افزایش 2 میلیارد مترمکعبی حجم آب دریاچه ارومیه در یکسال

به گزارش دَبی بلاگ، مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از افزایش 101 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اطلاع داد.

افزایش 2 میلیارد مترمکعبی حجم آب دریاچه ارومیه در یکسال

به گزارش ایسنا، فرهاد سرخوش با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه گفت: تراز فعلی دریاچه ارومیه با رشد 101 سانتی متری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 1271.26 متر است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان این که وسعت فعلی دریاچه ارومیه 2800 کیلومتر مربع گزارش شده است، گفت: دریاچه ارومیه در حال حاضر 3 میلیارد و 320 میلیون مترمکعب آب دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 میلیارد و 310 میلیون مترمکعب افزایش را نشان می دهد.

وی با اشاره به سفر اخیر هیات دولت و بازدیدهای اجرا شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از پروژه های احیای دریاچه ارومیه و ماحصل این بازدیدها، اضافه کرد: طی هفته گذشته 200 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ماده 10 و 12 برای پروژه های احیای دریاچه ارومیه مصوب شد که مراحل اداری برای ابلاغ این اعتبار در حال اجرا است.

سرخوش با بیان این که اکثر پروژه های احیا دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد هستند، ادامه داد: پروژه های آبرسانی در اولویت تزریق اعتبار مصوب شده قرار دارند.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 3235

به "افزایش 2 میلیارد مترمکعبی حجم آب دریاچه ارومیه در یکسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 2 میلیارد مترمکعبی حجم آب دریاچه ارومیه در یکسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید