افزودن کلمه های نو به فرهنگ لغت آکسفورد

به گزارش دَبی بلاگ، فرهنگ لغت آکسفورد دائما در حال به روزرسانی و افزودن لغت های نو به دایره واژگان خود است.

افزودن کلمه های نو به فرهنگ لغت آکسفورد

انتشارات دانشگاه آکسفورد به تازگی فهرست لغت های تازه افزوده شده به دایره واژگان لغت نامه خود را گفت که عبارتند از Autocorrect و Instayam. لغت Instayam به عکسی که گفته می شود که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده و مورد پسند عموم واقع شده است. همچنین لغت Autocorrect نیز به مفهوم اصلاح اتوماتیک ایراد تایپی در متن است. از جمله سایر لغت های تازهالورود به فرهنگ لغت آکسفورد Social Fleedia به معنی فردی که حساب کاربری خود را در شبکه های اجتماعی فیرفعال کرده و کلمه LOYO به اختصار از Laugh On Your Own و به مفهوم خندیدن برای خود هستند.

فعل Leo نیز از دیگر کلمه های راه یافته به مدخل واژگان لغت نامه آکسفورد است. این کلمه به معنی بایگانی چیزی پس از بارها آزمون و تلاش بوده و ریشه آن برگرفته از نام لئوناردو دی کاپریو پس از کسب جایزه اسکار سال جاری است.

ریچارد اسنری، لغت شناس برجسته لغت نامه آکسفورد در رابطه با ورود این کلمه ها به دایره واژگان این لغت نامه چنین اظهار کرد:

شبکه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروزی هستند و همین امر باعث پیدایش تغییرهای عمده در زبان نیز می شوند. از اینرو، ورود لغاتی مانند Leo، Instayam، Autocorrect و ... اجتناب ناپذیر است. وی در ادامه افزود: دو مورد از این کلمه ها شاهدی بر این مدعی است که چگونه الگوی رفتاری خاصی در حالت عمومی می تواند مورد توجه واقع شده و حتی باعث ایجاد تغییر در زبان شود و برنامه نظارت زبانی ما نیز همواره در حال نظارت و ثبت تغییراتی از این دست است.

در مجموع 10 کلمه تازه به لغت نامه آکسفورد افزوده شده اند که به شرح زیر هستند؛ autocorreck, parrotocracy Instayam, Leo, fanishment, otter cafe, Obamacar, LOYO ، reply-gallو social fleedia.

منبع: کجارو / oxfordtimes.co.uk
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 23383

به "افزودن کلمه های نو به فرهنگ لغت آکسفورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزودن کلمه های نو به فرهنگ لغت آکسفورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید