مانند دروازه ای سنگی در پایین و سمت چپ صفحه پدیدار شد، می توانید ارواح را احضار کنید. احضار ارواح مقادیر متفاوتی از اندازه FP شما را کاهش خواهد داد. برخلاف ویژگی احضار بازیکن های مختلف، روح ها به وسیله یک هوش مصنوعی کنترل می شوند.

موارد استفاده از ارواح زیاد است. اگر در کوشش برای عبور از یک پایگاه دشمن هستید، سعی کنید با احضار روح توجه دشمنان را از خود دور کنید. به روشی مشابه، می توانید از روح ها در مقابل باس های قوی بهره ببرید تا در حین آسیب زدن، تمرکز آن ها را بهم بزنید. با این حال طریقه استفاده از آن ها زیاد است و کاملا بستگی به خود شما دارد.

5. دقت در انتخاب کلاس

همچون بازی های سری سولز، انتخاب کلاس هسته اصلی الدن رینگ را تشکیل می دهد. شما باید به این نکته توجه کنید که چه کلاسی را انتخاب می کنید تا بتوانید رجحانن بهره را از آن ببرید. خوشبختانه هیچ رجحان میان کلاس های بازی وجود ندارد زیرا هر کلاس مزایا و معایب خود را دارد و تقریبا هر نوع بازیکنی می تواند متناسب با سبک بازی خود یکی از آن ها را انتخاب و در ادامه پیشرفت دهد. آماری که باید به آن ها دقت داشته باشید عبارت اند از:

 • Vigor: افزایش نوار سلامتی و قدرت دفاعی در برابر آتش و سم
 • Mind: افزایش مقدار FP و تمرکز
 • Endurance: افزایش مقدار استامینا، مقاومت در خصوص خونریزی و سرمازدگی؛ این ویژگی بعلاوه معین می نماید که تجهیزات شما چقدر می توانند سنگین باشند.
 • Strength: افزایش قدرت حملات، مقاومت فیزیکی و توانایی استفاده از سلاح های سنگین
 • Dexterity: افزایش توانایی استفاده از تسلیحات پیشرفته و قدرت حملات؛ بالا بردن این بخش بعلاوه زمان اجرای طلسم ها و آسیب های ناشی از سقوط را کاهش می دهد و افتادن از اسب را سخت تر می نماید.
 • Intelligence: فراهم کردن توانایی مورد احتیاج برای اجرای نوع خاصی از طلسم ها و افزایش قدرت های جادویی و مقاومت در مقابل آن ها
 • Faith: افزایش قدرت جادویی نوع خاصی از افسون ها به نام sacred Incantations
 • Arcane: بالا بردن شانس پیدا کردن آیتم های مختلف و مقاومت در برابر برخی از جادوها

اگر می خواهید بر جادوگری تمرکز داشته باشید، بهتر است به عنوان یک Astrologer یا Prophet بازی را آغاز کنید. برای یک کلاس فیزیکی تر، Hero یا Vagabond ممکن است کلاس مناسب شما باشد. اگر در پی کلاسی هستید که از جادو و سلاح های فیزیکی به صورت متعادل استفاده کند، به راحتی می توانید Prisoner یا Confessor را انتخاب کنید. در نهایت برای کسانی که می خواهند از سلاح های پیشرفته استفاده نمایند، کلاس های Warrior و Samurai وجود دارند.

4. حملات شارژ (Charge attacks)

حملات شارژ در بازی های سولزبورن از پایه های اصلی گیم پلی هستند، اما الدن رینگ آن ها را به سطح تازهی می برد. در واقع به جای این که فقط بتوانید حملاتی با سلاح های فیزیکی استاندارد انجام دهید، می توانید حرکات و جادوهای خاصی را پیاده سازی کنید. جادوهای شارژ شده بسیار قدرتمند هستند، و نه تنها آسیب بیشتری به دشمنان وارد می نمایند، بلکه تاثیراتی در جهت استفاده بهتر از جادوها دارند.

به عنوان مثال طلسم دراگون فایر می تواند یک سر یک اژدهای بزرگ را احضار کند و یک آتش سوزی با برد وسیع را ایجاد کند. اگر دکمه ای که برای استفاده از این توانایی استفاده می گردد را نگه دارید، آن گاه اژدها به طور مداوم ضربه ویرانگر خود را وارد می نماید. این قابلیت برای گروه های دشمنان و موجودات قدرتمند تر بسیار مفید است. مانند هر چیز دیگری در بازی، شما تشویق می شوید که این قابلیت ها را ا آزمایش نموده و در موقعیت های مختلف به روش های منحصربه فردی از آن ها بهره ببرید.

