اجرای برنامه های بانشاط در دستور کار کانون دنیا گردی قرار گیرد، برنامه جامع اطلاع رسانی جاذبه های ایران تدوین گردد

به گزارش دابی بلاگ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: انتظاری که من از شرکت های تابعه سازمان میراث فرهنگی دارم این است که به حل مسائل سازمان یاری نمایند و به عنوان بازوهای اجرایی به برطرف موانع در حوزه گردشگری و توسعه و رونق این صنعت یاری نمایند.

اجرای برنامه های بانشاط در دستور کار کانون دنیا گردی قرار گیرد، برنامه جامع اطلاع رسانی جاذبه های ایران تدوین گردد

به گزارش خبرنگار دابی بلاگ، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز یکشنبه 13 آبان در نشست مجمع عمومی عادی (به طور فوق العاده) کانون جهان گردی و اتومبیل رانی با اشاره به تأکید رئیس جمهوری درخصوص اجرای برنامه های بانشاط در جامعه گفت: یکی از دستگاه هایی که می تواند به اجرای برنامه های بانشاط در جامعه یاری کند، کانون جهان گردی و اتومبیل رانی است که به عنوان مثال برگزاری رژه خودروهای کلاسیک و نیز برگزاری رالی ها می تواند به این مهم یاری کند و باید به صورت دائمی و در طول سال از سوی کانون ادامه داشته باشد.

مونسان اضافه نمود: برگزاری چنین برنامه هایی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی در جامعه، می تواند به رونق گردشگری نیز یاری کند.

او اضافه نمود: رالی ها و برنامه هایی که به ایجاد نشاط در جامعه یاری می نماید باید به صورت یک تقویم تدوین گردد و در طول سال تداوم داشته باشد، رالی ها باید به صورت شهری و برون شهری برگزار گردد تا به رونق هرچه بیشتر گردشگری یاری کند.

مونسان سپس در خصوص پورتال جامع گردشگری، برگزاری نمایشگاه های گردشگری خارجی و نیز گردشگری سلامت توصیه هایی را به اعضای هیئت مدیره کانون جهان گردی و اتومبیل رانی ارائه کرد.

استفاده از فرصت اجلاس سازمان جهانی گردشگری در همدان

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اشاره به برگزاری نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در هفته آینده در همدان اضافه نمود: با توجه به حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این رویداد، باید بتوانیم با اجرای برنامه های خلاقانه به معرفی هرچه بهتر ایران یاری کنیم و در این خصوص کانون جهان گردی و اتومبیل رانی با همکاری معاونت گردشگری می توانند نسبت به تدوین یک برنامه جامع برای این رویداد یاری نمایند.

برنامه جامع اطلاع رسانی تدوین گردد

او در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سامانه 09629 نسبت به نظارت آنلاین و آن تایم در این سامانه تأکید کرد.

مونسان در ادامه با اشاره به اهمیت تبلیغات و معرفی جاذبه های گردشگری و آثار فرهنگی تاریخی ایران توضیح داد: کانون می تواند نسبت به تدوین یک برنامه جامع اطلاع رسانی قوی اقدام کند. ترکیه در یک کلیپ یک دقیقه ای به معرفی جاذبه های گردشگری این کشور پرداخته است که در یک هفته 2میلیون بازدیدنماینده داشته است. در این خصوص باید از گروه های حرفه ای و افراد متخصص استفاده کرد که در فضای مجازی بتواند به خوبی این تبلیغات به نمایش درآید.

پیگیری لغو روادید با چین

معاون رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به شناسایی کشورهای هدف اضافه نمود: یکی از کشورهای هدف ما در حوزه گردشگری، چین است، موضوع لغو روادید با چین را با همکاری وزارت امور خارجه پیگیری می کنیم. چین یک کشور پرجمعیت است که ده ها میلیون گردشگر خروجی دارد و یکی از مهمترین کشورهای هدف است.

او اضافه نمود: کانون جهان گردی و اتومبیل رانی به این موضوع ورود پیدا کند و تبلیغات و معرفی ایران در چین و جذب گردشگر از این کشور را بر عهده گیرد و با تدوین یک برنامه جذاب و قوی تبلیغاتی و اطلاع رسانی بتواند به رونق گردشگری و جذب گردشگر از این کشور پرجمعیت جهان یاری کند.

مونسان در ادامه با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت نیز گفت: این حوزه یکی از مهم ترین حوزه های گردشگری است که روند رو به رشدی را دارد و کانون جهان گردی و اتومبیل رانی می تواند به این حوزه ورود پیدا کند و به رونق این بخش از گردشگری در کشور یاری کند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 8

به "اجرای برنامه های بانشاط در دستور کار کانون دنیا گردی قرار گیرد، برنامه جامع اطلاع رسانی جاذبه های ایران تدوین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای برنامه های بانشاط در دستور کار کانون دنیا گردی قرار گیرد، برنامه جامع اطلاع رسانی جاذبه های ایران تدوین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید