10 هزار نفر از فرزندان اعضای داعش در شمال سوریه سرگردان هستند

به گزارش دَبی بلاگ، گزارش یک سازمان امدادی نشان می دهد که نزدیک به 10 هزار کودک داعشی از والدین تبعه 40 کشور دنیا همچنان در اردوگاه شمال شرقی سوریه، سرگردان هستند.

10 هزار نفر از فرزندان اعضای داعش در شمال سوریه سرگردان هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تازه ترین آمار سازمان انگلیسی بچه ها را نجات دهید نشان می دهد که نزدیک به 10 کودک از والدین داعشی در اردوگاه های شمال شرقی سوریه سرگردان و در شرایط فاجعه آمیز انسانی بسر می برند.

روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به گزارش این سازمان نوشت که بیشتر این بچه ها که سن 50 درصد آن ها زیر پنج سال است، در حال حاضر در اردوگاه الهول واقع در استان الحسکه هستند و شرایط سخت این اردوگاه زمینه مناسب برای راهنمایی این بچه ها به سمت افراطی گری را فراهم نموده است.

به نوشته این روزنامه، یکی از موانع قانونی بر سر راه بازگشت این بچه ها به کشورشان، این است که جدا کردن این بچه ها از مادرانشان که در این اردوگاه بسر می برند، نقض حقوق بشر بین المللی است و گذشته از آن بسیاری از کشورها با بازگشت این داعشی ها مخالفت نموده اند.

بنابر این گزارش، بعضی از این مادران داعشی از حقوق مادری خود گذشته اند تا به فرزندانشان اجازه بازگشت به زندگی عادی داده گردد، اما بعضی دیگر از آن ها همچنان وفاداری خود به داعش را حفظ نموده و در انتظار ایجاد خلافت اسلامی هستند و بچه ها خود را نسل جدید داعش می دانند و تمایلی به بازگشت به کشورشان ندارند.

طبق گزارش وبگاه الخلیج آنلاین، بعضی ساکنان اردوگاه نیز گفتند که شماری از این مادران از اردوگاه مذکور که توسط افراد مسلح کُرد مدیریت می گردد، فرار نموده اند.

ق

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 4973

به "10 هزار نفر از فرزندان اعضای داعش در شمال سوریه سرگردان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 هزار نفر از فرزندان اعضای داعش در شمال سوریه سرگردان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید