این سفینه فضایی یک هتل لوکس گردشگری است!

به گزارش دَبی بلاگ، شرکت فضایی Orbital Assembly مستقر در ایالات متحده به تازگی اطلاعات و مفاهیم جدیدی در مورد هتل فضایی خود که ساخت آن از سال 2019 مطرح شده است، فاش نموده است. مفهوم این سفینه فضایی ابتدا به وسیله شرکت کالیفرنیایی Gateway Foundation شکل گرفت. این مفهوم شامل چندین ماژول است که به وسیله شفت های آسانسور به هم متصل شده اند و یک چرخ دوار را تشکیل می دهند که به دور زمین می چرخد.

این سفینه فضایی یک هتل لوکس گردشگری است!

به گزارش خبرنگاران، این پروژه اکنون به وسیله Orbital Assembly Corporation، یک شرکت ساخت و ساز فضایی که ارتباط خود را با Gateway قطع نموده است، نظارت می گردد. این شرکت اکنون میخواهد دو ایستگاه فضایی را با محل اقامت توریستی به فضا بفرستد. ایستگاه فضایی ویجر که قرار است در سال 2027 افتتاح گردد، 400 نفر را در خود جای خواهد داد. ایستگاه مفهومی نو پایونیر نیز در سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و قرار است 28 نفر را در خود جای دهد.

Orbital Assembly می گوید هدف از طراحی این ایستگاه، راه اندازی یک پارک تجاری و فضایی برای دنیاگردان است. با توجه به هزینه بسیار زیاد سفر های فضایی، تصور گذراندن مرخصی سالانه خود را در خارج از این دنیا برای بسیاری از ما سخت خواهد بود. تیم آلاتوره، مدیر عامل Orbital Assembly عقیده دارد این مشکل با سفینه فضایی نوش رفع خواهد شد. او در مصاحبه ای نو می گوید: هدف ما این است که امکان زندگی، کار و شکوفایی تعداد زیادی از مردم در فضا را فراهم کنیم.

هر دو ایستگاه پایونیر و ویجر، به فضا های اداری و امکانات تحقیقاتی مجهز خواهند شد. هر دو شبیه یک چرخ در حال چرخش در مدار زمین خواهند بود. آلاتوره در مصاحبه ای در سال 2019 گفت که ایستگاه ویجر مانند یک سطل آب در حال چرخش عمل می نماید. در نزدیکی مرکز ایستگاه، گرانش مصنوعی وجود ندارد؛ اما با حرکت به سمت بیرون ایستگاه، نیروی گرانش افزایش می یابد. آلاتوره اخیراً گفته فیزیک تغییری نمی نماید؛ اما از آنجایی که ایستگاه پایونیر کوچکتر است، سطح گرانش آن نیز متفاوت خواهد بود. او انجام بعضی کار ها مانند دوش گرفتن و توانایی خوردن و آشامیدن در حالت نشسته را آرامش جاذبه مصنوعی می نامد. وجود فضا هایی با گرانش کمتر انجام این کار ها را سرگرم کننده تر می نماید.

رندر های فضای داخلی هر دو ایستگاه، یک هتل لوکس را به نمایش می گذارند. آلاتوره که سابقه ای در معماری نیز دارد، پیش از این گفته بود زیبایی شناسی هتل پاسخی مستقیم به فیلم استنلی کوبریک به نام 2001: یک ادیسه فضایی است و آن را طرحی از کار هایی که نباید انجام داد نامید. ایستگاه های فضایی بین المللی در گذشته میزبان دنیاگردان بوده اند. اولین دنیاگرد فضایی دنیا دنیس تیتو نام داشت که در سال 2001 به فضا سفر کرد. آلاتوره می گوید که ایستگاه فضایی بین المللی در درجه اول مکانی برای کار و تحقیق است و هتل فضایی Orbital Assembly جایگاه متفاوتی دارد.

او می گوید: ایستگاه فضایی مانند یک کارخانه یا مرکز تحقیقاتی نیست، بلکه باید شبیه یک رویای علمی تخیلی باشد. این ایستگاه یک فضای راحت و آرام است که احساس می کنید خانه شماست. بسیاری از فناوری های تغییر دهنده زندگی مانند GPS از اکتشافات فضایی ناشی می شوند. او بعلاوه عقیده دارد که محیط زیست ما فقط زمین نیست، بلکه کل منظومه شمسی است و منابع بسیار زیادی در آنجا وجود دارد. علیرغم اینکه هزینه بلیط فضا در حال حاضر گران است، اما آلاتور عقیده دارد که دنیاگردی فضایی در آینده فقط مختص میلیاردر ها نخواهد بود. او می گوید: ما هر کاری که از دستمان بر بیاید انجام می دهیم تا فضا را برای همه، نه فقط ثروتمندان، در دسترس قرار دهیم.

منبع: abc13

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 25278

به "این سفینه فضایی یک هتل لوکس گردشگری است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این سفینه فضایی یک هتل لوکس گردشگری است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید