اخبار سیاسی

ابراز نارضایتی از شرایط بودجه پژوهشی در لایحه 1400

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین رحیمی در نشست خبری امروز در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره شرایط بودجه پژوهشی در لایحه بودجه 1400 گفت: رشد بودجه عمومی کشور در لایحه 1400، 42 درصد است و رشد بودجه دانشگاه های کشور نیز همین حدود است یعنی در چارچوب رشد میانگین کشوری.

19 دی 1399

حمله سایبری به وزارت خزانه داری آمریکا

تهران (پانا)- خبرگزاری رویترز یکشنبه شب از حملات سایبری به وزارت خزانه داری آمریکا خبر داد.

19 دی 1399

یزد مقصدی ایمن برای صنعت گردشگری کشور می گردد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، یزد مقصدی ایمن برای صنعت گردشگری کشور می گردد.

17 دی 1399

کرونای جدید، سفر جانسون به هند را لغو کرد

دولت انگلیس روز سه شنبه گفت، نخست وزیر این کشور سفر آینده رسمی خود به هند را در پی شیوع سریع نوع جدید ویروس کرونا در این کشور که او را ناچار به تحمیل قرنطینه تازه ملی نموده، لغو نموده است.

17 دی 1399

ترویج بیشتر اسلام با افزایش ارتباطات علمی با دانشگاه های خارجی

ر به نقل از وزارت علوم، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل ضمن بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب، با رئیس و معاونان دانشگاه دیدار کرد.

15 دی 1399

مرکل: پیروزی بر کرونا با واکسن در عرض چند ماه ممکن نیست

صدر اعظم آلمان پیروزی بر کرونا با ابزار واکسن را در عرض چند ماه ممکن ندانسته و بخش های مراقبت های ویژه در آلمان هم درباره شیوع موج سوم کرونا بعد از تعطیلات کریسمس هشدار داده اند.

14 دی 1399

توافق اوپک پلاس بر سر افزایش تدریجی تولید نفت در سال 2021

تهران (پانا) - کاهش تولید نفت اعضای اوپک پلاس در اولین ماه سال 2021 میلادی 7.2 میلیون بشکه خواهد بود که نشان دهنده افزایش 500 هزار بشکه ای تولید نفت این کشورها است. این در حالی است که بر اساس توافق اولیه در بهار سال جاری، کاهش تولید از ابتدای سال 2021 باید به 5.7...

14 دی 1399

سال آینده وام ازدواج افزایش می یابد؟

به گزارش خبرنگاران، طبق جزئیات پیش نویس لایحه بودجه سال 1400، رقم وام ازدواج همان 50 میلیون تومان سال جاری در نظر گرفته شده و دولت قصدی برای افزایش آن ندارد.

12 دی 1399

مکرون: تحریم های آمریکا علیه سیاستمداران لبنان بی نتیجه است

رئیس جمهور فرانسه در دومین کنفرانس مجازی جمع آوری یاری اقتصادی برای لبنان گفت که تحریم های آمریکا علیه سیاستمداران لبنان و در فرایند تشکیل دولت بی نتیجه بوده است.

11 دی 1399

چرا پرونده اقتصادی دانشگاه ها شفاف نیست؟ ، سایت هایی که برای اطلاعیه های دم دستی طراحی شدند!

موضوع شفافیت اقتصادی دانشگاه ها، از جمله مواردی است که دغدغه جامعه دانشگاهی و دانشجویان است؛ در صورتی که هیچ گونه اطلاع رسانی در این خصوص از سوی دانشگاه ها صورت نمی گیرد.

8 دی 1399

تعدادی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بازداشت شدند

دادستان ایرانشهر گفت: تعدادی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر توسط عوامل امنیتی این شهرستان دستگیر و بازداشت شدند.

30 آذر 1399

اعلام مشاغلی که می توانند فعال باشند

کلیات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با شرایط و فرایند بیماری کووید 19 در شهرهای کشور، از سوی کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اعلام شد.

29 آذر 1399

ظریف با دستور کار برجام به مسکو می رود

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز 25 ماه نوامبر(5 آذر) به مسکو می آید.

28 آذر 1399

وجود 32 میلیون کاربر بازیهای دیجیتال در کشور

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: آخرین داده های آنالیز شده در پیمایش های بنیاد نشان می دهد در یک دهه اخیر از سال 89 تا کنون مجموعه بازیکنان بازی های دیجیتال دوبرابر شده و از 16 به 32 میلیون نفر رسیده است. سرانه مصرف هر ایرانی 31 دقیقه و سرانه مصرف...

28 آذر 1399

برزیل به پروژه ارسال فضانورد به ماه پیوست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ناسا، جیم بریدنستاین، مدیر ناسا و مارکوس پونتس وزیر علم، فناوری و نوآوری برزیل روز گذشته در یک مراسم مجازی تفاهم نامه ای را در مورد همکاری در پروژه آرتمیس امضا کردند.

27 آذر 1399

بررسی چالش ها و معضلات آموزش عالی کشور در رشته شیمی

خبرگزاری خبرنگاران- ، دکتر مسلم منصور لکورج عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه مازندران در یک یادداشت علمی- تحلیلی، به بررسی چالش ها و معضلات آموزش عالی کشور در رشته شیمی پرداخت .

24 آذر 1399

بر سر دوراهی جنگ پس از اخراج مایک پنس

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که هنوز نتیجه انتخابات را نپذیرفته، در حالی که حدود هفت هفته به انتها دولتش باقی مانده، مارک اسپر وزیر دفاعش را اخراج کرد؛ اقدامی که نگرانی توأمان دموکرات ها و جمهوری خواستار درباره انگیزه این اخراج را برانگیخته است.

22 آذر 1399

در ملاقات معاونین وزارت کار با استاندار لرستان تاکید شد؛ تسریع در ساخت پروژه های ایجادی و بهره برداری از طرح های توسعه ای

در نشست مشترک حاتم شاکرمی،معاون روابط کار و نماینده ویژه وزیر در لرستان و حجت میرزائی، معاون امور مالی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با سید موسی خادمی، استاندار لرستان بر تسریع در ساخت پروژه های ایجادی و بهره برداری از طرح های توسعه ای صندوق های وابسته...

22 آذر 1399

ملاقات ظریف با وزیر خارجه شیلی

تهران (پانا)-وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم تحلیف رییس جمهور جدید بولیوی با وزیر امور خارجه شیلی ملاقات کرد.

19 آذر 1399

توسعه مکانیزاسیون کشاورزی به بنگاه توسعه ماشین های کشاورزی تبدیل شده است

خبرنگاران/خراسان رضوی عضو هیأت علمی گروه مهندسی سیستم های کشاورزی دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: استراتژی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص توسعه مکانیزاسیون کشاورزی نامناسب است، به طوریکه دید علمی و پایدار نسبت به مکانیزاسیون کشاورزی در مدیریت کلان ندارند،...

19 آذر 1399
تعداد: (303)