3. مجسمه های ماریکا

هنگام سرگردانی در سرزمین های میانه، با هزاران مجسمه عجیب و غریب روبرو خواهید شد. برخی از این مجسمه ها که Stakes of Marika نامیده می شوند و معمولا هنگام ورود به مکان های تازه که در آن دشمنان قدرتمند وجود دارند، پدیدار می شوند. این ها در واقع به عنوان چک پوینت های موقتی عمل می نمایند که می توانید از آن ها مجددا آغاز به کار کنید تا از بازگشت به آخرین سیو خود جلوگیری کنید. مطمئن باشید که هر زمان از یکی از آن ها عبور کردید، یک نبرد واقعی انتظارتان را می کشد.

2. ساخت آیتم های مختلف

به لطف سیستم تازه کرفتینگ الدن رینگ، در بازی مدام در حال شکار و ساخت آیتم خواهید بود. با این حال، قبل از آغاز باید یک کیت ساخت آیتم را از Merchant Kale به قیمت 50 رون تهیه کنید. می توانید پس از خروج از غار ابتدایی بازی و با رفتن به سمت شمال کلیسا و تاجر را پیدا کنید. هنگامی که این ابزار را بدست آوردید، در پی کتاب های آشپزی مختلفی باشید که دارای فرمول های زیادی برای ساخت اقلام مختلف هستند. تعدادی را می توانید از خود تاجر نیز بخرید. به عنوان مثال، یک دستور غذای بسیار مهم به تورنت یاری زیادی خواهد نمود و می تواند در حین مبارزه او را التیام ببخشد. البته به طور کلی مقدار مواد اولیه برای ساخت این آیتم ها در بازی زیاد است و احتیاج نیست چندان در خصوص پیدا کردن آن ها حساس باشید.

1. مکانیک های مبارزه

الدن رینگ شاهد بازگشت و معرفی مکانیک های زیادی در بخش مبارزه است که در صورت تسلط بر آن می توانید آسیب های بیشتری به دشمنان وارد کنید. با این حال سه موردی که بیشتر از همه باید به آن توجه داشته باشید، در ادامه آمده است.

 • Guard Countering: استفاده از این مهارت مستلزم بلاک کردن ضربه دشمنان با سپر با فشردن دکمه L1 و مشابه آن در پلتفرم های مختلف و بلافاصله فشار دادن R2 برای حمله با یک ضربه قوی است. شما می توانید این کار را هم با نگه داشتن سلاح با دو دست و هم با سپر انجام دهید. این قابلیت، مبارزه با دشمنان استاندارد را آسان می نماید زیرا اغلب آن ها را گیج یا به نوعی استگر و امکان کشتن سریع آن ها را فراهم می نماید.
 • Two-Handing weapons: استفاده از سلاح با دو دست که با نگه داشتن مثلث و فشار دادن L1 انجام می گردد، آسیب معمولی را افزایش می دهد. این راهکار مناسبی برای آن دسته از کلاس هایی است که تمرکز کمتری روی بخش قدرت دارند، اما باید آسیب های سنگینی را در کوتاه مدت وارد نمایند. این حملات می توانند به راحتی دشمنان را گیج نموده و بعضا سپر آن ها برای مدتی از کار بیندازند.
 • Power Stances: این مکانیک از دارک سولز 2 و 3 بازگشته است. اگر دو سلاح از یک نوع مشترک را در دست های خود دارید، می توانید با هر دو سلاح به طور همزمان حمله کنید. این در نهایت آسیب وارد شده به دشمنان را افزایش می دهد.

همانطور که دیدید بازی ممکن است ما را به دنیای کاملا تازهی ببرد، اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید برای آن آماده باشید. اگر این نکات را دنبال کنید و با کنجکاوی به موقعیت ها مختلف نگاه کنید، زمان کمتری را صرف تماشای مرگ خود در بازی خواهید کرد.

الدن رینگ هم اکنون روی کنسول های نسل هشتم و نهمی ایکس باکس، پلی استیشن و رایانه های شخصی در دسترس است.

منبع: PlayStation.blog

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 23757

به "10 نکته مهم که پیش از بازی کردن الدن رینگ باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته مهم که پیش از بازی کردن الدن رینگ باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید