آغاز نخستین جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ

به گزارش دَبی بلاگ، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفته نخستین جلسات علنی برای ادامه تحقیقات استیضاح رئیس جمهور این کشور از هفته آینده برگزار می شود.

آغاز نخستین جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس کنندگان آمریکا گفته نخستین جلسات علنی برای تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از هفته آینده (بعد از یکشنبه) برگزار می شود.

شیف که طراح اصلی تحقیقات استیضاح از دونالد ترامپ بابت گفت وگوی جنجالی او با رئیس جمهور اوکراین در ماه جولای است گفته که برگزاری این جلسات علنی فرصتی است که مردم آمریکا خودشان درباره اقدامات ترامپ قضاوت کنند.

مجلس کنندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای هفته گذشته ضمن رسمیت بخشیدن به تحقیقات استیضاح ترامپ، آغاز مرحله جدید این تحقیقات را کلید زد. کمیته های مجلس کنندگان آمریکا در هفته های قبل تر تحقیقات استیضاح را به صورت غیرعلنی پیش برده بودند اما مصوبه جدید خواهان علنی کردن این تحقیقات است.

شیف امروز چهارشنبه گفت ویلیام تایلور، دیپلمات ارشد آمریکا در اوکراین و جورج کنت، دستیار وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه هفته آینده (13 نوامبر/22 آبان) در جلسات استماع علنی کمیته امور اطلاعاتی مجلس کنندگان حاضر خواهند شد.

این کمیته سپس روز جمعه 15 نوامبر میزبان ماری یووانویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین خواهد بود که اخراج او از این سمت در اردیبهشت ماه سال جاری توسط ترامپ به بخش مهمی از تحقیقات استیضاح تبدیل شده است.

تصویب قطعنامه برای رسمی شدن تحقیقات استیضاح ترامپ با آنکه گامی مهم در روند افشاگری ها علیه او به شمار می رود بعید است به استیضاح و برکناری او منجر شود. در رأی گیری هفته گذشته در مجلس کنندگان هیچ کننده جمهوری خواه به قطعنامه رسمی کردن تحقیقات استیضاح علیه ترامپ رأی موافق نداد.

در صورتی که قانونگذاران دموکرات تصمیم به کلید زدن بندهای استیضاح علیه ترامپ بگیرند باید ابتدا در مجلس کنندگان به آن رأی بدهند و در مرحله بعد، مجلس سنا هم باید درباره استیضاح ترامپ رأی بدهند.

حتی اگر مجلس کنندگان که اکثریت کرسی های آن در اختیار کنندگان دموکرات است با استیضاح ترامپ موافقت کند، مجلس سنا که اکثریت آن در دست جمهوری خواهان است احتمالاً ترامپ را تبرئه خواهد کرد.

در حال تکمیل...

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 3839

به "آغاز نخستین جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز نخستین جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید