6 اپلیکیشن کاربردی برای کاهش هزینه های سفر

به گزارش دَبی بلاگ، پیدا کردن بلیط های مقرون به صرفه قیمت هواپیما، هتل هایی مناسب برای اقامت و خودرو های کرایه ای با قیمت مناسب می تواند بخش بزرگی از نگرانی هایتان در خصوص هزینه سفر را کاهش دهد.

6 اپلیکیشن کاربردی برای کاهش هزینه های سفر

آخرین چیزی که مسافران می خواهند، این است که هزینه هایشان کمتر از حد لازم باشد و خوشبختانه اپلیکیشن های زیادی وجود دارند تا به شما یاری کنند این هزینه های اضافی را کاهش دهید.

طبق گفته ادوارد پیزارلو، وبلاگ نویس سفر و ویراستار Pizza in Motion، این برنامه ها می تواند در تمامی مراحل سفر، از برنامه ریزی های پرواز تا رزرو هتل و دیگر فعالیت ها، به ما یاری کند تا هزینه ها را کاهش دهیم. این برنامه ها اطلاعات گسترده ای را در اختیار ما قرار می دهند. کریس مک گینیس، وبلاگ نویس TravelSkills، اضافه می نماید که اپلیکیشن های سفر بعلاوه برای تغییر برنامه زمانی و رزرو جایگاه هواپیما و... مفید هستند. بنابراین ارزش این را دارد که این اپلیکیشن ها را در گوشی خود داشته باشیم.

هواپیما

هاپر

هاپر (hopper) برترین زمان برای خرید بلیط را به شما نشان می دهد. بعلاوه این موضوع را به شما اطلاع می دهد که آیا پروازی که می خواهید با آن سفر کنید، دچار تغییر قیمت می گردد یا خیر. کاربران مقصد خود را انتخاب می کنند و هاپر برنامه زمانی مربوط به چند ماه آینده آن خط هوایی را در اختیار آن ها قرار می دهد. هر روز بر حسب قیمت آن با رنگ کدگذاری می گردد. این رنگ گذاری ها به این صورت است که تاریخ های با رنگ سبز نمایان گر نازل ترین قیمت ها و رنگ قرمز نمایان گر گران ترین قیمت های پروازی است. شما بعلاوه می توانید از هاپر بخواهید اگر تغییری در قیمت پرواز شما به وجود آمد، شما را با خبر سازد. مک گینیس می گوید:

علم پشت صحنه و نحوه عملکرد آن بی نقص نیست، با این حال اطلاعات آن معمولا براساس پول و هزینه مرتب شده است و کمتر اپلیکیشنی شبیه به آن در بازار وجود دارد.

ایرفیر

ایرفیر (airfair) به شما این امکان را می دهد تا بدانید در صورت بروز اتفاقاتی چون تاخیر در پرواز یا لغو آن، چه مقدار هزینه باید دریافت نمایید. پیزارلو در این رابطه می گوید:

افراد زیادی به اروپا پرواز می کنند و در صورتی که تاخیری به دلیل بدی آب و هوا وجود داشته باشد، آن ها از این موضوع باخبر نمی شوند که باید مبلغی را برای جبران خسارت دریافت کنند.

هتل ها

هتل تونایت

هتل تونایت (hotel tonight) زمانی که پروازتان لغو گردد، به یاری شما می آید. این برنامه هتل های نزدیک را برای رزرو اتاق در همان روز، روز بعد یا در بازه زمانی یک هفته جست و جو می نماید و از این منظر یاری فراوانی به شمار میرود. از نظر پیزارلو با اینکه هتل تونایت از یک وب سایت هم برخوردار است، اما ویژگی رزرو دقیقه آخر آن بر روی اپلیکیشن بهتر کار می نماید. با این حال اشکالات معدودی نیز وجود دارند. از جمله این موارد می توان به این موضوع اشاره نمود که کاربران از ویژگی عضویت ممتاز بهره مند نیستند و تمامی رزروها به صورت غیر قابل برگشت است و در صورت لغو تمام هزینه به عنوان جریمه کسر می گردد. بنا بر گفته مک گینیس هتل تونایت در فصولی به غیر از فصول اصلی مسافرت، برترین تخفیف ها را ارائه می دهد.

استی ات هند (stayathand)

شیوه عملکرد استی ات هند مشابه هتل تونایت است، اما پیزارلو از این جهت این اپلیکیشن را پیشنهاد می دهد که کاربران می توانند بازه ای بیشتر از یک هفته را جست و جو کنند و بعلاوه از عضویت ممتازشان بهره مند شوند. با وجود اینکه این اپلیکیشن برای رزروهای کوتاه مدت و جست و جوی مکان های نزدیک مفید است، اما تنها دربرگیرنده فهرست مکان های محدود به کشور آمریکا است.

کرایه اتومبیل و پارکینگ

تورو

تورو (turo) به نوعی شبیه به airbnb است، اما با این تفاوت که برای ماشین ها استفاده می گردد. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می دهد هنگامی که ماشین شان در اختیارشان نیست، بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند و بعلاوه به کاربران این قابلیت را می دهد تا خودروی فرد دیگری را اجاره کنند. مشابه ایربی ان بی در این برنامه هم قابلیت انتخاب ماشین های گوناگون از هوندا گرفته تا تسلا وجود دارد. به گفته پیزارلو عموما قابلیت های تورو کمی مقرون به صرفه تر از کرایه اتومبیل به روش سنتی خواهند بود.

اسپات هیرو

برای هر کسی که از پرداخت هزینه های گزاف پارکینگ هتل خسته شده است، اسپات هیرو (spothero) می تواند در ارائه گزینه های مقرون به صرفه تر یاری شایانی کند. این اپلیکیشن به مکان های پارکینگ در آن ناحیه اشراف دارد و به کاربران اجازه انتخاب مقرون به صرفه ترین و نزدیک ترین مکان را می دهد. بعلاوه قابلیت پارکینگ بدون پرداخت نقدی را فراهم می نماید و کاربران پرداخت را به وسیله خود اپلیکیشن انجام می دهند و سپس بارکدی به آن ها داده می گردد تا در پارکینگ مورد نظر آن را اسکن کنند.

بر طبق گفته پیزارلو اسپات هیرو خدمات مناسبی را در اختیار مشتریان قرار می دهد، به نحوی که اگر مسئله ای پیش بیاید، اپلیکیشن کوشش می نماید تا فروشنده دیگری را پیدا کند که همان قیمت را پیشنهاد می دهد.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

منبع: کجارو / time.com
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 23095

به "6 اپلیکیشن کاربردی برای کاهش هزینه های سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 اپلیکیشن کاربردی برای کاهش هزینه های سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید