افشای ابعاد دیگری از شرایط نظامی کره شمالی؛کماندوهای خطرناک بزرگترین یگان نیروهای ویژه در دنیا، عکس

به گزارش دَبی بلاگ، فارس نوشت: یک نشریه آمریکایی نوشت، کره شمالی به طور محتمل بزرگترین یگان نیروهای ویژه در دنیا را در اختیار دارد و آموزش های نظامی و سختگیری آنها را به دشمنان مهیب مبدل نموده است.

افشای ابعاد دیگری از شرایط نظامی کره شمالی؛کماندوهای خطرناک بزرگترین یگان نیروهای ویژه در دنیا، عکس

یک نشریه آمریکایی در مطلبی به توان کماندوهای کره شمالی پرداخت و نوشت، یکی از حیاتی ترین بخش های ماشین جنگی کره شمالی کماندوهای این کشور است و پیونگ یانگ احتمالاً بزرگترین یگان نیروهای ویژه در دنیا را دارد که تعداد آنها دویست هزار مرد و زن دوره دیده به ویژه برای نبردهای غیرمتعارف است.

نشریه نشنال اینترست در این زمینه نوشت، کماندوهای کره شمالی آموزش دیده اند تا در سراسر شبه جزیره کره و احتمالاً فراتر از آن عمل نموده و تهدید نامتقارن برای دشمنان خود ایجاد نمایند.کره شمالی چندین دهه یک نیروی چشمگیر از تانک ها تا پیاده مکاهمه، توپخانه، نیروهای هوابرد و نیروهای ویژه را در اختیار داشت.

آغاز توجه یه نیروهای ویژه

این نشریه در ادامه به توان پایین تر نیروهای پیاده نظام و زرهی کره شمالی در قیاس با آمریکا و کره جنوبی اشاره نمود و آن را ناشی از کمبود تجهیزات نظامی پیشرفته دانست. به نوشته نشنال اینترست، کره شمالی در واکنش به این موضوع، اهمیت به نیروهای ویژه خود را افزایش داده است. این کشور دارای 25 تیپ ویژه و پنج گردان نیروهای ویژه است که برای انجام ماموریت هایی از خط مقدم تا ماموریت های چتربازی و ترور در خاک دشمن آموزش دیده اند.

نقش نیروهای هوابرد

از دویست هزار کماندوی کره شمالی، حدود 150 هزار نفر آن ها متعلق به واحدهای پیاده نظام سبک هستند. نیروهای هوابرد کره شمالی هم در یک نبرد محتمل فرودگاه های دشمن، ساختمان های دولتی (کره جنوبی) و جاده ها و بزرگراه های کلیدی و زیر ساخت ها را هدف قرار می دهند. علاوه براین، کره شمالی هشت تیپ تک تیرانداز دارد. این واحدها وظایف بسیار متنوعی را برعهده دارند و تقریباً شبیه رنجرزهای ارتش ایالات متحده، نیروهای ویژه ایالات متحده و نیروی دریایی نیروی دریایی این کشور عمل می نمایند. برخلاف همتایان آمریکایی، به نظر می رسد بعضی از این واحدها قادر به عملیات هوابرد معمول، یورش هوایی یا دریایی هستند.

تیپ های تیک تیرانداز با ماموریت های مختلف

تیپ های تک تیرانداز در ماموریت های شناسایی و به اصطلاح اقدام مستقیم از جمله ماموریت های ترور، حملات علیه اهداف بسیار مهم و اهداف نظامی، خرابکاری، آموزش دیده اند. آنها اغلب لباس غیر نظامی یا لباس ارتش کره جنوبی یا ارتش آمریکا بر تن خواهند کرد.

پایان، اداره شناسایی که شامل چهار گردان شناسایی جداگانه است. این گردان پانصد نفره بسیار آموزش دیده و سازماندهی شده به اطلاعات طبقه بندی شده دشمن برخوردار است. در صورت وقوع جنگ، کره شمالی احتمالاً ده ها حمله جداگانه در سراسر کره جنوبی، از خط مقدم تا بندر جنوبی بوسان انجام خواهد داد. این که آیا این نیروها می توانند از دفاع هوایی و دریایی قابل ملاحظه سئول عبور نمایند یا خیر، یک سئوال دیگر است. البته احتمال دارد که نیروهای کره جنوبی خسارات سنگینی به کماندوهای کره شمالی وارد خواهند کرد.

کماندوهای خطرناک کره شمالی

این نشریه در پایان نوشت که نیروهای ویژه کره شمالی از یک نیروی صرفا مزاحم که برای حملات در پشت خاک دشمن طراحی شده به نیروهای بسیار خطرناک تبدیل شده اند. آنها حتی برای حمله و از بین بردن اقامتگاه رئیس جمهور کره جنوبی آموزش دیده اند. اگرچه بسیاری از این نیروها در جهت نبرد جان خود را از دست می دهند، اما آموزش های نظامی، سختگیری و تلقین سیاسی، آنها را به دشمنان مهیب تبدیل می نماید.

310 310

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 19961

به "افشای ابعاد دیگری از شرایط نظامی کره شمالی؛کماندوهای خطرناک بزرگترین یگان نیروهای ویژه در دنیا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای ابعاد دیگری از شرایط نظامی کره شمالی؛کماندوهای خطرناک بزرگترین یگان نیروهای ویژه در دنیا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید