ارمغان نو تکنولوژی برای ناشنوایان و کم شنوایان معرفی گشت ، عینک هوشمندی که تمام آواها را زیرنویس می کند

به گزارش دَبی بلاگ، یک تیم پژوهشی بریتانیایی پیروز شده اند نوعی عینک هوشمند طراحی کنند که به ناشنوایان و کم شنوایان برای درک بهتر هنرهای موسیقی، سینما و تئاتر کمک می کند.

ارمغان نو تکنولوژی برای ناشنوایان و کم شنوایان معرفی گشت ، عینک هوشمندی که تمام آواها را زیرنویس می کند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بسکمک از افرادی که با مسائل شنوایی رو به رو هستند، از حضور در سالن های سینما یا سالن های کنسرت و موسیقی اجتناب می کنند. اما به نظر می رسد این مشکل به زودی حل می شود.

تئاتر ملی لندن با همکاری گروهی از پژوهشگران جوان روی طرحی کار می کند که می تواند امکان درک بهتر کنسرت ها و فیلم و تئاترها را برای مخاطبانی با مسائل شنوایی هموار کند. این برنامه که از سال گذشته مراحل آزمون و خطا را می گذراند، تا سال 2019 به مرحله عملی درخواهد آمد.

این عینکهای تازه ، از طریق شرکت اپسون در همکاری با تئاتر ملی لندن طراحی شده اند و کمی، سنگین تر از عینک های مطالعه است اما در عین حال بسیار سبک تر از هدست های واقعیت مجازی بزرگ است. هنگامی که از عینک به محیط رو به رو نگاه کنید، زیرنویسهایی در پایین لنزهای واقعیت افزوده حرکت می کنند.بنابراین کم شنوایان و نانوایان ماجرای صحنه نمایش را از دست نمی دهند.

یک صفحه کلید دستی نیز به عینک ها از طریق کابل متصل می شود تا هر کاربر بتواند رنگ، میزان و موقعیت زیرنویس های هدست خود را سفارشی کند.

جاناتان سوفولک، مدیر فنی تئاتر ملی لندن در این خصوص، گفت: اگر در یک کنسرت یا تئاتر یک خواننده و هنرمند چندین خط را پشت سر هم مطرح کند، سیستم نیز به سرعت واکنش نشان خواهد داد. این موضوع تنها یک تا 2 ثانیه طول می کشد.

سوفولک تاکید کرد که این سیستم برای کمشنوایان نیز کاربردی است چرا که به لب خوانی کمک می کند.وی ادامه داد: این بسیار ناراحت کننده است که فردی با مسائل شنوایی از لذت یک تئاتر یا کنسرت موسیقی محروم باشد.

ریچارد فرانسوا، که یک ناشنواست پس از آزمون این سیستم می گوید: استفاده از این سیستم بسیار لذت بخش است، زیرا می توانم جنبش بازیگران را در صحنه دنبال می کنم، و همزمان بدانم چه می گویند.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 28372

به "ارمغان نو تکنولوژی برای ناشنوایان و کم شنوایان معرفی گشت ، عینک هوشمندی که تمام آواها را زیرنویس می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارمغان نو تکنولوژی برای ناشنوایان و کم شنوایان معرفی گشت ، عینک هوشمندی که تمام آواها را زیرنویس می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید