احداث بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور در تبریز

به گزارش دابی بلاگ، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز گفت: بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور از جمله ساخت مرکز دفن پسماند ویژه توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در تبریز در حال ساخت است.

احداث بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور در تبریز

علیرضا اصغری با بیان اینکه مدیریت پسماند در همه جوامع نیازمند توجه و رسیدگی است اظهار کرد: بزرگترین پروژه زیست محیطی در سطح کشور در تبریز در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه بیش از 1000 تن زباله در تبریز به صورت روزانه تولید می شود، اضافه نمود: مدیریت این حجم از زباله نیاز به استفاده از علوم روز و فناوری های لازم دارد و در همین خصوص، احداث سلول دفن زباله، مهندسی دو و سه و همچنین ساخت مرکز دفن پسماند ویژه از جمله پروژه های در حال ساخت توسط قرارگاه خاتم الانبیا به ارزش 100 میلیارد است.

وی با اشاره به لزوم بی خطرسازی پسماندهای ویژه از جمله پزشکی و صنعتی، تاکید کرد: طبق قانون پسماند، بی خطرسازی پسماندهای ویژه برعهده تولیدکننده بوده و بیمارستان ها موظف به بی خطرسازی پسماندهای عفونی خود هستند.

اصغری اضافه نمود: همچنین کارخانجات و واحدهایی که پسماند شیمیایی یا صنعتی تولید می کنند باید ابتدا بی خطرسازی کرده و سپس در اختیار عوامل سازمان پسماند قرار دهند.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی تشریح کرد: کرونا فرصت خوبی برای سنجس توانایی های مدیریت پسماند بود، کادر درمان و صنایع با استفاده از زیرساخت های موجود در زمان کرونا می توانند مواد پسماندی خود را مدیریت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10250

به "احداث بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید