اضطراب پس از حادثه نجات یافتگان از کرونا را تهدید می کند

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسلش گیر، عموم مردم بیم دارند که در صورت ابتلاء به کرونا جان خود را از دست بدهند و نسبت به پیامدهای متنوع و خطرناک ابتلاء به این بیماری بی توجه هستند.

اضطراب پس از حادثه نجات یافتگان از کرونا را تهدید می کند

پژوهش های مختلف حاکیست ابتلاء به کرونا تبعات کوتاه مدت و درازمدت زیادی برای سلامتی انسان ها دارد و برخی از این مسائل جنبه های شناختی و روان پزشکی دارند.

بر همین اساس گونه های جدید ویروس کرونا می توانند تأثیرات مخربی بر روی مغز انسان ها داشته باشند و در 45 درصد بیماران بررسی شده در انگلیس منجر به اختلال در توانایی شناخت افراد شده اند. همچنین در حدود 28 درصد از بیماران ابتلاء به کرونا باعث شده تا عملکرد حافظه افراد مختل شود. این اختلال ها در برخی بیماران بهبود یافته شدید بوده است.

متداول ترین اختلال در بهبودیافتگان کرونا در ماه های اخیر اختلالی موسوم به پی تی اس دی یا اختلال اضطراب پس از سانحه بوده است. این اختلال پس از مشاهده، تجربهٔ مستقیم یا کسب اطلاع از یک عامل استرس زا و آسیب زای شدید روی می دهد که می تواند به مرگ واقعی یا تهدید به مرگ یا وقوع یک سانحهٔ جدی منجر شود. در واقع این افراد حتی بعد از بهبودی بیماری کرونا احساس ترس و درماندگی می کنند، رفتارهای آشفته و حاکی از بی قراری بروز می دهند و خواب و فعالیت های روزانه آنها مختل می شود.

احساس افسردگی و خستگی و فرسودگی از جمله نشانه های شایع در بسیاری از مبتلایان به ویروس کروناست. مسائل مربوط به حافظه در نیمی از بهبودیافتگان از کرونا وجود داشته و حدود نیمی از این افراد هم گفته اند توان تمرکز خود را از دست داده اند. این نگرانی وجود دارد که طی ماه ها و سال های آینده میلیون ها نفر در سراسر جهان بعد از رهایی از کرونا با مسائل مذکور دست و پنجه نرم کنند و توانایی فعالیت حرفه ای، رانندگی، مدیریت امور مالی، تصمیم گیری های دقیق، رسیدگی به امور خانوادگی و غیره را از دست بدهند.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15965

به "اضطراب پس از حادثه نجات یافتگان از کرونا را تهدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضطراب پس از حادثه نجات یافتگان از کرونا را تهدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید