احتمال رسیدن روسیه به صندلی 5 کشور برتر از لحاظ آلودگی به کرونا

به گزارش دابی بلاگ، به عقیده کارشناسان، در صورت ادامه فرایند به رو رشد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه، این کشور ممکن است به جمع پنج کشور نخست دنیا در این زمینه بپیوندد و امکان موج دیگر افزایش این بیماری طی یکی دو هفته آینده هم بعید نیست.

احتمال رسیدن روسیه به صندلی 5 کشور برتر از لحاظ آلودگی به کرونا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل دابی بلاگ، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، امروز نوشت: کارشناسان هشدار داده اند که روسیه در صورت ادامه فرایند کنونی افزایش موارد جدید کووید-19 به میزان 10 هزار نفر در روز، می تواند جزو پنج کشور برتر دنیا از لحاظ تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا گردد.

به عقیده آنها ، تعطیلات ماه مه (به مناسبت سالگرد پیروزی در جنگ دنیای دوم) می تواند این آمار را بدتر کند. انتظار موج افزایش دیگری در یکی دو هفته آینده وجود دارد، بنابراین در حال حاضر نمی توان روی بازگشت به زندگی عادی در کشور در آینده نزدیک حساب کرد.

ایوان کونووالوف دانشیار و متخصص بیماریهای عفونی در مصاحبه با این روزنامه گفت: فعلا فقط رشد تعداد ابتلا به کرونا در انتظار مردم روسیه است و معین نیست که شرایط به چه صورت خواهد بود: بردار بیماری (تدریجی) باشد یا اوج بگیرد. این احتمال وجود دارد که در جریان تعطیلات ماه مه (اخر هفته جاری)، مردم به طور گسترده رژیم خود انزوایی را نقض نمایند ، بنابراین در یک تا دو هفته آینده بعید نیست که شاهد افزایش دیگری باشیم و هنوز تثبیت اوضاعی در رابطه با فرایند شیوع کرونا در کشور انتظار نمی رود و برای این منظور باید شاهد عدم رشد بیماری برای چند هفته بود.

وی تأکید کرد که اگر افراد با این تفکر راهنمایی شوند که همه در هر صورت به این بیماری مبتلا خواهند شد و آغاز به حضور بیشتر در خیابانها نمایند ، این بیماری با اشکال بسیارشدیدتری گسترش خواهد یافت و چنین شرایطی، بخصوص برای مناطق فدرال روسیه، بسیار خطرناک است.

این متخصص یادآور شد که در حال حاضر ، تجهیزات پزشکی و کمبود پرسنل بسیار اهمیت دارد و بعضی از کارکنان بخش بهداشت و درمان از کار دست کشیده و قادر به تحمل شرایط سخت فعلی نیستند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه قرار است امروز چهارشنبه درباره شرایط شیوع بیماری کرونا و امکان برداشته شدن گام به گام محدودیت ها در صورت ارزیابی مثبت از اوضاع در هر یک از مناطق این کشور، با مقامات مسئول نشستی داشته باشد.

این در حالی است که واسیلی آکیم کین مدیر انستیتوی تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی و عضو آموزشگاه علوم روسیه در مصاحبه با این روزنامه یادآور شده است، میزان کم مرگ و میر در اثر عفونت کرونا در کشور با تشخیص این بیماری در مراحل اولیه و بدون بروز علائم بالینی آن مربوط است.

وی شرح داد: خوشبختانه تشخیص زود هنگام آلودگی به ویروس کرونا در روسیه امکان کنترل سیر بیماری، جلوگیری از بروز علائم سخت بیماری و اطمینان از کاهش میزان مرگ و میر ناشی از کووید-19 در کشور ما را فراهم نموده است. و به همین خاطر با وجود افزایش آلودگی، تعداد بیمارانی که جان خود را از دست می دهند، در مقایسه با سایر کشورها زیاد نیست.

به گفته این متخصص، سیستم های تست بسیار حساس و دقیق اجازه تشخیص به موقع بیماری کرونا در مرحله بسیار خفیف و ناقلین بدون علامت را می دهند که حدود 70-80 درصد از کل موارد آلودگی در روسیه است که خطر مرگ و میر این ویروس را به کمترین حد رسانده است و این مسئله تأثیر قابل توجهی در مقابله با شیوع کرونا دارد.

لازم به یادآوری است، بر اساس آمار منتشره در روز سه شنبه در روسیه، تعداد مبتلایان به عفونت کرونا طی یک روز به 10 هزار و 102 نفر افزایش یافته و در مجموع به 155 هزار و 370 نفر رسید. ضمن اینکه نزدیک به 20 هزار بیمار بهبود یافته و تنها کمتر از 1500 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 8503

به "احتمال رسیدن روسیه به صندلی 5 کشور برتر از لحاظ آلودگی به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال رسیدن روسیه به صندلی 5 کشور برتر از لحاظ آلودگی به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید